Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בצל משבר הדיור; מחירי השכירויות ממשיכים לעלות

בצל משבר הדיור; מחירי השכירויות ממשיכים לעלות
pixabay

נתוני הלמ"ס: עלייה של 2% בממוצע במחירי השכירויות ברבעון האחרון של 2019. מחוז דרום רשם עלייה של 4%, בחיפה עליה של 3% לדירות של עד 2 חדרים, ואילו באזור השרון לא חל כמעט שינוי בהשוואה לשנה שעברה.

מחירי השכירות ברחבי הארץ ממשיכים לעלות: המחיר הממוצע לשכירות בישראל במהלך הרבעון השני של שנת 2019 עמד על 3,942 שקל, עלייה של 2% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה, כך עולה מנתוני הלמ"ס על פי ניתוח של לשכת שמאי המקרקעין.

לדברי יו"ר לשכת שמאי מקרקעין, חיים מסילתי "בשנים האחרונות היצע הדירות שעמד להשכרה ירד בשל מדיניות הממשלה שעודדה חלק מהמשקיעים למכור את דירותיהם על מנת להגדיל את היצע הדירות העומדות למכירה. מצד שני חלה עלייה בביקוש לדירות להשכרה על ידי זוגות צעירים שזכו בהגרלות של מחיר למשתכן ורואים בשכירות שלב ביניים עד כניסתם לדירה בה זכו. לממשלה הבאה קיימת חובה לטפל טיפול עומק בשוק השכירות ולעודד הקמה של יותר פרויקטים להשכרה לטווח ארוך על ידי מתן תמריצים והקלות במיסוי ליזמים וכן במסגרת חברת ״דירה להשכיר״ שצפויה למלא תפקיד חשוב ומרכזי בהתנהלות הנדלנית של המשק.

מניתוח הנתונים לפי אזורים מסתבר כי העלייה המשמעותית ביותר חלה באזור הדרום, שם התייקר שכר הדירה ב-4% כאשר מחיר דירה ממוצע של 5-4.5 חדרים עמד על 4,225 שקל לחודש. גם בתל אביב חלה עלייה גבוהה מהממוצע בישראל ועמדה על 3% לעומת הרבעון השני של שנת 2018. מחיר השכירות הממוצע בעיר לדירה בגודל של 4-3.5 חדרים עמד על 6,864 שקלים לחודש. עלייה דומה נרשמה גם בדירות קטנות בעיר בגודל של 1.5 -2 חדרים, שם עמד שכר הדירה על כ-4,500 שקל בממוצע לחודש.

מחירי השכירויות ממשיכים לעלות
pixabay

בחיפה העלייה המשמעותית ביותר חלה בדירות קטנות של 2-1.5 חדרים, שעלו בממוצע ב-3% עם מחיר של 2,067 שקל לחודש, וזאת בהשוואה לממוצע עליית השכירות בעיר שעמד על 2% לעומת הרבעון השני בשנה שעברה. השרון הוא האזור היחיד שלא רשם כמעט עלייה במחירי השכירויות הממוצעים בהשוואה לשנה שעברה.

שרון בן צבי סמנכ"ל השיווק בקבוצת לוינשטין צופה כי מחירי השכירויות ימשיכו ויעלו במיוחד לאחר עצירת תוכניות ההתחדשות העירונית כפי שרבות מהרשויות מתעדות לעשות: "כ- 50 מהתחלות הבנייה במרכז הארץ הן של התחדשות עירונית. עצירת התוכניות תביא למחסור קשה בדירות למכירה והשכרה באזורים אלה, אזורים שמלכתחילה המדינה לא משווקת בהם קרקעות. אם הרשויות לא יגדילו את ההיצע, המחירים ימשיכו לעלות כפי שרואים בנתוני הלמ"ס".

חברת גולדן ארט המשווקת דירות להשכרה ארוכת טווח בחיפה מדווחת שהביקושים להשכרה בפרויקט הם מצד אוכלוסיה מגוונת הכוללת זוגות צעירים, זוגות מבוגרים וגרושים. הסיבה לעליית המחירים היא היצע נמוך ביחס לביקוש של דירות קטנות איכותיות להשכרה, וסימנים ראשונים המעידים על התפרצות מחירים קרבה בשוק הנדל"ן בכללותו על רקע הכשלון המתמשך בסגירת פערי ההיצע והתחלות הבניה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת העוגיות 'סופט קוקיס' פותחת סניף דגל בקניון עופר רחובות בהשקעה הנאמדת בחצי מיליון ש"ח
רשת סופט קוקיס פותחת השבוע סניף דגל, בקניון עופר רחובות,...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
שמעון קונטראז'י – The Colors of Music
בגלריית GLOBAL ART רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב אוצרות :...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה "קפה עוטף – נתיב העשרה" יפתח במתחם שרונה בתל-אביב במהלך חודש אפריל 2024
בתוכנית : הקמת עד 7 בתי קפה השייכים לישובים ובניהולם....
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...