Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בצל הקורונה עיריית בת-ים משיקה מיזם חדש "אח לדרך": בנות ובני נוער בעיר מבצעים חונכות אישית בזמן הסגר לתלמידי העיר ליצירת קהילה חזקה

בצל הקורונה עיריית בת-ים משיקה מיזם חדש "אח לדרך":  בנות ובני נוער בעיר מבצעים חונכות אישית בזמן הסגר לתלמידי העיר ליצירת קהילה חזקה
קרדיט תמונות: דוברות בת -ים

 

המיזם הושק עם "פרויקט 300" – בו חולקו כ300 מתנות ל-300 ילדים במצבי סיכון שונים ע"י 300 בני נוער וצעירים תושבי העיר

קרדיט תמונות: דוברות בת -ים

בונים קהילה חזקה: בעקבות ביטול הלימודים ברחבי הארץ ולאחר שיחות עם גורמי הרווחה ובתי ספר שונים ברחבי העיר עלה צורך מאוד גדול ביצירת זמן פנאי איכותי לילדים בעיר. עיריית בת-ים בשיתוף מנהלת ממריאים ומחלקת נוער וצעירים בחברה לתרבות פנאי וספורט הקימו לאחרונה מיזם חדש שמפעיל חונכות אישית לילדים ונוער במצבי סיכון, שמות הילדים התקבלו דרך בתי הספר או מסגרות הרווחה ולאחר מכן התבצע שיחת טלפון להורי הילדים כדי לתאם את מפגשים אישיים (אחד/ת על אחד/ת). את החונכות מבצעים בני נוער מהעיר, ש"ש שפועלים בעיר, חברי מכינת נחל עוז ומתנדבים נוספים.

קרדיט תמונות: דוברות בת -ים

המיזם הושק עם "פרויקט 300" במסגרתו אתמול אחר הצהריים התקיים יום שיא שבו חולקו כ300 מתנות לילדי העיר ממשפחות חד הוריות, משפחות רווחה ומשפחות במצב כלכלי קשה. איך זה עבד?  כל נער/ה קבל מעירייה שם של ילד עם כתובת ומספר טלפון, והגיע לאזור המגורים של הילד ונתן לו את המתנה בגינה הקרובה לביתו ולאחר מכן נשאר איתו לזמן משחק של כשעה. נמרוד פלמח, ממנהלת ממראים אמר לאחר סיום אירוע השיא: "איזו נחת רוח. אירוע השיוא של ״אח לדרך״ עם קרוב ל-300 בני נוער – כולם בת ימים עבר בהצלחה, הנוער הבת ימי לקח יצא לכתובת של ילדי העיר עם מתנות (צעצועים ומשחקים מותאמים לגיל) לפגוש את הילדים לראשונה בתיאום עם ההורים. לבלות איתם, לשחק איתם. למעלה מ 300 ילדים בילו ומבלים זמן איכות עם בני נוער. המתנות נרכשו ע"י תרומות שאספו בני הנוער בעצמם טרם היציאה לדרך"

קרדיט תמונות: דוברות בת -ים

במסגרת מיזם, החונכים מגיעים למפגש אישי עם אותם ילד או ילדה לשעת משחק מחוץ לבית או עם חלקם הם עושים שיעורים בתוך הבית. כל חונך וחונכת בונים תכנית פעילות המותאמת לצרכיו של הילד. הילדים הם מגיל גן עד כיתה ד', העיקר הוא להפיג את הזמן הפנוי במהלך הסגר בפעילויות חברתיות וחינוכיות שונות ומותאמות לילד.

קרדיט תמונות: דוברות בת -ים

הנהלת העיר והעירייה החלה עוד טרם התפרצות נגיף הקורונה החלה בבניית תכנית לטיפוח תחושה של קהילתיות בקרב תושבי העיר וחיזוקה.  העיר בת-ים ידועה ביחסים המיוחדים והחמים בין תושביה, ובעירייה בטוחים כי ביחד העיר תעבור את המשבר הזה ותושביה ייצאו ממנו מחוזקים ומלוכדים כקהילה חזקה יותר מלפני הקורונה. נוכח המצב הבריאותי המשתנה בעירייה ממשיכים בהערכות לסיוע לקהילה במידת הצורך בדרכים שונות ומגוונות, מזמינים את כל התושבים להיות שותפים ולהצטרף אלינו למעגל המתנדבים דרך יחידת ההתנדבות העירונית או מנהלת ממריאים, כך יחד  בת-ים תמשיך להיות קהילה חזקה ומגובשת.

 

מנהלת ממריאים הינו מיזם חברתי ייחודי לבת-ים לקידום מוביליות חברתית בקרב בני נוער מיסודם של עמותת אלומה ועיריית בת ים. ממריאים פועלת להרחבת מעגל השרות בצה״ל לשירות משמעותי תוך מיצוי יכולות הנהגה והעצמת תחושת החוסן האישי של נוער וצעירי העיר. מטרת מנהלת ממריאים לקדם מוביליות חברתית על ידי חיזוק תחושת השייכות, הגאווה והחוסן האישי והעירוני. לעודד את צעירי בת ים ״להחזיק״ בסיפור אישי שמהווה מנוע לצמיחה ועשייה.

קרדיט תמונות: דוברות בת -ים
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
שמעון קונטראז'י – The Colors of Music
בגלריית GLOBAL ART רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב אוצרות :...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...