Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך קונים מניות ולמה דווקא עכשיו?

איך קונים מניות ולמה דווקא עכשיו?
קרדיט: pixabay

איך קונים מניות באמת היא שאלה חשובה, עליה יש כמה תשובות שבהחלט כדאי ללמוד ולהכיר לעומק. הפעולה עצמה היא תמיד פעולה טכנית וההבדל בין המקורות השונים לקניה ומכירה יהיה טמון בעיקר בזמן תגובה וגובה העמלות שתאלצו לשלם. כן, עמלה משולמת בגין כל פעולה שמבוצעת, בין אם זו קנייה ובין אם זו מכירה, הסכומים הללו מצטברים באופן ניכר ומשמעותי כאשר אנחנו מבצעים הרבה פעולות כאלה לאורך היום, מה שקורה במקרים של מסחר יומי.

קרדיט: pixabay

העמלות הללו מצטברות לכדי סכומים לא מבוטלים וכל שבריר האחוז שאת עלותו ניתן להפחית יתווסף לגובה התשואה שכל יתקבל אצלנו.

פערי עמלות הביצוע הן לא ההבדל היחיד שמתקיים בין הערוצים השונים לקנייה ומכירה של מוצרים פיננסיים אלא זמן התגובה משנה גם הוא. התנודתיות בשוק ההון יודעת להיות משמעותית והרבה פעמים רווח והפסד הם עניין של שעות ספורות. כאשר עובדים עם ארצות הברית ואפילו עם הבנקים בישראל שלא עובדים בשבת ולפעמים גם לא ביום שישי, המשמעות היא אובדן של הזדמנויות ולא מעט מהן. אם כן, על השאלה איך קונים מניות באמת יש הרבה תשובות אפשריות אבל רק בודדות מהן יתאימו לצרכים הפרטיים שלכם, ולכן חשוב מאד להכיר את כל האפשרויות שעומדות לרשותכם ולדעת לבחור נכון.

היום, אנחנו נמצאים בעיצומו של שינוי משמעותי בעולם שפותח הרבה מאד הזדמנויות למתעשרים החדשים ועם סופו של עידן קורונה השוק רווי בהזדמנויות מדהימות. כדאי מאד לנצל את ההזדמנויות הללו, בחכמה. תוך סקירה של השוק, היכרות עם הסיכונים והבנה מעמיקה של נושא העלויות שכולל מיסוי ועמלות.

סיכמנו את הערוצים המרכזיים לקנייה:

  • קנייה ומכירה דרך הבנק – בנקים הם המוסדות העתיקים והסבוכים ביותר במשק, הם מייצגים את הכסף הישן ועל פי התחזיות של ענקיות הטכנולוגיה שמובילות את העולם עתידים לפסוח בשנים הקרובות מהעולם. בנקאות אמנם לא תעלם אבל התופעה שבמסגרתה מתקיים מוסד שמעניק מינימום שירות בעד מקסימום עלות הולכת ומתפוגגת. הבנקים גובים על פי רוב את העמלות הגבוהות ביותר בעד קנייה ומכירה, בעוד שהשירות אותו הם מספקים הוא מוגבל להפליא. הבנק נותן ביטחון מוסדי ועל כן מהווה פתרון נהדר עבור מי ששונא סיכון, יחד עם זאת, לביטחון הזה יש תג מחיר משמעותי.
  • קנייה ומכירה של מניות דרך בית השקעות – האלטרנטיבה הנגישה יותר מהבנקים אלו הם בתי ההשקעות שמספקים רמה גבוהה מאד של זמינות ושירות וטווח רחב למדי של עמלות כך שקיימת אפשרות ריאלית לייעל את עלות השירות
  • עבודה עם ברוקר פרטי – עבודה עם ברוקר פרטי יעילה במיוחד כאשר מדובר על ביצוע פעולות בחו\"ל כמו גם בצרכים ספציפיים נוספים.

ניהול יומן ואסטרטגיית עבודה

מעבר להיבטים הטכניים, איך קונים מניות באמת היא שאלה של אסטרטגיה, ובעוד שכל הדרכים שעומדות לרשותכם זמינות, נגישות וריאליות, את שיקולי היעילות והתועלת הפרטיים שלכם, תצטרכו לעשות לבד ולבחור נכון

מניות חייבים לקנות על בסיס ידע כלשהו, כלומר לא מתוך החלטה ספורדית (ארעית) ומנותקת. ההחלטה הזו צריכה להיות מנומקת ומחויבת, בין אם מדובר על פעולת מסחר שיעודה לייצר רווח מפערי השערים ובין אם מדובר על השקעה לטווח בינוני או ארוך שיעודה יהיה להפיק תשואה ולהגדיל שווי. הבחירה של מניות צריכה להיות מנומקת, בין אם מדובר על נימוק מלומד שמבוסס על ספרים ובין אם מדובר על נימוק שמבוסס על ניתוח מגמות השוק, ואיתן צריכה להיות מנומקת גם הבחירה בפלטפורמת המסחר.

ההזדמנויות כעת הן רבות, גם בשוק הסחורות, גם בשוק המטבע הדיגיטלי, גם בעולמות הסייבר, וגם בעולמות של טכנולוגיה ורפואה ולפני שמגיעים לרוויה, זה הזמן להיכנס לשוק ולהרוויח.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...