Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

האם ניתן לסרב לבדיקת שכרות?

האם ניתן לסרב לבדיקת שכרות?
קרדיט - Canva

אף נהג לא ישמח לראות שחור על גבי לבן שכמויות האלכוהול הנמצאות בדמו גבוהות מן המותר על פי חוק. עם זאת, כל עורך דין נהיגה בשכרות ימליץ לנהג לעבור את הבדיקה ולא לסרב לה. כאשר אדם מסרב לעבור בדיקת שכרות הדבר מתקבל בעצם בתור הודאה על כך שביצע את העבירה ונהג בשכרות. התוצאה תהיה האפשרות להרשיע אותו ללא משפט. לכן, המלצת עורכי הדין העוסקים בתחום היא לעבור את הבדיקה ולאפשר להם לאחר שנמצאה רמה גבוהה של אלכוהול מן המותר לחפש את הדרכים כיצד להוציא את הנאשם זכאי, למשל באמצעות בדיקה יסודית של התנהלות המשטרה, האם השוטר פעל על פי חוק בהתנהלותו מול החשוד וגם האם אמצעי לבדיקת רמת האלכוהול היו תקינים לחלוטין ומכוילים.

כיצד לבחור עורך דין מתאים לייצוג בעבירות תעבורה

עבירות תעבורה הם שם כולל לסוגים שונים של עבירות. כאשר ניתן לכם דו"ח ואתם נאשמים בביצוע עבירת תעבורה, במיוחד עבירת תעבורה חמורה, חשוב לבחור לא רק עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, אלא גם כזה המתמקד בעבירה המיוחסת לכם. כך, אם העבירה המיוחסת היא נהיגה בשכרות, בחרו עורך דין נהיגה בשכרות אשר התמודד עם מצבים מורכבים והוציא חשודים ונאשמים זכאים גם כשהיה נראה שהסיכוי לכך קטן מאוד. בדקו מהם הוותק והניסיון של אותו עורך דין, חפשו המלצות של חברים או אנשים שאתם סומכים על דעתם ונעזרו בשירותיו של עורך דין תעבורה.

איך מתמודדים על תלונה על עבירת מין

כאשר מדובר על עבירת מין, הדאגה היא קודם כל, ובצדק, למתלוננת (לרוב זו תהיה מתלוננת ולא מתלונן, אם כי לא רק). אין ספק שקורבן של אירוע כזה עבר הרבה מאוד והוא נמצא במצב רגיש ביותר. עם זאת, כאשר עוברים לפן המשפטי, זכותו של החשוד להגנה משפטית ע"י עורך דין פלילי עבירות מין שהוא בעל ניסיון, יסתכל על הדברים בצורה אובייקטיבית ולא שיפוטית כפי שלרוב יתייחסו לעניין אנשים הסובבים את החשוד ואף החברה בכלל אם העניין עלה לכותרות. עורך דין פלילי המתמחה בעברות מין צריך לחפש את כל הדרכים האפשריות להביא הוכחות לכך שמרשו לא ביצע את המיוחס לו, או שהעבירה הייתה קלה יותר מזו שצוינה בתלונה. לרוב לעבירות מין אין עדים ולכן מדובר על משימה לא פשוטה שכדי לעמוד בה נדרשים ניסיון רב, ידע בחוקים ובתקדימים משפטיים רלוונטיים.

עו"ד הילה שבו היא עורכת דין פלילית בעלת ידע וניסיון בייצוג חשודים בסוגים שונים של עבירות פליליות לרבות עבירות מין, אלימות, סמים ועוד. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...