Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ביום חמישי האחרון התקיים טקס "אות האישה המובילה לשנת 2024"

ביום חמישי האחרון התקיים טקס "אות האישה המובילה לשנת 2024"
קרדיט: עיריית פתח תקווה

ביום חמישי האחרון התקיים טקס "אות האישה המובילה לשנת 2024" – שמונה נשים פעילות ומתנדבות שעשייתן משמעותית ומתמשכת, נבחרו מתוך מאות המלצות שהוגשו לוועדה.

הנשים הנבחרות, תושבות פתח תקווה, הן כאלו אשר קידמו עשייה יוצאת דופן ופועלות בנחישות ובמסירות במגוון תחומי חיים, ושעשייתן יש בה משום השפעה על מעגלי קהילה אחרים ומשום כך הן פורצות דרך ומהוות השראה.

ראש העיר רמי גרינברג אמר במהלך הטקס: "השנה הטקס מרגש במיוחד, מאחר וחלק מהנשים עשייתן התרחבה החל מהשבעה באוקטובר. התגייסות הנשים והקהילה לאירוע הקשה שהתרחש והבנתן המהירה את צרכי החיילים בחזית והמפונים שבעורף היא מעוררת השתאות. כל הנשים הזוכות הן פעילות ומתנדבות ומשפיעות על מעגלי חיים רחבים. יישר כוח לכל המתנדבות והמתנדבים באשר הם וברכות חמות לשמונה הנשים המיוחדות האלו".

את הפרס העניקו ראש העיר רמי גרינברג ורחל אלון יועצת רה"ע לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות שעמדה בראש התהליך לבחירת הנשים.

 

ואלו הן הנשים המובילות לשנת 2024:

1. פרופ' חפיצבה בתיה ליפשיץ – פרופ' ליפשיץ היא פרופ' מן המניין בפקולטה לחינוך באוניברסיטת בר-אילן, ראשת ומייסדת התכנית לתואר שני בחינוך מיוחד- מוגבלות שכלית, וראשת הקתדרה לחקר וקידום כושר ההשתנות ע"ש מצ'אדו. היא פיתחה תחום מחקר ייחודי המתמקד בהוראה אקדמית לאנשים, ובעיקר סטודנטים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ופרצה דרך הן במחקר והן בקידום התערבויות בתחום זה, אשר זוכים לתהודה והערכה אקדמית. עומדת בראש פרויקט "עוצמות" לשילוב סטודנטים עם מוגבלות שכלית בלימודים לתואר ראשון באוניברסיטת בר-אילן. ממקימות מרכז אתאל – קידום וחינוך להעצמת מעמדם של קשישים ובעלי מוגבלויות במשפחה, בקהילה ובחברה.

2. דינה רווח – יו"ר נעמת במרחב פתח תקווה הכוללים את ראש העין, אריאל ואלעד. מתנדבת ופעילה בוועד למען החייל ופועלת למען ניצולי שואה.

שימשה בעבר כיו"ר ועד עובדי בית חולים השרון ועד היום פעילה למען גמלאיות ההסתדרות. מקדמת פעילויות תרבות למען נשים ומתן ייעוץ והכוונה לנשים. בנוסף, הפעילה מערך של מעונות לפעוטות לאימהות עובדות.

3. דנה יגל אזמו – פועלת למען אוכלוסיות מוחלשות ומסייעת מידי יום למשפחות ילדים, אימהות חד הוריות, אלמנות, נוער בסיכון וחיילים בודדים, וזאת באמצעות בארגון סלי מזון בחגים ובמועדים. דנה הקימה את "אלומות אור" המסייע לנזקקים, נשים לאחר לידה וקשישים, בחבילות שי, איסוף בגדים, ציוד ומזון. עם תחילת המלחמה סייעה דנה גם למפונים מהעוטף ומהצפון.

4. יוליה קושניר דימנט – עם פרוץ המלחמה פתחה יוליה חמ"ל בביתה בו מסייעים בני משפחתה ומתנדבים רבים. יוליה מספקת מידי יום אריזות מזון וציוד ללוחמי צה"ל הנמצאים בחזית ודואגת לשינוע הציוד למקומות המתאימים. בביתה של יוליה עשרות מתנדבים ומתנדבות אשר מסייעים במיון התרומות המגיעות ומעבירים אותם עפ"י הצורך ליחידה המתאימה.

5. מיכל אביטל – מתנדבת בסיוע למשפחות נזקקות, מסייעת לנשים שחוו פגיעה מינית, ומתנדבת ביחידה לחילוץ והצלה בחירום של אגף הביטחון. במהלך מלחמת חרבות ברזל סייעה רבות למפונים בציוד, מזון ומילה טובה. סייעה לזוגות שחתונתם התבטלה עקב המלחמה וכחובבת בעלי חיים סייעה לאיתור והחזרת כלבים מהדרום שאבדו.

6. מירב הולנדר – הקימה את "בית המתנות של יאיר" המחלק מתנות לילדים מכל הארץ. בית המתנות של יאיר הוקם בהשראת בנה של מירב, יאיר יונתן, בעת שהיה מאושפז בשניידר. שם הכירה לראשונה את "חדר המתנות" והתגייסה על מנת להפיץ את הבשורה אשר משמחת ילדים וילדות חולים. בית המתנות של יאיר שוכן בפ"ת, והוא עמוס מלא במתנות ובמשחקים חדשים, המיועדים לילדים חולים המאושפזים בבתי חולים בכל רחבי הארץ.

7. מרי אביטל – למעלה מעשרים שנה מנהלת מרי את אגודת ניצן בפתח תקווה. מלבד השירותים השגרתיים שאגודת ניצן מספקת, מרי החלה לפני שנים, בהפעלת מועדונית טיפולית ייחודית בארץ, לתלמידי א'- ו', במסגרתה, מקבלים כ- 35 תלמידים ותלמידות, בעלי קשיי למידה ובעיות רגשיות, המגיעים מכל קצוות העיר, על בסיס יומי, ארוחת צהריים חמה, שיעורי הוראה מותאמת, באופן פרטני וקבוצתי, מפגשים טיפוליים עם פסיכולוגית ומפגשים עם מומחים בתחומי כישורי חיים והעצמה.

8. רינה עידן – כקצינה בכירה בצה"ל הטביעה את חותמה בנושא טיפול במשפחות שכולות, וסייעה במאבק להשבת חטופי הר דב. מאז פרישתה מהצבא מנהלת את עמותת 'קו לחיים' והפכה אותה לאחת מהעמותות המובילות בישראל למען ילדים נכים וחולים קשים. הקימה בית מרקחת חברתי שמספק תרופות לחולי סרטן בהיקף של 50 מיליון ₪ ובימים אילו עוסקת גם בבנייה של מערך דיור לנכים בוגרים בישראל.

 

את האירוע המרגש חתמה הזמרת נרקיס שאירחה את לאה שבת.

הטקס התקיים בבית תרבות גולדה, בהובלת המשרד לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות ובהפקת אגף אירועים, תרבות ופנאי.

קרדיט: עיריית פתח תקווה
קרדיט: עיריית פתח תקווה

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ
הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע"ש דליה צ'שנובסקי, מטעם החברה הישראלית...
חנייה חינם בכחול לבן במהלך חג הפסח
כן כן לא דמיינתם, קראתם נכון. חנייה חינם בכחול לבן במהלך...
רשת העוגיות 'סופט קוקיס' פותחת סניף דגל בקניון עופר רחובות בהשקעה הנאמדת בחצי מיליון ש"ח
רשת סופט קוקיס פותחת השבוע סניף דגל, בקניון עופר רחובות,...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
שמעון קונטראז'י – The Colors of Music
בגלריית GLOBAL ART רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב אוצרות :...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
'יַיִן יְשַׂמַּח לְבַב־אֱנוֹשׁ'
DNA מציג: יריד מכירת יינות כשרים בעזריאלי ת"א - בואו...