Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

גאווה לעיר כפר סבא: אקים לוקחת חלק בתערוכת הצילום הגדולה בעולם, כאן בישראל

גאווה לעיר כפר סבא: אקים לוקחת חלק בתערוכת הצילום הגדולה בעולם, כאן בישראל
צילום: מאיה ליבשיץ

ארגון אקים כפר סבא ייקח חלק בתערוכת הצלמים הבינלאומיתPHOTO IS:RAEL

ארגון אקים כפר סבא הפועל מזה כ- 20 שנה ולוקח חלק משמעותי בפעילויות הארציות שנערכות במסגרת הארגון, זכה השנה לקחת חלק בפסטיבל הצלמים הבינלאומי PHOTO IS:RAEL. זהו אירוע הצילום הגדול ביותר בישראל (ומאירועי האמנות הגדולים בארץ) והיחיד בעולם הנותן במה לפעילות חברתית לצד גופי עבודה מרתקים של צלמים ואמנים מכל רחבי העולם.

12 חניכים וחניכות מטעם אקים כפר סבא, ייקחו חלק בפסטיבל ויציגו את הצילומים האומנותיים שעליהם עבדו במסגרת התערוכה. ההדרכה שעברו חניכי הארגון, נעשתה בליווי צמוד של ניק וקסלר צלם מוכר, בשיתוף פעולה של תלמידים מהתיכונים השונים בכפר סבא שנרתמו לליווי החניכים בהתנדבות מלאה, מתוך האמונה של ארגון PHOTO IS:RAEL שלימוד צילום משמש ככלי לביטוי משמעותי לכל סוגי האוכלוסיות.

פסטיבל הצילום הבינלאומי מהווה נקודת מפגש למאות צלמים מישראל ומהעולם המציגים את עבודתם לצד צילומיהם של אלפי משתתפים מקהילות מגוונות מכל רחבי הארץ המבקשים להשמיע את קולן בשפת הצילום, בפני עשרות אלפי המבקרים אשר פוקדים את הפסטיבל שנה אחר שנה.

צילום: דניאל מנשה

השנה מציע הפסטיבל כ-50 תערוכות של צלמים ישראלים ובינלאומיים מובילים, סיורים מיוחדים, וכן פעילות רב-תחומית – פרפורמנס, וידאו ארט, מופעי מוזיקה ועוד.
נושא הפסטיבל השנה הוא – Action" / פעולה" כשבתערוכות השונות יוצגו פרשנויות רבות למושג זה – מעולם הקולנוע ועד לתנועת הנוער, לצבא, לעולם האמנות ולכיווני מחשבה הבוחנים כיצד פעולה אנושית יכולה לייצר שיח, או כיצד פעולה של אדם בודד יכולה להשפיע על הכלל.
הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 23.11 עד ה-3.12 במתחם עינב בגן העיר בתל אביב.

צילום: נדב גרשוני

יו"ר אקים כפר סבא, דורית לאור: " המועדון שלנו פועל על פי מודל ייחודי לפיו פועלים בני נוער כמדריכים כל השנה ואף מעבר לכך. מזה כשנה אני מובילה את המועדון שלנו לקראת שילוב עם האוכלוסייה הכללית בתוכה הוא שוכן. אני מאמינה שקשרים בלתי אמצעיים בין חברי המועדון שלנו לבין האוכלוסייה הרחבה יש בכוחם לייצר שינוי עמדות אמיתי. כשחברי המועדון מציגים כישורים ויכולות הם יוצרים את השינוי שהיו רוצים שיקרה עבור עצמם. תפקידנו כמובילים הוא לספק להם הזדמנויות להתנסות שווה והצגת היצירות שלהם כחלק אינטגרלי מהתערוכה הכללית היא פתיח לשינוי וכולנו תקווה שיתרחב".

ראש העיר כפר סבא, רפי סער: "כפר סבא היא עיר הפועלת ומחנכת את ילדיה בהתאם לערכי הסובלנות וקבלת כל אדם באשר הוא, ולא בכדי הסיסמה המלווה אותנו היא 'כפר סבא עיר שווה. כולנו שונים, כולנו שווים'. זו לא סיסמה מבחינתנו, אלא דרך חיים, במסגרתה בין היתר אנו משלבים אנשים ותלמידים עם מוגבלויות בפעילויות הקהילתיות ובמסגרת החינוכיות השונות. כך למשל בפרויקט חדש בגני הילדים, המשלב את כלל ילדות וילדי החינוך המיוחד לפעילויות עם גני הילדים הממלכתי והממלכתי-דתי. שיתוף הפעולה עם תלמידי התיכונים בעירנו עם חניכי אקים הוא עוד פועל יוצא של ערכים אלה ואני מברך על כך. אני מאחל לחניכי אקים לא להפסיק ליצור ולחלום, ונמשיך בשיתופי הפעולה, היוצרים חברה בריאה ומתקדמת"

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה "קפה עוטף – נתיב העשרה" יפתח במתחם שרונה בתל-אביב במהלך חודש אפריל 2024
בתוכנית : הקמת עד 7 בתי קפה השייכים לישובים ובניהולם....
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
תערוכת "מסע אופטימי" תערוכת יחיד לאמנית אביבה סונסינו בבית האמנים בתל אביב
פתיחה חגיגית : 6.4.2024 בשעה 11:00 רח' אלחריזי 9 תל אביב אוצר :...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...