Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בת ים – האקדמיה האורבנית הראשונה

בת ים – האקדמיה האורבנית הראשונה
דוברת עיריית בת-ים

עיריית בת-ים משיקה מיזם חברתי חדש בעיר – פרויקט "עֵרִים"

יהפוך את בת-ים ל'אקדמיה אורבנית' שתאפשר למידה והעשרה במגוון תחומים, באמצעות הרצאות בחינם וסדנאות בסכומים סמליים, ע"י אנשי אקדמיה ומקצוע תושבי העיר.

עיריית בת-ים בשיתוף החברה העירונית לתרבות, פנאי וספורט ובתמיכת קרן 'מתנאל', מובילה את הפרויקט, כחלק מחזון העירייה לטפח לימודים והשכלה, להנגשת ידע באופן שוויוני, צמצום פערים ויצירת סביבה תומכת למיזמים חברתיים.

 

אקדמיה אורבנית
דוברת עיריית בת-ים

השבוע יוצא לדרך פרויקט "עֵרִים", פרויקט ייחודי שמטרתו להקים בבת ים אקדמיה חדשה – אקדמיה אורבנית – שתהפוך את העיר, על כל משאביה האנושיים, החברתיים והעסקיים לסביבת למידה ש'אין לה סוף'. האקדמיה האורבנית מציעה לתושבי בת ים להשתתף בהרצאות וסדנאות בתחומים שונים, המועברות על ידי מומחים מקומיים, ומתקיימות באתרים לא שגרתיים ברחבי העיר.

הפרויקט מזמין את תושבי בת ים ללמוד וללמד במסגרת האקדמיה האורבנית ויחד ליצור קהילה מלוכדת החולקת את משאביה. האקדמיה האורבנית מציעה פלטפורמה חדשנית לפיתוח, שימור והפצה של ידע מקומי לצורך התפתחות אישית ומקצועית של חברי הקהילה.

ע"פ חזון זה, החל מחודש מרץ יתקיימו בעיר סדנאות בנות שלושה מפגשים, בתשלום סימלי, הסדנאות יועברו על ידי מומחי תוכן בת ימים שנבחרו בקפידה, ועברו הכשרה ייעודית על ידי צוות "עֵרִים". המומחים יחשפו את המשתתפים לחוויית למידה מיוחדת במינה ויעניקו להם ידע וכלים פרקטיים ושימושיים, בעולמות שונים ומגוונים כגון שוק ההון, נדל"ן, משפטים וקרימינולוגיה, שיווק ומיתוג, רפואה משלימה, מוזיקה ועוד.

במקביל יתקיימו כל שבוע שלל סדנאות חד פעמיות ובחינם! שיאפשרו לתושבים לרכוש מיומנויות חדשות במשא ומתן, בניית תקציב, בניית אתרים ב-WIX, שיווק באינטרנט, מטבעות דיגיטליים ועוד, לצד הרצאות העשרה והשראה. הכניסה להרצאות מותנית בהרשמה מראש באתר המיזם והמקומות מוגבלים.

בין המרצים בפרויקט "עֵרִים" מופיעים שמות רבים מיקירי העיר, ודמויות מובילות הקשורות לבת ים, ביניהם השר לשעבר, הרב שי פירון, הרב הראשי יעקב רוזה וראש העיר צביקה ברוט אשר צפוי להעביר הרצאה בסלון ביתו הפרטי. 

כל האירועים, הסדנאות וההרצאות יתקיימו באתרים מרכזיים בבת ים שיהפכו לצורך הפרויקט לחללי לימוד. למשל תיאטרון נוצר והמוזיאונים בעיר ועד לבתי קפה ובארים, משתלות ונגריות, סלונים פרטיים ושיעורים תחת כיפת השמיים.

ראש העיר, צביקה ברוט: "פרויקט 'ערים' הוא ביטוי נוסף של חזון העירייה להנגשת לימודים וכלים ממשיים לצמיחה אישית ועסקית, בצורה שוויונית ובעלות סמלית וזאת לצד הידוק יחסי השכנות וגיבוש הקהילה העירונית. הפרויקט מעצים ומאפשר לאנשי אקדמיה ומקצוע בת-ימים לחלוק מכישוריהם וניסיונם וכך להעשיר את המרקם החברתי כולו תוך הגברת השייכות לעיר. העירייה בראשותי תמשיך להוביל, לחדש וליצור מיזמים חברתיים בעלי ערך מוסף לרווחת כלל תושבי העיר".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
- Save the date - 6.6.24 מרוץ הלילה של פתח תקווה יוצא לדרך!
מרוץ הלילה של פתח תקווה יצא לדרך בפעם החמישית ביום...
כולנו שווים! פברואר יוצא מן הכלל - חודש להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות
כמדי שנה נציין את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות,...