Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך לבחור מטען למחשב נייד

איך לבחור מטען למחשב נייד

הטכנולוגיה אשר אופפת את העולם ולא מפסיקה לחדש ולהפתיע, הובילה לכך שהכל הפך להיות נייד וחכם. אך אליה וקוץ בה, האופי הדינאמי של החיים דורש מכולם גם לנצל את הניידות והנגישות ולהיות מחוברים כמעט ללא הפסקה וחלילה שלא תגמר הסוללה.

איך לבחור מטען למחשב נייד

מאחר שהסמארטפון, הטאבלט וכמובן המחשב הנייד הם מכשירים מובילים, יש לוודא שגם אם הבטרייה אמורה להתרוקן תהיה דרך מהירה ובטוחה להטעין אותה ומקור חשמל בקרבת מקום, מכאן שיש חשיבות עצומה להצטייד במטען.

מטען לטלפון או לכל מכשיר נייד אחר, ממש כמו מטענים לניידים הם שנאים המבצעים המרה של המתח החשמלי המגיע ממקור חשמל, לסוג המתח המתאים למכשיר הנתון.  מכיוון שלכל מכשיר ההגדרות שלו וסוג הזרם המיועד אשר יש להשתמש בו, חשוב מאוד להקפיד לחבר אך ורק מטען שמתאים לסוג המחשב.

הבחירה של מטען למחשב אינה אינטואיטיבית, לכל מטען יש רשימה של מחשבים המתאימים לו, לדוגמה, מטענים לניידים של HP יגיעו עם רשימה של מחשבים אשר ניתן להשתמש במטען לשם הטענתם, מן הסתם יהיו אלה דגמי HP נוספים, כגון מחשבי HP Compaq או Pavilion ועוד. ודוגמה נוספת הם מטעני לנובו, אשר יתאימו לדגמי המותג כגון: Lenovo IdeaPad, Lenovo Yoga ועוד וגם לIBM ThinkPad – .

מטען איכותי לנייד נבחן באמצעות כמה בדיקות פשוטות, בראש ובראשונה באמצעות הלוגו המוטבע עליו, הוא מעניק לו זהות ואת המוניטין של החברה המייצרת ומבהיר כי הוא יוצר בהתאם לתקן ולדרישות יצרנית המחשב. דבר נוסף הוא המספר הסידורי המופיע על התווית. לכל מחשב ומטען יש מק"ט המספר את "הסיפור" של המוצר ואת המקור שלו. גם ברמת המראה והמשקל ניתן להבחין האם מטען מקורי או מזויף, אם המטען קל מידי זה מצביע על כך שיש סיכוי שהוא אינו כולל את מנגנוני ההגנה הדרושים על פי היצרן.

בעת הרכישה של המטען החדש, חשוב לבדוק גם  את המתח, ההספק והזרם. מאחר שלכל מחשב יש את המתח הרצוי לו לשם הפעלה תקינה, מומלץ מאוד לבדוק במחשב מהו המתח הרצוי לו, זה כמובן כתוב גם על המטען הישן שהגיע יחד עם הלפטופ. בנוסף, חשוב גם לבדוק מהו הזרם הרצוי וגם מה ההספק הנדרש מן המטען, הכל כאמור כתוב על גבי התווית של המטען הישן.

דבר נוסף שיש להקפיד בעת רכישת מטענים לניידים הוא על סוג הכניסה והחיבור של המטען למחשב. מאחר שלכל מחשב יש את הקונקטור שלו, זה מהותי לוודא טרם הרכישה מה סוג המחבר, האם הוא עיגול רחב, עיגול צר או סיכה, צבוע בצהוב או שחור. בכל אופן, הדבר המומלץ ביותר הוא להביא את המטען הישן לחנות על מנת שהמוכר יתאים באופן מדויק את המטען המושלם.

רכישה של מטען איכותי מבטיחה יכולת טעינה גבוהה לאורך זמן, עם רזרבה של מתח, אשר מאפשרים טעינה של הסוללה תוך כדי עבודה במחשב. מעתם העובדה שהמטען עומד בתקנים בינ"ל מחמירים, מעיד על כך שמותקן בו מנגנון הגנה מובנה כנגד שינויים ותנודות ברשת החשמל לשם הגנה מפני נזקים בעת הפסקות חשמל וכן מערכת קירור מונעת התחממות יתר של המכשיר ופגיעה ברכיבים הפנימיים. רכישה כזו מבטיחה את אורך חיי המחשב ושמירה עליו מפני תקלות ונזקים בלתי הפיכים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עיצוב בלונים לאירועים
כל אדם שעורך אירוע ומשקיע לא מעט כסף, רוצה שהאירוע...
סין יוצאת בתוכנית חדשה לעידוד מכירות הרכב החשמלי הסיני בעולם
אחרי שנים של מאמצים לחדירה אל שווקי אירופה, ארה"ב והמזרח,...
כיצד מאבחנים ליקויי למידה?
ישנם ילדים אשר על אף שהם משתדלים מאוד, אינם מצליחים...
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...