Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ביוזמת עיריית תל אביב-יפו: "קולולן"-קולות של גבורה: אירוע שירת המונים בסימן גבורה נשית במלחמת חרבות ברזל

ביוזמת עיריית תל אביב-יפו: "קולולן"-קולות של גבורה: אירוע שירת המונים בסימן גבורה נשית במלחמת חרבות ברזל
קרדיט: עיריית תל אביב

אירוע "קולולן – קולות של גבורה" – שירת המונים בסימן הגבורה הנשית במלחמת חרבות ברזל בהפקת וביוזמת עיריית תל אביב-יפו ובשיתוף עם קולולם המיזם לשירה המונית, בהשתתפות כ-1000 נשים וגברים שיבצעו יחד ובהובלת הזמרת ריטה את שירה המרגש "בוא". האירוע יתקיים ביום רביעי, 20 בדצמבר בתיאטרון הקאמרי בשעה 19:30.

גבורתן של נשים היא עובדה מוגמרת. במערכה הנוכחית בה מצויה מדינת ישראל, תופסות נשות ישראל תפקיד מרכזי בחזית ובעורף. לגבורה הנשית פנים רבות – בין אם בלחימה, בכוחות הביטחון וההגנה, במשק, בכוחות המתנדבים, במערכות הרפואה, החינוך והרווחה, בהנהגה האזרחית ובמרחבים הפרטיים. בכל תחומי גבורה אלה, נשים מצטיינות תוך הפגנת נחישות, תושייה ואומץ חרף חוסר הודאות, החרדה והקושי. את הגבורה הזו – השקטה לעתים – חשוב להאיר באור גדול ולהוקיר.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב- יפו: "בזמן שבחזית השטח במלחמת חרבות ברזל מוצבות לוחמות, בחזית העורף מוצבות נשים עוצמתיות לא פחות אשר שומרות על מארג החיים העדין, מועסקות בתפקידים משמעותיים, מתנדבות במיזמים אזרחיים חשובים ולוקחות חלק במאמץ הלאומי לשמירה על חיינו כאן בארץ. באירוע "קולולן", נעלה על נס את אותה גבורה נשית ונשיר כולנו ביחד את השיר "בוא" המסמל שותפות גורל וערבות הדדית- "בוא נעמוד באור ולא בצל". כי עם נשים כמו שלנו האור חזק מתמיד ומצליח להאפיל על החושך".

תא"ל אלה שדו-שכטמן, יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר: "צה״ל יטיל בדרך לניצחון את כל כובד משקלו, כשבשורותיו מיטב הלוחמות והלוחמים ובראשם מפקדות ומפקדים עשויים ללא חת. כולנו עדים מידי יום לתפקידן המשמעותי של נשים בשדה הקרב ובשאר המערכים והן מקור לגאווה גדולה. באירוע מאות חיילות וחיילים מזרוע האוויר, היבשה והים, לצד נשים וגברים מכל תחומי העשייה בחברה הישראלית, יעלו על נס את גבורתן של נשים".

בין המשתתפות באירוע: לוחמות זרוע האוויר, הים והיבשה, רופאות מצילות חיים, נשים הנאבקות על השבת קרוביהם שנחטפו, עובדות סוציאליות פעילות חברתיות ועוד. גיבורות הבולטות אשר ייקחו חלק באירוע: מיס עולם לשעבר לינור אברג'יל, אשת התקשורת לוסי אהריש, ד"ר רונית אלמוג, רופאה בכירה בביה"ח "איכילוב", רפ"ק מאלי שושנה שוטרת ומתנדבת מד"א, נורית כהן מתנדבת זק"א, עו"ס מירי ברברו אלקיים מנהלת אגף במינהל השירותים החברתיים של עיריית תל אביב-יפו, עמית הדר מתנדבת מד"א הפעילה החברתית רותי רודנר מהחמ"ל האזרחי, ואילה נוי מאיר מתנדבת מיזם "אדמה לאדם".

פירוט על הגיבורות:
• לינור אברג'יל – מיס עולם לשעבר, השמיעה את קולן של קורבנות אונס ומחתה על שתיקתן של ארגוני הנשים הבינלאומיים על כל במה אפשרית החל מבימת האו"ם בניו יורק וכלה בפאנלים בתקשורת הבינלאומית. לינור מייצגת את מאבקן של נשים ברחבי העולם להלחם באלימות מינית.

• לוסי אהריש – אשת התקשורת שנענתה לפניית אזרחים אשר נכלאו בשבעה באוקטובר בממ"ד בכפר עזה וניהלה מבצע הצלה פרטי להצלתם. בימים אלה אהריש משמיעה את קולה האמיץ והנוקב בהסברה ובתקשורת. לוסי מייצגת עשרות עיתונאיות ועיתונאים שעובדים מסביב לשעון לקידום ההסברה הישראלית ולחשיפת האמת.

• ד"ר רונית אלמוג – עם פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" התגייסו ד"ר אלמוג ועמיתיה באיכילוב למשימה ומספר ימים לאחר מתקפת השבעה באוקטובר הוציאו מספר משלחות רפואיות, בשיתוף עם ארגון 'למענם', למלונות בים המלח, כדי להעניק סיוע רפואי למפוני העוטף. המשלחות כללו אחיות, רופאות פנימית, ילדים ונשים, פסיכיאטריים ופסיכולוגים. ד"ר אלמוג מייצגת אלפי רופאות ורופאים הנלחמים יום יום להצלת חיים.

• רפ"ק מאלי שושנה – שוטרת בתחנת שדרות. בשבעה באוקטובר נלחמה בקרב על חייה וחיי חבריה בתחנת שדרות – נפצעה והמשיכה להילחם עד הגעת כוחות הימ"מ. רפ"ק שושנה חיסלה 4 מחבלים גם לאחר שנפצעה, ראתה את חבריה נופלים בקרב ובסוף העמידה פני מתה כדי לשרוד את התופת. רפ"ק שושנה מייצגת את הגבורה הנשית בכוחות הביטחון.

• נורית כהן – מתנדבת בזק"א מזה מספר שנים. במהלך מתקפת השבעה באוקטובר הגיעה בזמן אמת והחלה בהתנדבות באיסוף גופות, ובאיתור נעדרים. כהן שמרה על כבוד המתים והמתות על ידי ניקוי וזיכוי בתיהם.

• מירי ברברו אלקיים – עובדת סוציאלית במנהל השירותים החברתיים בעיריית תל אביב יפו, מנהלת אגף הנותן שירותים חברתיים לאוכלוסייה מגוונת -יהודים, ערבים, נוצרים וחסרי מעמד. מירי ועובדי ועובדות האגף בניהולה מהווים סמל ללוחמי העורף החברתי. מהשבעה באוקטובר הם עוסקים במתן שירותים מגוונים לתושבי העיר ולמפונים שהגיעו לעיר ומלווים משפחות נרצחים, חטופים ושבים. מירי מייצגת אלפי עובדות ועובדים סוציאליים שעושים לילות כימים בליווי עשרות אלפות תושבים המפונים מבתיהם.

• עמית הדר – מתנדבת במד"א, התגייסה לבנק הלאומי לחלב אם של מד"א, אשר סיפק למעלה מ-600 ליטרים של חלב אם לתינוקות שהתייתמו או שאימהותיהן, נחטפו, נפצעו או גויסו. הבנק מתבסס על תרומות שנאספו מתורמות מתנדבות ועובד מספר שלבים בהם פסטור מבוקר. עמית היא דוגמה לכוחה מציל החיים של החברה האזרחית.

• רותי רודנר – פעילה בחמ"ל האזרחי של "אחים לנשק". מתנדבת מהיום השני למלחמה ומנהלת את זירת אילת, זירה אשר מונה מהשבוע הראשון למלחמה כ-30 אלף מפונים ומפונות מהעוטף שעליהם התווספו עוד כ-20 אלף איש שהתפנו על דעת עצמם והפכו שם לעקורים מביתם.

• אילה נוי מאיר – מתנדבת מאז השבעה באוקטובר במיזם הקולינרי "אדמה לאדם", לסיוע בעבודות המשק החקלאי ובשיווק תוצרת חקלאית אבודה לעשרות מיזמי בישול למפונים וחיילים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...