Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אמש נפתחה התערוכה הארכיטקטורה של העיר

אמש נפתחה התערוכה הארכיטקטורה של העיר
קרדיט לדוברות העירייה

בשלישי נפתחה התערוכה 'הארכיטקטורה של העיר- פתח תקוה כפרויקט אורבני', בקריית המוזיאונים, בהשתתפות אדריכלים ואנשי מקצוע רבים, ביניהם דניאלה פוסק יו"ר הוועדה המחוזית ת"א, טל בינון יועצת השימור של ועדה מחוזית מרכז, לפרופ' אדר' אלס ורבקל ראש המחלקה לארכיטקטורה וראש התוכנית לתואר שני בעיצוב אורבני בצלאל, וכן האדריכל ארי כהן, האדריכלית גנית מייזליץ והאדריכל ארז אלה, אשר כל אחד ואחת מהם הרצה בפני הפורום על נושאים מקצועיים שונים.

קרדיט לדוברות העירייה

ראש העיר רמי גרינברג התרשם מאד מהיצירתיות והרמה המקצועית הגבוהה של התוצרים אשר לגביהם שמע הסברים מפי הסטודנטים והמנחים המקצועיים מבצלאל.

התערוכה היא פרי שיתוף פעולה בין עיריית פתח תקוה, מינהל הנדסה וכרמים – המינהלת להתחדשות עירונית אשר יזמה את שיתוף הפעולה לבין סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון בארכיטקטורה, ותכנית התואר השני בעיצוב אורבני בבצלאל, האקדמיה לעיצוב ואמנות ירושלים.

עבודות הסטודנטים/ות מציגות את השכבות השונות המרכיבות את המרחב האורבני של העיר, מהבניין בקנה המידה האדריכלי ועד המערך העירוני הכולל. העבודות מתייחסות למגוון סוגיות וקני מידה – החל מהקונטקסט העירוני הרחב סביב שאלות של זהות ומורשת, טבע עירוני, תשתיות, תחבורה, מורפולוגיות עירוניות וטיפולוגיות אדריכליות, דרך שאלות הנוגעות לעתיד אזורי התעשיה והתעסוקה בעיר, וכלה בסוגיות הנוגעות להתחדשות מרכז העיר הוותיק ויכולתו של הבניין הבודד לחולל שינוי בסביבתו. פתח תקוה הינה עיר המגלמת בתוכה שלל תצורות עירוניות החל מהקמתה כמושבה חקלאית בסוף המאה ה-19 דרך מבני השיכון המאפיינים את ימי תחילתה של המדינה, ועד בניית שכונותיה החדשות בעשורים הראשונים של המאה ה-21. העיר פתח תקוה שימשה כמקרה מבחן באמצעותו פיתחו הסטודנטים/ות שיח ביקורתי על העיר הישראלית העכשווית ועל האתגרים וההזדמנויות שהיא מזמנת.

ראש העיר רמי גרינברג סיפר כי "יצירת הקשר עם הסטודנטים בבצלאל הניבה פרויקט מרשים ומעניין, המספק הצצה שונה ואחרת על העיר, דרך עיניהם הבוחנות של הסטודנטים והסטודנטיות לארכיטקטורה ותיכנון אורבני. במשך שנה ביקרו הסטודנטים בעיר, סיירו, בחנו, שוחחו עם אנשי מקצוע ותושבים, העלו הצעות והכינו תוכניות בתחומים שונים. שמחנו לשמוע את מגוון הדעות ומגוון ההצעות, וחלק מהן אנו בהחלט שוקלים ליישם. העבודות המוצגות בתערוכה מאפשרות נקודות מבט ביקורתיות, רעננות ויצירתיות לאתגרים בפניהם ניצבת העיר ומציגות חזון לפיתוח העיר במאה ה-21. אני מודה לכל השותפים שהצטרפו לתהליך: מינהל הנדסה בעירייה, צוות מוזיאון פ"ת לאמנות, מינהלת כרמים, אנשי האקדמיה בבצלאל, לסטודנטים ולסטודנטיות, ולכל הצוות המקצועי שליווה אותם ואת הקמת התערוכה".

אוצרות: פרופ' אדר' אלס ורבקל, אדר' נעה אפל, אלווירה טורק אורבניאנוס, אדר' עינב עצמון עיצוב תערוכה: אלווירה טורק אורבניאנוס, אדר' דניאל פינקלשטיין ייזום תערוכה: כרמים – המינהלת להתחדשות עירונית פתח תקוה.

התערוכה "הארכיטקטורה של העיר- פתח תקוה כפרויקט אורבני" בקריית המוזיאונים, תינעל ב-25.12.21. הכניסה בתשלום. אירוע הסגירה "שיח גלריה" שיתקיים ביום שישי ה-24.12.21 בשעה 10:30, יאפשר לכם להכיר מקרוב את היוצרים ואת עבודתם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...
בעקבות האימפרסיוניסטים - האמנית יפה בן דיין בתערוכת יחיד בתל אביב!
יפה בן דיין - תערוכת יחיד פתיחה חגיגית : יום שלישי,...
רצים לזכרם בישיבת אמית כפר גנים
השבוע יזמה ישיבת אמית כפר גנים מרוץ לזכר חללי צה"ל...
יום המוזיאונים בפ"ת
כמיטב המסורת, גם השנה המוזיאונים בפתח תקווה פתחו את שעריהם...
העולות החדשות פקדו את קברי הנצר האחרון וחללי המלחמה
במהלך עשרת ימי התשועה, לקראת יום הזכרון לחללי צה"ל יצאו...
עשרת ימי האומה - ברשת אמית לומדים עם ההורים השכולים וקרובי החטופים
לצד המורים ברשת אמית ילמדו גם הורים שכולים שאיבדו את...
על גיוס חרדים, השכלה גבוהה לחרדים ועל השבת החטופים הרבנית עדינה בר-שלום בשיחה אינטימית עם מנכ"לית מרכז מורשת יהדות בבל
"כל מי שאינו תלמיד חכם שלומד ברצינות מבוקר עד לילה,...
בלעדי וראשוני בפתח-תקווה: עופר הקניון הגדול יעניק לראשונה מינוי חצי שנתי חינם לאמהות בחופשת הלידה
עופר הקניון הגדול בפתח תקוה, מקבוצת קניוני עופר, יוצא במהלך...
שתי תערוכות חדשות העוסקות בנושאי החברה הישראלית ונופי ארץ ישראל יפתחו לרגל יום העצמאות ה 76 למדינת ישראל
"ריטואל" ו"עוד לא תמו כל פלאייך" התערוכות פתוחות לקהל הרחב החל...
אביב כחול לבן בעופר קניותר: מגוון הופעות, הצגות, ופעילויות לכל המשפחה לרגל יום העצמאות ה 76 למדינה ישראל
עופר קניותר יחלק דגלי ישראל לרכבים המבקרים בקניון הכניסה לאירועים חינם...