Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איזו משכנתא מתאימה לרכישת דירה שנייה להשקעה

איזו משכנתא מתאימה לרכישת דירה שנייה להשקעה
קרדיט - Canva

אם חשבתם עד היום שתקבלו באופן אוטומטי משכנתא לדירה להשקעה בתנאים אטרקטיביים– כדאי שתדעו שבמקרים רבים הבנקים מציעים דווקא ריביות גבוהות יותר עבור הלוואת משכנתא לדירה להשקעה. משכנתא עבור דירת מגורים ראשונה אפשר יהיה לקבל  עד גובה של 75% מהעלות של הדירה. במקרה של דירה להשקעה אפשר יהיה לקבל במסגרת הלוואת משכנתא מימון של עד 50% מהשווי של הנכס. קיימים כמובן גם פתרונות מימון משלימים, אך חשוב להיות מודעים להבדל בדרך בה הבנק רואה הלוואות משכנתא למטרת רכישת דירה ראשונה למגורים לבין הלוואות שמיועדות לרכישת דירות להשקעה.

הבנק סירב להלוואת המשכנתא, מה אפשר לעשות?

זה לא נעים לקבל סירוב מהבנק לבקשת משכנתא וזה לא סוף הסיפור. קיימים לא מעט מקרים בהם בנקים כן מאשרים את המשכנתא לאחר בדיקה נוספת. אל תרימו ידיים מבלי להתייעץ עם יועץ משכנתאות ולבחון גם אופציה של הלוואות חוץ בנקאיות למסורבי בנקים. יועץ המשכנתא יבחן את כל הפרטים, יבין מה גרם לבנק לסרב לבקשה ויציג בפניכם אפשרויות פעולה. הסיבות לסירוב של הבנק עשויות להיות קשורות אליכם או אל הפרטים שסיפקתם בבקשת ההלוואה. אם יש לכם היסטוריה בנקאית שמעידה על חוסר יציבות או אי עמידה בתשלומי הלוואות – אל תגישו בקשת הלוואה ללא ליווי של יועץ משכנתא.

טעויות נפוצות בהגשת בקשות משכנתא

  1. בקשת סכום גדול מדי
  2. אחוז מימון גבוה מהמותר בחוק
  3. הצגה לא נכונה של נתוני הנכס
  4. הון עצמי נמוך

הלוואת משכנתא למסורבי בנקים אפשר יהיה לקבל דרך חברות מימון חוץ בנקאיות. חשוב לציין שהלוואות חוץ בנקאיות ניתנות לרוב בתנאים פחות אטרקטיביים מהתנאים של הבנק. חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתא במטרה לוודא יכולת לעמוד בתשלומים ולבחור נכון מסלול אופטימלי של משכנתא למסורבי בנקים.

ריבית של הלוואה לרכישת דירה להשקעה

משכנתא לדירה להשקעה צפויה להיות גבוהה יותר מזו של הלוואת משכנתא לרכישת דירה ראשונה. הבנק מבסס את ההחלטות שלו על חישובי סיכונים ובוחן בין השאר את הסיכויים להשכיר את הדירה, את גובה שכר הדירה הצפוי ואת ההוצאות הצפויות. בהתאם לחישובים יקבע הבנק האם לאשר את ההלוואה ובאלו תנאים. הלוואות משכנתא לדירות להשקעה בפריפריה ניתנות בתנאים פחות טובים בהשוואה אל דירות להשקעה באזור המרכז. דירות באזור המרכז יקרות יותר אך גם מושכרות מהר יותר במחירים גבוהים מאלו של הפריפריה. הבנק מאפשר קבלת מימון של עד 50%, המשקיע מתבקש להשיג הון נזיל בגובה של 50% מהשווי של הנכס. ברכישת דירה להשקעה חשוב לקחת בחשבון גם דרישה לתשלום מס רכישה ומס שבח. אוליבר רוס הוא יועץ המשכנתא שיעזור לכם למצוא את מסלול המשכנתא המתאים ביותר, לנהל משא ומתן מול הבנק, לבחון הלוואות משכנתא למסורבי בנקים, אתם תחתמו על ההלוואה כאשר אתם בטוחים ביכולת שלכם לעמוד בתשלומים ומבינים את שיטת חישוב הריבית.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה אתם צריכים לדעת על עיצוב משרדים
מי שלא מגיע מעולם העיצוב לא תמיד יכול לראות ברגע...
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
איך למצוא את המסיבות הכי טובות היום בתל אביב?
אם אתם מחפשים מסיבה היום, מציאת האירוע המתאים קלה ממה...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...