Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

דלתות הזזה

דלתות הזזה
מקור freepik

המדריך לבחירת דלתות הזזה לחדר

יותר ויותר לקוחות בוחרים לרכוש דלתות הזזה שישמשו כדלתות פנים בביתם. הסיבות לכך רבות וכוללות את היתרונות הרבים שיש לדלתות אלו להציע. על כל היתרונות של דלתות הזזה לחדר וכל הסוגים הקיימים, תוכלו ללמוד מייד.

דלתות הזזה
מקור freepik

היתרונות של דלתות הזזה לחדר

היתרון המרכזי של דלתות הזזה לחדר טמון במנגנון הפתיחה והסגירה האופקי שלהן על גבי מסילה. הדלתות הרגילות נפתחות ונסגרות במנגנון צירי אל תוך החדר, כך שבסופו של דבר יש להקדיש עבורן שטח פנוי בתוך החדר. במקרה של דלתות הזזה הדבר אינו קורה, כך שהן מגדילות את השטח האפקטיבי הפנוי בחדר וניתן למקם לידן רהיטים וחפצים שונים בלי שהדבר יפריע. יתרון נוסף של דלתות הזזה הוא הבטיחות המוגברת שלהן שכן דלתות אלו אינן נטרקות. סוג זה של דלתות מתאים לכל סוגי החדרים – חדרי שינה, חדרי ילדים, חדרי רחצה, מבואות חדר הכביסה ועוד.

דלתות הזזה לחדר – סוגי החומרים שניתן למצוא

החלוקה הראשונית ביותר של דלתות ההזזה מתבצעת בהתאם לחומרי הגלם המרכיבים אותן שיכולים להיות אחד מהבאים:

  • עץ מלא – אלו הן הדלתות האיכותיות ביותר, הן כבדות משקל, מבודדות אקוסטית וניתן לקבל אותן בעיצובים מרשימים. הן מעניקות מראה כפרי חמים ונחשבות ליוקרתיות אך גם יקרות יחסית.
  • אלומיניום – בדלתות אלו כנף הדלת עשויה לחלוטין מאלומיניום או מגוף אלומיניום בציפוי עץ. משום שהאלומינים אינה מחלידה או נרקבת, מדובר בדלתות עמידות ביותר. קלות המשקל של האלומיניום אף מאפשרת הפחתה של העומס המורגש ע\"י המסילה והתוצאה היא פחות קלקולים לאורך הזמן.
  • זכוכית – מדובר כאן על דלתות פנים שמורכבות מזכוכית מחוסמת שמגיעה במגוון עיצובים וסגנונות. זו יכולה להיות זכוכית חלבית, זכוכית מודפסת ועוד.
  • MDF או סיבית – אלו הן דלתות זולות מחומרים קלים שצבועות בצביעת "שלייפלק" בתנור ע"י צבעי אפוקסי.

ספק איכותי יוכל לספק לכם דלתות הזזה בעיצוב מיוחד על בסיס כל אחד מהחומרים שציינו ואף כאלה שעמידות במים.

ישנם הבדלים גם בסוגי מנגנון ההזזה

לאחר שהכרתם את מגוון החומרים המשמשים לייצור דלתות הזזה איכותיות, הגיע הזה להכיר את סוגי המנגנונים השונים שיכולים להיות אחד מ-2:

  • דלתות הזזה לחדר בעלות מנגנון הזזה רגיל – דלתות אלו נפתחות ונסגרות בצורה אופקית, נעות על גבי מסילה ולמעשה נעות צמוד לקיר בצורה גלויה בעת הפתיחה.
  • דלתות הזזה לכיס – במקרה זה הדלת נפתחת לתוך כיס שמהווה חלק בלתי נפרד של הקיר כך שלא ניתן להבחין בקיומה של הדלת כשהיא במצב פתוח. הדלת למעשה משתלבת במרחב באופן מושלם ובצורה אלגנטית.

הדלתות שנפתחות לתוך כיס יותר יקרות מדלתות ההזזה הרגילות, אך חשוב לדעת כי ישנן דלתות הרבה יותר זולות שבהן המסילה עצמה גלויה ואינה מחופה בפרופילים דקורטיביים כלשהם. הבחירה בידיכם. דלתות ההזזה שנכנסות לכיס מחייבות את יישום הכיס עצמו, מה שמאוד נוח בתהליך הבנייה של הבית וקצת יותר קשה ליישום בדירה שכבר בנויה. במקרה זה השני, מקובל מאוד לחפות את הקיר של הדלת באמצעות לוח אלומיניום או קיר גבס.

עניין המשקופים

לעומת דלת רגילה שמחייבת משקוף שעליו היא תולבש באמצעות צירים, כאשר מדובר בדלתות הזזה אין צירים ולכן כל נושא המשקופים הופך להיות עניין של בחירה עיצובית ולא הכרח. במידה ותעדיפו לבצע התקנה ללא משקוף, הדלת במצב סגור תיראה כחלק בלתי נפרד מהקיר ותשתלב בו בהרמוניות מושלמת. המשקוף פשוט ממסגר את הדלת ומקנה לה עיצוב מיוחד. בשורה התחתונה, מדובר בעניין של העדפה אישית שלכם.

מידע חשוב נוסף שיש להכיר לפני הרכישה

נסיים עם עוד מידע על דלתות הזזה שחשוב שתכירו לפני הרכישה, על מנת שאכן תשיגו את הדלתות האיכותיות ביותר מבחינתכם. ברכישת דלתות הזזה לחדר חשוב מאוד לבדוק את סוג המנגנון שיושב בתוך המסילה – המנגנונים האיטלקיים נחשבים לטובים ביותר אך כך גם לגבי הגרמניים והאמריקאיים. בנוסף שימו לב שהדלת נעה על גבי ארבעה גלגלי סיליקון או אוקלון לפחות וזאת על מנת למנוע שחיקה מהירה של המנגנון. דרשו מראש גם מנגנון סגירה שקט (ישנם כאלה שקטים במיוחד) והתעקשו על משקופים פולימריים כאשר מדובר על דלת הזזה שמיועדת לחדר הרחצה. הקפדה על כל אלה – תבטיח לכם עסקה איכותית במיוחד.

מאמר זה נכתב על ידי דלתות בכראנו עוסקים בדלתות פנים למעלה מ 60 שנהאנו גאים בניסיון שלנו במכירה והרכבת דלתותדלתות בכר מציעה מבחר רב של דלתות שנבחרו בקפידה על ידי צוות מהימן ונכון לרצות דלתות.

אנו נמצאים בדרך שלמה 116 תל אביבתוכלו למצוא אצלנו מגוון רחב של דלתות פנים.

ניתן ליצור איתנו קשר לקבלת שירות וייעוץ ללא עלות בטלפון: 03-6870431 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
תוכנית טלויזיה לילדים
תוכנית לילדים יוגיפלצת  נמאס לכם כבר מהשעות הרבות אותן מעבירים הילדים...
מדריך לפתרון בעיות: בחינת פגמים פוטנציאליים בשלט המזגן שלך
כשהקיץ הישראלי ובדגש בחום של תל אביב, שלט פונקציונלי למזגן...
מיזוג אוויר נכון מחייב תכנון
איכות האוויר והמיזוג במבנה שבו אנחנו שוהים נמדדת בכך שאנחנו...
צמידים עדינים
צמידים הם עולם ומלואו -ישנם כל כך הרבה סוגים, סגנונות...