Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בודק חשמל במרכז

בודק חשמל במרכז
מקור FREEPIK
  • מעוניין להזמין בדיקת חשמל?
  • מתכונן לביקורת של חברת החשמל?
  • מחפש בודק חשמל ותיק, מקצועי ומיומן?

חשמל זה לא משחק! בדיקות חשמל נדרשות ע"פ חוק במבנים מסוגים שונים, כולל בדיקות תקופתיות לבדיקת תקינות המערכת. עסקים נדרשים לבצע בדיקות חשמל עבור מכבי אש, חברות ביטוח, מחלקות עירוניות ועוד. אנשים פרטיים לעומת זאת, נזקקים בד"כ לשירותיו של בודק חשמל במסגרת תהליכי בנייה מסוגים שונים. יש לוודא שמזמינים בעל מקצוע מוסמך, עם כל האישורים הנדרשים.

בודק חשמל במרכז
מקור FREEPIK

מתי מזמינים בודק חשמל?

עסקים ומוסדות נעזרים בשירותיו של בודק חשמל במרכז ע"מ לקבל אישור מקצועי על תקינות המערכת. אישורים מסוג זה נדרשים ע"י מוסדות עירוניים, חברות ביטוח, מכבי אש, עיריות ועוד. בנוסף לך, בודק חשמל יוכל לבצע בדיקה מקיפה למערכת לפני ביקורת מתוכננת, וזאת כדי למנוע עיכובים מיותרים בפרויקט כזה או אחר.

מניעת שריפות ודליקות

לוחות חשמל ומערכות חשמל ישנות הינם הגורם מס' 1 לדליקות ושריפות. בכדי למנוע את השריפה הבאה, ניתן לבצע מגוון בדיקות כמו צילום תרמוגרפי או בדיקת עומסים. הדבר נכון במיוחד עבור עסקים אשר עושים שימוש בחשמל בהספקים גבוהים. תיקון תקלות מבעוד מועד חוסך בחיי אדם, נקודה. בכל שנה נספים אזרחים לשווא כתוצאה מדליקות שמקורן במערכות חשמל שאינן תקינות.

הסמכה מקצועית של בודק חשמל

בהזמנת בודק חשמל במרכז, יש לוודא כי הוא מחזיק בדרגת ההסמכה המתאימה. משרד התמ"ת מסווג את בודקי החשמל לפי 3 סוגים:

בודק חשמל סוג 1 – מורשה לבדיקת מתקנים תלת פאזיים במתח נמוך עד 3X80 אמפר. כמו כן, מורשה לטיפול ובדיקה של עבודות חשמל אשר תוכננו ובוצעו על ידו. נדרשות לפחות 5 שנות ניסיון עבודה בתור חשמלאי-טכנאי לקבלת הסמכה זו.

בודק חשמל סוג 2 – מורשה לבדיקת המתקנים המותרים עבור בודק חשמל סוג 1, ובנוסף מתקנים תלת פאזיים במתח נמוך עד 3X250 אמפר. כמו כן, מורשה לטיפול ובדיקה של עבודות חשמל אשר תוכננו ובוצעו על ידו. נדרשות לפחות 5 שנות ניסיון בתור חשמלאי-טכנאי לקבלת הסמכה זו.

בודק חשמל סוג 3 – מורשה לבדיקת מתקני חשמל מכל סוג, כולל תכנון מתקני חשמל. נדרשות לפחות שנתיים ניסיון בעבודה בתור חשמלאי-מהנדס.

*יש לשים לב כי "חשמלאי בודק" אינו בודק חשמל. מדובר בהכשרה שונה לחלוטין והרבה פחות מקיפה. בציבור הרחב ישנם רבים שטועים ומערבבים בין בעלי מקצוע אלו.

גם אנשים פרטיים נדרשים לשירות זה

אנשים פרטיים נדרשים לשירותיו של בודק חשמל במרכז במגוון הזדמנויות: תכנון מערכת החשמל בבית פרטי, תכנון חשמל עבור שיפוץ נרחב, שיפוץ מערכת חשמל עם תקלות חוזרות ונשנות, תכנון החשמל עבור בריכה פרטית ועוד. פעמים רבות נדרש אישור רשמי של בודק חשמל לקבלת אישורים מרשויות וגופים ממשלתיים.

חשמל = סכנה ברורה ומיידית

המלצתנו האחרונה היא להתייחס לתכנון החשמל בבית בצורה הכי רצינית ומקצועית שיש. ישראלים רבים בונים בתים ומשפצים בתים קיימים על דעת עצמם, מבלי להיעזר בבעלי מקצוע. במקרה של חשמל, מדובר בסכנת חיים של ממש ועבירה על החוק. בנושא זה לא מתפשרים. מזמינים בודק חשמל מוסמך, על מנת שיאשר את תוכנית החשמל, יבצעה על הצד הטוב ביותר ואף יפקח על הממשק מול ספקים נוספים בפרויקט.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
תוכנית טלויזיה לילדים
תוכנית לילדים יוגיפלצת  נמאס לכם כבר מהשעות הרבות אותן מעבירים הילדים...
מדריך לפתרון בעיות: בחינת פגמים פוטנציאליים בשלט המזגן שלך
כשהקיץ הישראלי ובדגש בחום של תל אביב, שלט פונקציונלי למזגן...