Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אושר הסכם בין משרד התחבורה לעיריית פתח תקווה להקמת מתחם תחבורתי חדש

אושר הסכם בין משרד התחבורה לעיריית פתח תקווה להקמת מתחם תחבורתי חדש
קרדיט: החברה לפיתוח פ"ת

לאחר שנים של דיונים, הביא בתחילת השבוע רמי גרינברג, ראש עיריית פ"ת, לאישור מועצת העיר את הסכם ההתקשרות בין מדינת ישראל, עיריית פתח תקווה והחברה לפיתוח פתח תקווה להקמה וניהול של מרכז תחבורתי חדש (תחנה מרכזית חדשה) על שטח התחנה המרכזית הישנה

קרדיט: החברה לפיתוח פ"ת

התחנה המרכזית הישנה הוקמה בשנת 1957 וכבר שנים רבות אינה מספקת מענה הולם לצרכים התחבורתיים של העיר שצמחה וגדלה ומשמשת כמטרופולין ומהווה אבן שואבת לתושבי ערים רבות סביבה.

ההסכם שאושר על ידי מועצת העיר כולל הקמת מתחם תחבורתי מתקדם וחדשני, מהמובילים בארץ, בן 10 קומות, שיכלול כ- 70,000 מ"ר בנוי, מתוכם כ- 17,000 מ"ר טרמינל אוטובוסים, כ- 15,000 מ"ר שטחי מסחר, כ- 14,000 מ"ר שטחי משרדים להשכרה ומתוכם 6,000 מ"ר לשימוש אגפי עיריית פ"ת וחניונים תת קרקעיים עם כ-700 מקומות חנייה. כמו כן, מסביב לתחנה תוקם רחבה וככר גדולה ומטופחת לרווחת המשתמשים בתחבורה הציבורית והמבקרים במתחם החדש.

קרדיט: החברה לפיתוח פ"ת

התחנה תכלול קווים עירוניים ובין עירוניים של מפעילי התחבורה הציבורית השונים ומיקומה לצד תחנת הקו האדום של הרכבת הקלה יהווה מתחם מרכזי למשתמשי התחבורה הציבורית בעיר ובערים הסובבות לה.

הפרויקט הינו ייחודי בארץ, בהובלת עיריית פ"ת ובשיתוף משרד התחבורה, כאשר במסגרת ההסכם המשולש, החברה לפיתוח פ"ת קיבלה את הזכויות להקמה, ניהול ותפעול המתחם התחבורתי כולו למשך 25 שנה, כולל ניהול שטחי המסחר והמשרדים להשכרה, כפרויקט יזמי.

הקמת הפרויקט כולו נאמד בכ- 450 מלש"ח ומשרד התחבורה הקצה תקציב של כ- 137 מלש"ח לטובת הקמתו. כל יתרת עלות הפרויקט תילקח כהלוואה על ידי החברה לפיתוח פ"ת בתמיכת העירייה.

העסקה הייחודית, שטרם בוצעה בעבר בישראל בין עירייה למשרד התחבורה, כוללת העמדת שטח התחנה המרכזית הישנה שבבעלות העירייה לטובת הפרויקט והסכם חכירה שייחתם במקביל עם משרד התחבורה.

קרדיט: החברה לפיתוח פ"ת

במקביל להסכם הקמת המתחם התחבורתי, סוכם בין משרד התחבורה לעיריית פ"ת על הקמת חניון לילה לאוטובוסים, שיכלול עמדות הטענה חשמליות, בסמוך לבית העלמין ירקון, אותו תבצע החברה לפיתוח פ"ת עבור משרד התחבורה בתקציב של כ- 45 מלש"ח והקמתו תערך כשנה. סוכם כי עם סיום תכנונו והקמתו תעבור חברת דן לחניון הלילה ומיד יחלו העבודות על הקמת המתחם התחבורתי, כל זאת, במטרה למנוע פגיעה במשתמשי התחבורה הציבורית ובתפעול של מפעילי התחבורה הציבורית.

רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקווה: "לאחר שנים רבות של דיונים בנוגע לתחנה המרכזית החדשה אשר לא הובילו לתוצאות של ממש, עם כניסתי לתפקיד החלטתי לפעול בכל הכלים העומדים לרשותי כדי לאשר את ההסכם המדובר ולהתחיל לקדם את הפרוייקט לו תושבי פתח תקוה משוועים. הנושא התחבורתי בעיר נמצא בראש סדר העדיפויות העירוני וכבר בשנים הקרובות נראה את המהפכה התחבורתית מתממשת בעיר. אני מודה לחברה לפיתוח פתח תקוה ולמשרד התחבורה בראשות השרה מירי רגב על הסיוע וההירתמות לטובת קידום הפרוייקט החשוב לעיר ולתושבים."

לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה: "הקמת המתחם התחבורתי הינו אחד הפרויקטים הגדולים והמשמעותיים ביותר לעיר פ"ת שגדלה ומתפתחת והפוטנציאל הכלכלי הגלום במתחם עצום, שכן לפי בדיקתנו, צפויים לעבור בו כ-50,000 איש מידי יום. הקמתה תערך כ-4 שנים ועם פתיחתה תביא את העיר לקדמת הבמה ברמה הלאומית כחלק מהמהפכה התחבורתית שמוביל ראש העיר בעיר כולה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...
המחנכים שחזרו מהלחימה - שימחו עם התלמידים בכל העיר
כחלק מאירועי הפורים בישיבת אמית כפר גנים פתח תקווה, יצאה...
שלומית רבי מישיבת אמית כפר גנים פתח תקוה - מורת המאה
'מורת המאה', המורה המצטיינת בחינוך הדתי, לשנת התשפ"ד, היא שלומית...
She Ted - נערות ונשים מדברות חדשנות
אחת לשנה, בחודש מרץ, יתקיים פורמט She Ted שהגתה ומובילה...
ביום חמישי האחרון התקיים טקס "אות האישה המובילה לשנת 2024"
ביום חמישי האחרון התקיים טקס "אות האישה המובילה לשנת 2024"...
אות האישה המובילה לשנת 2024
גם השנה, לקראת יום האישה, מקדמת עיריית פתח תקווה את...
פורים שמח למשפחות וילדים במוזיאון פתח תקווה לאמנות:
סדנת מסכות בהשראת האמן אנרי מאטיס יום שלישי , 21.3.2024 ,...