Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בת-ים הופכת לעיר האקדמית הגדולה בארץ תחתום על הסכם עם אוניברסיטת ת"א

בת-ים הופכת לעיר האקדמית הגדולה בארץ תחתום על הסכם עם אוניברסיטת ת"א
תמונות: דוברות בת ים

העיר בת ים מצטרפת למיזם "עיר אקדמית" של אוניברסיטת תל אביב

עשרות תלמידי תיכון בעיר ילמדו במהלך השנה קורסים אקדמיים במגוון רחב של תחומים ובסיומן יקבלו נקודות זכות אקדמיות שיחשבו להם בהמשך כשיחלו בלימודים לתואר ראשון

בשורה גדולה בתחום החינוך: העיר בת ים מצטרפת למיזם "עיר אקדמית" של המרכז לחדשנות בלמידה באוניברסיטת תל אביב: על פי הסכם שנחתם הבוקר באוניברסיטת ת"א בין נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת, לראש עיריית בת ים, מר צביקה ברוט, החל מהשנה הנוכחית עשרות תלמידי תיכון בעיר ישתלבו בלימודים של קורסים אקדמיים. בטקס החתימה נכחו אלי יריב, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זיו חורב, סמנכ"לית חינוך ורווחה ואהרון קצב, מנהל אגף החינוך.

מדובר בתוכנית ייחודית מסוגה בישראל המצליחה, בפעם הראשונה, לחבר את התיכון לאוניברסיטה וליצור רצף פדגוגי לימודי. לימוד הקורסים האקדמיים עוד בשלב התיכון בונה תחושה של מסוגלות אקדמית בקרב התלמידים ובכך מנגיש את ההשכלה הגבוהה. מדובר בקורסים אקדמיים מקוונים במגוון תחומים ובהם: כימיה, מדעי המחשב, ביולוגיה, פיזיקה, היסטוריה ופסיכולוגיה. הלמידה האקדמית תיעשה במסגרת שעות הלימודים וכחלק מהלימודים בתיכונים בעיר בת ים. לצורך כך, העירייה בחרה קבוצת מורים מובילים בעיר שיעברו הכשרה המותאמת לתכנית. המורים ילמדו את הקורסים השונים בצורה היברידית – מקוונת ופרונטלית (בהתאם למגבלות הקורונה).

בתום שנת הלימודים התלמידים שיעמדו בהצלחה בבחינה אקדמית בקמפוס יקבלו 2 נקודות זכות אקדמאיות עבור כל קורס שיסיימו. התכנית פועלת בשיתוף משרד החינוך והפלטפורמה הלאומית ללמידה דיגיטלית קמפוסIL.

יובל שרייבמן, מייסד ומנכ"ל המרכז לחדשנות בלמידה: "התכנית עיר אקדמית פותחת עבור תלמידי התיכון  נתיב ברור לעולם האקדמי ומסייעת להם לבחור במסלולי הלימוד שמתאימים להם. מדובר בקורסים ברמה אקדמית גבוהה  ולשמחתי התלמידים מגיעים להישגים מרשימים שמאפשרים להם, לצד תעודת הבגרות, להשלים גם נקודות זכות אקדמיות, שיעמדו לזכותם בהמשך דרכם האקדמית".

ראש העיר צביקה ברוט: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם אוניברסיטת ת"א. לצד ההובלה של העיר בנתוני הבגרות מטרת התכנית החדשה היא להוביל גם בנתוני המשך ללימודים אקדמאיים, ושכל התלמידים המעוניינים בכך ילמדו תוכן אקדמי מקוון ע"י המורה המקומי ובמסגרת הלימוד לבגרות.

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופסור אריאל פורת: "חשיבות התכנית היא  בתרומה המשמעותית של האוניברסיטה לקידום מערכת החינוך והחברה בישראל. מטרתנו היא לפתוח את שערי האוניברסיטה עבור התלמידים הצעירים ולעורר אצלם את הרצון להצליח ולהצטיין גם בלימודים האקדמיים".

התוכנית תסייע לתלמידים רבות והם יוכלו לעשות את צעדיהם הראשונים באקדמיה, לרכוש מיומנויות למידה מתקדמות, ולפתח תחושת מסוגלות אקדמית, וכל זאת מבלי לצאת מהעיר או אפילו מכתות הלימוד. מערכת החינוך שלנו כאן על מנת להעניק להם את הכלים הטובים ביותר. הפרויקט הזה מצעיד קדימה את החינוך בעיר בצעדי ענק, ושיתוף הפעולה בין בת-ים לבין אוניברסיטת תל אביב, יתרחב בהמשך לתחומים נוספים אחרים."

תמונות: דוברות בת ים
תמונות: דוברות בת ים
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
כולנו שווים! פברואר יוצא מן הכלל - חודש להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות
כמדי שנה נציין את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות,...
בית חינוך אפיק זכה במקום הראשון בתחרות בינלאומית מבין 2000 בתי ספר ו- 30 מדינות ברחבי העולם
במסגרת פרויקט בינלאומי, תלמידי ותלמידות בית חינוך אפיק הקליטו שיר...