Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אירועי המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה לציון יום השואה הבינלאומי

אירועי המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה  לציון יום השואה הבינלאומי
צילום, עומר שטיין

המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה יקיים סדרת אירועים ופעילויות במסגרת אירועי יום השואה הבינלאומי, במטרה לשמר את זיכרון השואה בקרב הציבור בכלל והדור הצעיר בפרט. במסגרת האירועים נפתחה במוצ"ש 5.1.19 תערוכת ציורים "ילדות בסבך הדמעות" של חוה וולף וויז'ניצר, בהיכל התרבות.

אירועי יום השואה הבינלאומי
צילום, עומר שטיין

האירוע המרכזי יתקיים ביום ראשון 27.1.19 בשעה 19:00 בהיכל התרבות. בתוכנית "תפילת אל מלא רחמים" מפי החזן יעקב בש, הדלקת שישה נרות זיכרון על ידי ניצולי שואה תושבי העיר, דבר ראש העיר רמי גרינברג ודבר יו"ר המרכז משה פלדמר. בחלק האומנותי ההצגה "הבריחה" של תאטרון 'השעה הישראלי' המבוססת על סיפור חייו של הרב לאו, צעיר הניצולים ממחנה בוכנוולד.

במסגרת פרויקט 'רחובות מעידים' מרחיב המרכז העירוני את מסגרות הסיורים הלימודיים ברחובות העיר. במסלול "הגבורה וההתנגדות בשואה" המתקיים לאורך הרחובות: הפרטיזנים, לוחמי הגטו, מרדכי אנילביץ', ראול וולנברג, אנה פרנק ודוד פרנקפורט. בהם יוכלו התלמידים לחוות את ההיסטוריה של העם היהודי בתקופת השואה סביב סיפורם של אישים אילו.

ביום שלישי 29.1.19 בשעה 20:00 תתקיים ההרצאה השנייה "נשים בשואה" מתוך סדרת ההרצאות 'בעקבות נשים בשואה' בבית שיח נשים ברח' מונטפיורי 3. עלות ההרצאה 15 ₪.

רמי גרינברג ראש העיר אמר "כבן לניצול שואה אני מודע לחשיבותו של יום השואה בפרט ולימוד נושא השואה בכלל, ואני מאמין כי יש להנציח ולהזכיר בכל דרך את מאורעות השואה. עיריית פתח תקוה מכבדת את הניצולים ומחבקת אותם ולא שוכחת את קורבנות השואה. זו זכותנו וזו גם חובתנו!".

לדברי משה פלדמר "ההזדמנות להעלות את המודעות לנושא השואה סביב יום השואה הבינלאומי מחייבת אותנו במגוון פתרונות שיתנו מענה לקהלים רחבים ככל הניתן. אנו משתדלים להוציא את התלמידים מאזורי הנוחות ולהעביר להם תכנים בערוצים לא שגרתיים כדי שהנושא יתקבל אצלם בצורה יותר אוהדת. ההזדמנות לכלל הציבור להגיע לתערוכות ולהרצאות סביב נושא השואה מאפשרת לכולנו לשמור על הציווי של לזכור ולא לשכוח, במיוחד בתקופה בה יש המנסים להשכיח ולהכחיש את מאורעות השואה האיומה שפקדה את עמנו. נמשיך לפעול כדי שנושא זה לא ירד מסדר היום הציבורי ולא ישכח".

המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה בראשותו של משה פלדמר ובניהולה של מיכל אשר, פועל באגף התרבות בניהולו של אריה ימיני.

לפרטים נוספים ולהרשמה לאירועי המרכז ניתן ליצור קשר בטלפון שמספרו 03-9113669.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
תיגבור קווים בתחבורה הציבורית בפתח תקווה, הארכת שעות הפעילות, כניסה של עשרות אוטובוסים ומיניבוסים חדשים, שילוב של אוטובוסים מונעים בחשמל
החל מיום ראשון 3.12 תוגברה התחבורה הציבורית בפתח תקווה ביותר...
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
להזמין אוכל באופן איכותי
על מנת שתוכלו ליהנות מקייטרינג שהוא איכותי וכשר באזור המרכז...
הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב יתרמו דם לשירותי הדם של מד"א
עמדת תרומת דם של שירותי הדם של מד"א תוצב ביום...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...