Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ביזמת איחוד האמירויות – סימפוזיון מקצועי מקוון ראשון

ביזמת איחוד האמירויות – סימפוזיון מקצועי מקוון ראשון
סימפוזיון בינלאומי בנושא וירוס הקורונה

בהשתתפות נציג ישראלי מנכ"ל מכון המחקר מיגל ומומחים מהעולם, במאמצים לפיתוח חיסון לקורונה

ביזמת ד"ר נאוול אלקאבי, ראש הוועדה הרפואית לטיפול בזיהומים מאיחוד האמירויות, התקיים סימפוזיון אינטרנטי ראשון בהשתתפות נציג ישראלי, דוד זיגדון, מנכ"ל מכון המחקר מיגל ונציגים מארה"ב, רוסיה, וירדן, במטרה לקדם פיתוח ורגולציה בינלאומיים בטיפול בווירוס הקורונה COVID-19הפגישה האינטרנטית התקיימה בהנחיית ד"ר זיאד יעקב נג'ר, מומחה לבריאות הציבור מירדן.

סימפוזיון בינלאומי בנושא וירוס הקורונה
סימפוזיון בינלאומי בנושא וירוס הקורונה

דוד זיגדון, מנכ"ל מכון המחקר מיגל, בקרית שמונה בירך לשלום את הנוכחים במפגש באנגלית ובערבית וציין בברכה את שיתוף הפעולה החשוב בנושא הטיפול בווירוס הקורונה. זיגדון אף ציין את מיקום מכון המחקר, סמוך לגבול לבנון. הוא סקר את המחקרים היישומיים המתבצעים במיגל, על ידי חוקרים בתחומי המדע: מדעי הצמח, הטיפול במים, המעבדה לחדשנות באחסון פירות, המעבדה לאימונולוגיה, פעילות מו"פ צפון, מחקרים בתחום המיקרוביולוגיה ועוד. זיגדון דיבר על המחקר המתבצע במיגל במציאת חיסון לווירוס הקורונה, שמקורו כבר לפני 4 שנים בפיתוח המוצלח לחיסון קורונה בעופות, עוד לפני שפרצה הקורונה בבני אדם ועיצב את המתודה לטיפול בו, כאשר חברת הבת מיגווקס פועלת לפיתוח החיסון ומסחורו. לדברי זיגדון תוצאות הניסוי מעודדות ומראות הפחתה משמעותית ביכולת ההפצה של הוירוס בבעלי החיים שנחשפו לווירוס. לדבריו החיסון אמור להפעיל את שלושת מערכות החיסון בגוף. עוד ציין זיגדון, כי החיסון העתידי שאמור לצאת ממכון המחקר מיגל, יהיה אוראלי (דרך הפה) ולא בהזרקה, מאחר וקיימת נחיצות לחיסון רחב של כלל מדינות העולם וייצור תרופה אוראלית זולה יותר. כך גם ניתן יהיה לחסן את מדינות העולם השלישי אשר אין להן נגישות למרפאות מסודרות.

ד"ר ג'ייל הורביץ, מנהלת אסטרטגיות במעבדה לאימונולוגיה באונ' רוקפלר בארה"בהציגה את השימוש בנוגדנים חד שבטיים בטיפול ומניעה של  COVID-19 על בסיס המתודה, לפיה פותח החיסון לאיידס, שהיווה בסיס למחקר וירוס הקורונה, על מנת למנוע ולטפל בחולים עם פרוץ מגפת האיידס.

ד"ר נאוול אלקאבי, ראש הוועדה הרפואית לטיפול בזיהומים מאיחוד האמירויות תארה את המחקר הקליני PHASE-3  שמתנהל באיחוד האמירויות.

ד"ר אנדרו אלנתן, מנהל בכיר לענייני רגולציה של יוזמת החיסונים  לאיידס בארה"בתאר את  החיסונים לקורונה שנמצאים בניסוי קליני ואת מהלך הניסויים שנעשו על בני אדם.

ד"ר מליטה ווז'נוביק, נציגת ארגון הבריאות הבינלאומי מהפדרציה הרוסית אמרה במפגש המקוון, כי 194 מדינות חברות בארגון הבריאות העולמי והן המעצבות את האג'נדה של המחקר שנעשה ברחבי העולם בנושאי בריאות הציבור ובתוך כך ווירוס הקורונה. הגישה מתבססת על לימוד שיטות עבודה וארגון שהוכחו כיעילות ומשתפת מאגר של התנסויות מיטביות. פעילות זו מחזקת את המחקר ואת החוקרים, מציידת במידע רלוונטי, פועלת לרגולציה ועוסקת בניטור לטובת מחקר הוגן. לדבריה, עקב משבר הקורונה, למדינות המפותחות יש אחריות רבה כלפי מדינות מוחלשות וחסרות אמצעים של מחקר ופיתוח וגם ארצות אלה תקבלנה את הטיפול המתאים לריפוי ולמניעת התפרצות הנגיף, כיוון שתפקיד הארגון הוא לפעול במידיות לנוכח אסון בינלאומי רפואי כגון וירוס הקורונה ולעודד שיתופי פעולה בינלאומיים ברמה גלובאלית על מנת להבטיח את בריאות כלל הציבור בעולם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה "קפה עוטף – נתיב העשרה" יפתח במתחם שרונה בתל-אביב במהלך חודש אפריל 2024
בתוכנית : הקמת עד 7 בתי קפה השייכים לישובים ובניהולם....
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
תערוכת "מסע אופטימי" תערוכת יחיד לאמנית אביבה סונסינו בבית האמנים בתל אביב
פתיחה חגיגית : 6.4.2024 בשעה 11:00 רח' אלחריזי 9 תל אביב אוצר :...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...