Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ד"ר סמדר פקר ניר – כירורגית שד מומלצת ומקצועית

ד"ר סמדר פקר ניר – כירורגית שד מומלצת ומקצועית
קרדיט FREEPIK

בישראל, למעלה מ-5000 נשים מאובחנות בכל שנה בסרטן השד. באופן נרחב יותר, מדובר במחלה הממאירה השכיחה ביותר במערב כיום. כך, גוברת המודעות לביצוע בדיקות מקדימות וביקורות ולצד זאת, חל שיפור משמעותי בתחום הטיפול במחלה. ד"ר מסדר פקר ניר הינה כירורגית שד מומלצת אשר רואה בעבודתה שליחות של ממש, כאשר היא מלווה נשים רבות מידי שנה מזה שנים רבות.

השיפור הכללי בעולמות הטיפול במחלה, הכוללים כירורגיית שד מתקדמת, טיפולים ביולוגיים, אונקולוגים וטיפולי קרינה חדשניים, הפכו את סרטן השד לבר-החלמה בשיעורים גבוהים ובעיקר במצבים בהם התגלה בשלב מוקדם. כך, כיום ההמלצה היא להיבדק מידי שנה, לעלות על קיומו של הסרטן בשלב מוקדם ככל האפשר ולהעלות את סיכויי ההחלמה.

כירורגית שד מומלצת – הדמות המקצועית הראשונה שתפגשי

תחום רפואת השד הינו רחב ומאתגר, הן מבחינת מגוון הטיפולים והניתוחים ודרכי הטיפול הקיימות וכמובן, בשל הקשר המיוחד אשר נוצר בין כירורגית שד מומלצת ובין המטופלות אשר מתדפקות על דלתה. יש משהו כה חזק בקשר בין רופאה – המבינה את מצבה של המטופלת ותחושותיה כאישה בעצמה, ובין המטופלת אשר מוצאת אוזן קשבת וכתף תומכת בגורם מקצועי נשי, הרבה מעבר לשירות הרפואי.

ד"ר פקר ניר, ככירורגית שד בעצמה, היא הדמות המקצועית הראשונה אותה פוגשות נשים רבות בתחילת הדרך. היא זו שמבצעת את הבדיקות ומוצאת את התהליך הגידולי בגופה של האישה. כך, היא הראשונה לנווט בנבכי מחלתה של המטופלת, מעדכנת אותה על כל הפרטים ומייעצת לה להמשך.

כך, מלבד היותה גורם מקצועי ראשוני אשר מפגיש בין המטופלת ומחלתה, מהווה הכירורגית חלק מצוות רחב ורב תחומי המוביל את הפעילות הטיפולית בהתאם לצורך; פתולוגיה, קרינה, גנטיקה, אונקולוגיה ועוד רבים. תפקידה של כירורגית השד לאחר קבלת האבחון, הוא להעניק למטופלת רשת של תמיכה וליווי הכוללת את הקשר בינה ובין הצוות המטפל, עדכון שקוף וברור בנוגע למצבה והשיקולים הרפואיים להמשך הדרך.

חשוב לציין שלרוב, לאחר אבחון הגידול, הטיפול הראשוני יהיה כירורגי במטרה להסיר את התהליך ולבצע ביופסיה. בהתאם לשיקולי הצוות הרפואי והמסקנות העולות מהביופסיה, ייתכן שיהיה צורך להתחיל טיפולים ביולוגיים ו/או כימותרפיים על מנת למנוע מהגידול לחזור. בשלב הבא, המטופלת חוזרת לרוב אל כירורגית השד להשלמת הטיפול.

אבחנה מוקדמת היא מעל הכל

לא בכדי הרחובות והמדיה מתמלאים בפרסומות אשר מזכירות לנשים להגיע לבדיקה אצל כירורגית שד מומלצת – ידוע שאבחון מוקדם יוכל להציל חיים וזו בדיוק המטרה. לכן, את שקוראת את המילים הללו, אם עדיין לא נבדקת השנה זה הזמן שלך ליצור קשר עם ד"ר פקר ניר, ולקבוע את הבדיקה השנתית לגילוי מוקדם של סרטן השד. זהו אחד הדברים החשובים שתעשי למען עצמך וככל שתקדימי, כך ייטב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...
החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים...
כירופרקטיקה: טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב כרונים
בעולם המודרני בו אנו חיים, לא מעט אנשים סובלים מכאבי...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
הפתרון המושלם להשחלה וקישוט
איבקות הן טבעות עם חור המשמשות לטכניקה של השחלה –...