Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

גם אתם לא זוכרים ? כמה טיפים איך לחזק את הזיכרון

גם אתם לא זוכרים ? כמה טיפים איך לחזק את הזיכרון
קרדיט PIXABAY

בדיוק אתמול זה קרה לכם; תוך כדי שיחה ניסיתם להיזכר בפרט חשוב ובסיסי מאוד, ופשוט לא הצלחתם. עד עכשיו אין לכם מושג מה רציתם להגיד או מה היה כל כך חשוב, אבל דבר אחד בטוח; זה מפריע לכם. מפריע לכם שללא כל אזהרה מוקדמת, אתם שוכחים פרטים חשובים שברורים לכם. הרי אתם יודעים במה מדובר, זה קשור אליכם או שאתם מומחים בנושא. כדי שזה לא יקרה יותר, חשוב לאמן את המוח ככל האפשר. משחקי זיכרון אימון מוח הם פתרון מעולה, במיוחד לבני ובנות הגיל השלישי שחשים שהם מאבדים את הזיכרון בתהליך מהיר מהרגיל.

קרדיט PIXABAY

כיצד משחקי זיכרון אימון מוח יעיל?

משחקים? באמת? איך משחקים יכולים לעזור, אתם שואלים? ובכן, יש לא מעט דרכים! למען האמת, נאמר כי משחקי זיכרון אימון מוח מעולה, שיש לו הרבה יותר יתרונות יעילים מאשר אפשריות אחרות לאימון המוח, כאלו שאי אפשר ליהנות מהם בשום דרך אחרת, למשל;

  • זמן איכות מהנה – בעוד שאפשרויות טיפול אחרות בבעיות זיכרון בדרך כלל מציעות טיפול של ממש אחד על אחד מול רופא (ואנחנו ממליצים לא להימנע מהם), מומלץ לשלב את התהליך עם משחקי זיכרון. בסך הכל משחקים הם מהנים וכשעושים את זה עם חברים טובים, הרי שכל התהליך הופך לזמן איכות מהנה במיוחד!
  • הפעלה של המוח – משחקים באמת דורשים מאיתנו לחשוב. הרי כבר מזמן ידוע למשל, שילדים שמרבים לשחק במשחקי מחשב, מפתחים יכולות יעילות יותר של פתירת בעיות, תושייה וזיכרון. כך, הדבר נכון גם בכל גיל ולגבי כל סוג של משחק. על אחת כמה וכמה כשמדובר על משחקי זיכרון למבוגרים שמעוניינים לחזק את שריר הזיכרון במוח.
  • לשבור את השגרה – מתי בפעם האחרונה יצא לכם לשחק עם חברים במשחק מהנה? זו הזדמנות נהדרת לחזור אל הילדות, לגלות שבכל גיל משחקים הם חלק בלתי נפרד מחייהם של בני האדם והם תמיד מהווים אתנחתא נפלאה. תתארגנו על נשנושים ומשהו טעים לשתות, נקו את השולחן כדי שיהיה מספיק מקום לכולם ולכל המשחקים, וצאו לדרך!
  • גם בבית – משחקי זיכרון לא חייבים להיות פיזיים, הרי לא תמיד מתחשק לנו לצאת מהבית. כיום, ישנן תוכנות מיוחדות המכילות משחקי זיכרון שפותחו במיוחד, בכדי לסייע לכל המבקש לחזק את הזיכרון. כל מה שצריך זה להקדיש רבע שעה ביום, לנוח מהסטרס ופשוט להישאב למשחק מהנה.

אל תוותרו על הזיכרון שלכם

הזיכרון שלנו הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר שלנו. הוא מאפשר לנו לשלוף פרטי מידע חשובים, להתנהל ביום יום ובתקשורת עם אחרים. כך, משחקי זיכרון אימון מוח שלא ניתן לזלזל בהם, ומומלץ לתת להם הזדמנות במידה ומרגישים שחלה הידרדרות בזיכרון. מי יודע, אולי עוד תופתעו!

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...
24 שעות של פרסום
שלטים מוארים הינם אלמנט פרסומי רב רושם, הם מבליטים את...
תנו לעורכת הדין ליישר את ההדורים בכל סכסוך משפחתי
מטבען של דברים משפחות מורכבות גם כאשר הכל מתנהל כשורה....
להגיע להסכם מול נושים- זה אפשרי
אף אדם או חברה לא רוצים למצוא את עצמם במצב...
מוצרי טיפוח מיוחדים לחוויה מושלמת
מחליק שיער פופולרי וחדשני מחליק אמיקה הוא מוצר טיפוח שיער פופולרי...
מערכת הביוב של תל אביב - עומדת בדרישות של עיר דינמית
תל אביב, מטרופולין שוקק חיים על חוף הים התיכון, פועמת...