Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אושר מסמך המדיניות לגבי התפתחות מרכז העיר פ"ת

אושר מסמך המדיניות לגבי התפתחות מרכז העיר פ"ת
כביש בר כוכבא | קרדיט: דוברות עיריית פתח תקווה

 בהמשך לחזון הפיתוח של מרכז העיר אותו החל לקדם ראש העיר רמי גרינברג עם כניסתו לתפקיד, ועדת המשנה לתכנון ובנייה דנה לאחרונה בתכנית פרה רולינג שהוגשה לאחרונה ע"י אגף ההנדסה בעירייה. התכנית הינה מסמך מדיניות תכנוני לרחובות בר כוכבא, פנסקר, שטמפפר ועוד.

כביש בר כוכבא | קרדיט: דוברות עיריית פתח תקווה

היוזמה להכנת מסמך מדניות להתחדשות עירונית לב המושבה, נותר כחלק מהמאמץ לעודד ולחזק מגמות להתחדשות עירונית במרכז העיר פ"ת. המסמך כולל את השטח שבין הרחובות בר כוכבא, שטמפפר, פינסקר ופרומקין וכן כולל בתוכו הסתכלות רחבה על הסביבה, לרבות כיכר המייסדים והמשך הרחובות הראשיים. עוד יצויין כי מסמך המדיניות מותאם לצירי הרק"ל, תכנית המתאר, מגמות השימור, החזון למרכז העיר ומגמות השוק והיזמות.

בין היתר, המדניות משמרת את עקרונות התכנון האיכותיים שנשתמרו מהימים ההיסטוריים של המושבה ומשלבת אותם עם צרכי העיר הגדלה והמתפתחת. בנוסף התכנית כוללת את עיקרון החצרות הפנימיות של המבנים, חיבור צירי הולכי רגל בין החצרות, עטיפת הרחובות וכיכר המייסדים בבינוי הכולל עירוב שימושים משולב עם מבנים לשימור.

מסמך המדיניות מייעד בין היתר את רח' בר כוכבא להיות ציר עירוני ראשי בנפחים גבוהים, הכולל עד 4 קומות מסד של מסחר ותעסוקה הכוללת שטחי ציבור ומגדלי מגורים בתמהיל מרובה דירות קטנות לאוכלוסייה צעירה. כמו כן, המסמך מייעד את רח' שטמפפר כרחוב ראשי במרכז העיר ובקרבתו תתוכנן קומת מסחר ו-2 קומות תעסוקה שעל גביהן בניין מגורים בתמהיל מרובה דירות קטנות. המסמך מיעד את רח' פינסקר כרחוב משני ברמת השכונה, השומר על אופי בנייה מרקמית עם חזית קומת קרקע מסחרית בתמהיל דירות בינוניות. רח' פרומקין הוא רחוב מקומי המשרת בעיקר את תושבי השכונה, מאופיין בבנייני מגורים בני 3 עד 8 קומות. מסמך המדניות מייעד את רח' פרומקין לשמור על אופיו כרחוב פנים שכונתי, המאפשר מעבר לרחובות הפנימיים ושומר על אופי הבניה המרקמי הקיים ובשימוש מגורים בלבד.

על פי מסמך המדיניות, מערך שטחי הציבור הפתוחים ישומרו ויווצרו חיבורים בין רחובות ומוקדי עיניין שונים במטרה לעודד הליכה רגלית ולייצר תנועת עוברים ושבים בכל המתחם באמצעות כך שלא יווצרו "חצרות אחוריות" המזמנות הזנחה.

ראש העיר רמי גרינברג "אחרי שנים שמרכז העיר הוזנח ולא נעשה לגביו חשיבה קדימה, אנחנו מקדמים תוכנית מדיניות מעשיות אשר עתידה להפוך אותו ב-180 מעלות כבר בשנים הקרובות. מרכז העיר הוא האתגר הגדול ביותר מבחינת הרשות ועל כן אנחנו משקיעים את מרב המאמצים כדי שהוא יחזור להיות הגאווה של תושבי העיר ויהווה מוקד משיכה לאוכלוסיות צעירות."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
תערוכת "נטיפים של זהב"  מחווה ליצירתו של הצייר גוסטב קלימט
אוצרת : שרה רז בגלריית הציפור הכחולה, פתח תקווה פתיחה חגיגית :...
תיגבור קווים והגברת התדירות והקישוריות - הגעה קלה לרכבת הקלה!
משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית, בשיתוף עיריית פתח תקווה...
הבניין שנפגע ברחוב הרצל 74 יוצא לדרך חדשה
היום החלה הריסת הבניין ברחוב הרצל 74 אשר נפגע מרקטה...
האב השכול לתלמידים במאהל הגבורה: "כוח האחדות הוא החשוב ביותר"
"כוח האחדות הוא החשוב ביותר. בנמר שבו היה ישי הי"ד...
סלבס, מובילי דעת קהל, כוכבי רשת ומפונים מצפון הארץ הגיעו להקרנת בכורה ללהיט החופש הגדול: "גנוב על החיים" – מיניונים הגיעו בחום הגדול לקניון הממוזג: ליאת הר-לב, יניב ביטון, אנה אהרונוב ובנה אדם, השורדת גל רובין עם חמש ילדיה, לירון טנג'י, אמירה בוזגלו ועוד..
שיירה של סלבס, מובילי דעת קהל, כוכבי רשת ומשפחות מפונות...
הפנינג של אהבה ונתינה לזכר חללי חרבות ברזל: 36 צמות למען חולות סרטן
בנות שכבה י' באולפנת אמית ישורון פתח תקווה, בשיתוף פעולה...
התלמידים יצרו תערוכה ברוח המלחמה: 'הודעה נמסרה למשפחה'
תלמידי כיתה י' במגמת יישומים גרפיים בישיבת אמית כפר גנים...
עצרת חירום בצומת קסם: לעצור את מחדל תחנת הכוח
ראשי הרשויות ותושבים רבים מאזור ראש העין, כפר קאסם, פתח...
הכנסת ספר תורה מרגשת באמית בר אילן פ"ת
לכבוד חג השבועות, התקיימה השבוע הכנסת ספר תורה לבית המדרש...