Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בתי ספר רבים החלו בפעילויות קבוצתיות במרחבים הפתוחים

בתי ספר רבים החלו בפעילויות קבוצתיות במרחבים הפתוחים
התמונות באדיבות בתי בספר

עם אישור המתווה של משרד החינוך המאפשר מפגשים קבוצתיים לתלמידי היסודי והעל יסודי, החלו מס' בתי ספר בעיר לזמן תלמידים לפעילות באוויר הפתוח. ראש העיר רמי גרינברג הורה לגורמי הרשות להקצות את המשאבים אשר יאפשרו את קיום המפגשים תוך התאמת הצרכים לשינויים במערכת השעות ומתן המענים הנדרשים ליישום המתווה. כלל בתי הספר יזמינו את תלמידהם למפגשים אלו בהמשך השבוע ובשבוע הבא.

אולפנת הדר גנים. התמונות באדיבות בתי בספר
התמונות באדיבות בתי בספר
התמונות באדיבות בתי בספר
התמונות באדיבות בתי בספר

תלמידים מבתי ספר רבים, מקבלים בימים אלה בהתרגשות את ההזמנה למפגשים החווייתיים שיערכו במתחמי חצר ביה"ס ובסביבתו. מאז שעות הבוקר אתמול התלמידים והוריהם מקבלים מכתבים על המתווה החדש עם מערכת השעות המותאמת, תוך הגדרת המיקום המדויק ולא פחות חשוב מכך – הסברה על מהות המפגשים ומטרותיהם.

מנהלי מוסדות החינוך וצוותיהם שמחים ונלהבים לקראת המפגשים וערוכים לעשייה מובנית ומותאמת לרוח הדברים של מתווה משרד החינוך – מפגשים בדגש חברתי-רגשי. במוסדות החינוך בפתח תקוה מוגדרים אזורים קבועים לקבוצות קבועות כדי למזער סיכונים וכן לטובת קידום תחושת יציבות ועקביות כחלק מתפיסה כוללת.

ההקפדה על מתווה משרד החינוך וכללי הזהירות של משרד הבריאות הינה חד משמעית, זאת לצד דגש רב על מטרת המפגשים – תמיכה רגשית, חיזוק החוסן האישי והקבוצתי, אוורור והחזרת שמחת החיים לתלמידים וגם לצוות החינוכי. מתוך כך, שימת דגש רבה מופנית לאיתור תלמידים בסיכון ובמצוקה ע"י צוות היועצות והמחנכות של מוסדות החינוך.

הפעילות המבורכת שהתחילה אתמול, יוצאת לפועל ללא עיכוב בזכות התנהלות מקצועית של היערכות מראש, גמישות, יצירתיות ועבודת צוות משותפת האופיינית למערכת החינוך בעיר, כשפה אחידה וכחלק מהשיח הקבוע בכל עת בין האגפים לחינוך יסודי ועל יסודי ובין מנהלי מוסדות החינוך וכך גם בין המנהלים לבין צוותיהם.

ראש העיר רמי גרינברג "אנחנו רואים חשיבות רבה בפעילויות החינוכית המתבצעות במרחבים הפתוחים והרשות עומדת לצד מנהלי בתי הספר ותומכת בהם בנושא זה. מלבד הערך הפדגוגי והרגשי, הפעילויות במרחבים הפתוחים – תוך שמירה על ההנחיות, תצמצם את הקף התחלואה במסגרות הלימוד ותמנע הדבקות. עיריית פתח תקוה תמשיך לקדם את נושא החינוך בתקופה מאתגרת זו מתוך מטרה לצמצם את פערי הלימוד שנוצרו בשל הסגרים וכן כדי לאפשר במקביל להורים לצאת לעבודה בראש שקט. אני מודה לעובדי מינהל החינוך ולגורמי המקצוע באגפי החינוך על עבודתם המאומצת מול מנהלי בתי הספר, למען תלמידי העיר היקרים לנו."

ראש מינהל החינוך רון כץ "שיתופי הפעולה של מנהל החינוך בעירייה עם מפקחות משרד החינוך מהווים מעטפת תמיכה מקצועית וסיוע להיערכות המנהלים וצוותיהם כך שיתנו מענה מיטבי עבור תלמידיהם ע"פ צרכיהם ובהתאם לכללי המתווה. אני מברך את הצוותים החינוכיים והתלמידים ומאחל לכולם הצלחה רבה."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
- Save the date - 6.6.24 מרוץ הלילה של פתח תקווה יוצא לדרך!
מרוץ הלילה של פתח תקווה יצא לדרך בפעם החמישית ביום...