Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

באהבה מילדי בת ים

באהבה מילדי בת ים
תמונות – בתי הספר

תלמידי בת ים העניקו אלפי משלוחי מנות לחיילים, ניצולי שואה, ילדים חולים, קשישים ומנקי רחובות

עבור חיילי איסוף קרבי, מג"ב חברון ועובדי מד"א פורים השנה הולך להיות חג מתוק במיוחד. כבכל שנה בשנים האחרונות אומרים תלמידי בת ים תודה לחיילי צה"ל, לקשישים המתגוררים בעיר, לניצולי השואה וגם למנקי הרחובות.

בימים האחרונים מתקיימים בכל מוסדות החינוך בעיר מבצעי איסוף משלוחים על ידי התלמידים, שנארזים על ידם ומחולקים לאוכלוסיות השונות בעיר ובארץ. אלפי משלוחים כבר הוכנו ונשלחו ליחידות, אם ליחידות צה"ל ואם ליחידות בבתי החולים ובמרכזי הקשישים. במערכת החינוך מספרים כי יותר ויותר ילדים מעדיפים לארגן ולהעניק משלוחי מנות מאשר לקבל בעצמם, מה שמעיד על חינוך לערכים ולנתינה ועל מודעות חברתית כבר מגיל צעיר, שקיימת בקרב רבים מילדי העיר.

כך לדוגמה, תלמידי בית הספר בן גוריון ויתרו על חלוקת משלוחי מנות אישיים וכל  כיתה הכינה משלוח מנות משותף כיתתי ותרמה אותו עפ״י החלטת התלמידים, למשהו שקרוב לליבם. לדוגמא חלק מהכיתות העבירו לחולים בבית החולים אסותא בתל אביב, וולפסון בחולון ולתל השומר, שכבת א׳ העבירו לחיילי איסוף קרבי. תלמידים אחרים החליטו להעביר לאנשי מד"א, והכי מרגש כיתה אחת החליטה להעביר שמלוח מנות לחבר כיתתם שנעדר מבית הספר זמן רב עקב מחלה.

בבית חינוך ציפורי ועד ההורים בבית החינוך ציפורי יצאו לשמח את הדור השלישי במועדון קשישים .המנהלת, לילי חג'ג' מספרת כי: "ההורים הם דוגמה נפלאה לילדי בית החינוך שלומדים לתת ולהעניק לאחר בלי שום תמורה במסגרת המיזם "עם הפנים לקהילה", בו לוקחים חלק התלמידים מחוץ לבית החינוך לאורך כל השנה.

בבית הספר טבנקין אירחו התלמידים את חיילי מג"ב חברון לארוחת חג והפינג פורים ממסורתי וחגיגי בבית הספר, ובסיומו העניקו החיילים תעודת הוקרה לבית הספר על התמיכה והעידוד.

בבית הספר יד מרדכי החליטו התלמידים להעניק את משלוח מנות לעובדי הניקיון וקשישים ברחבי העיר, ולהודות לעובדים על עבודתם למען ניקיון העיר. הבוקר יצאו תלמידי א' 1 עם המחנכת רונית פרג'ון לרחובות העיר וחילקו משלוחי מנות למנקים הנרגשים. גם ביגאל אלון החליטו התלמידים להעניק משלוחים למאבטחים, לעובדי הניקיון בבית הספר ולאב הבית.

בבית הספר הראל הגיעו התלמידים לבית אבות והעניקו להם משלוחי מנות. בי"ס יעד יצאו לפעילות פורים בגן ילדים וגם בבית אבות. בי"ס תיכון דרכא המר הכינו 100 סלי מזון לנזקקים. בי"ס רמות עשו פעילות עם מסכות לקשישים וחילקו להם משלוחי מנות. תלמידי בית ספר עקיבא יצאו גם הם לבית החולים וולפסון ולבית אבות.

תלמידי בית ספר הרצל הגיעו לחגוג את חג פורים עם ניצולי שואה ב"קפה כמו פעם" ולחלק משלוחי מנות. התלמידים, בליווי המורה שלומית מצליח, המנצחת על הפרויקט, ורות סער, הרכזת החברתית, ליטל אברהמי, אורית קאהן ומנהלת בית הספר, חני ז'אנה, הגיעו  גם הן לחגוג עם השורדים. נציגים אחרים מבית בספר, בהובלת הש"שנים של בית הספר, יצאו היום לשמח את הגמלאים במועדון הגמלאים ע"ש "דויטש" בבת ים. התלמידים הגיעו עם משלוחי מנות, רקדו ושימחו את הגמלאים שהתרגשו מאוד.

תלמידי אורט רמת יוסף התנדבו במסיבת פורים שארגנה עמותת ברכת הכהן של הרב לאון עזרו עם התפעול, הפעילו דוכנים, מתנפחים. בנוסף ארגנו מסיבת פורים למתנ"ס אילת והכינו אזני המן ומשלוחי מנות לבתים של יתומים יחד עם הרב לאון. השוחרים והשוחרות של התיכון הגיעו לבית החולים וולפסון לחלוקת משלוחי מנות בבית החולים וולפסון. בנוסף, כחלק מיום צהל בתיכון אורט רמת יוסף תלמידי בית הספר הקימו שקם הפוך ובו אספו דברים למשלוחים לחיילים. במיזם לקחו חלק חיילות פרק המשימה בבית הספר בשיתוף מרכז ההכנה לצה"ל מתיכון אורט רמת יוסף.

תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
תמונות – בתי הספר
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה "קפה עוטף – נתיב העשרה" יפתח במתחם שרונה בתל-אביב במהלך חודש אפריל 2024
בתוכנית : הקמת עד 7 בתי קפה השייכים לישובים ובניהולם....
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
תערוכת "מסע אופטימי" תערוכת יחיד לאמנית אביבה סונסינו בבית האמנים בתל אביב
פתיחה חגיגית : 6.4.2024 בשעה 11:00 רח' אלחריזי 9 תל אביב אוצר :...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...