Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הגמילה מתחילה קודם כל בראש שלך

הגמילה מתחילה קודם כל בראש שלך

קיימים סוגים שונים של התמכרויות, לסמים, אלכוהול, סיגריות ואפילו להימורים ולאינטרנט. מרבית האוכלוסייה סובלת מהתמכרות ברמה כזו או אחרת, אך ברגע שההתמכרות הזו מתחילה להפריע בחיי היום יום ולפגוע באדם ובאנשים הקרובים אליו, חייבים לעשות מעשה. ברוב המקרים הצעד הראשון של פניה למרכז גמילה יכול להיות קשה מבחינה נפשית ומלווה בחרדות רבות. על כן, סיוע מבחוץ יכול להיות התמיכה המתאימה על מנת לעשות את הצעד הראשון כדי לצאת מהבור אליו המכור נקלע.

הגמילה מתחילה קודם כל בראש שלך

טיפול בהתמכרות נועד למצוא דרך חדשה עבור המכור על מנת שיצליח להתמודד עם חייו ללא הגורם להתמכרותו. כך יוכל לחיות את חייו מתוך שליטה מלאה עליהם תוך כדי תפקוד מלא ויעיל בחברה ובמקום תעסוקתו. פעמים רבות אנו יכולים לראות כי האנשים אשר נפלו לסמים היו אלו שלא הצליחו להתמודד עם שגרת יומם בלא ליווי של הסם בחייהם. וכך, צעד אחד צעד מצאו את עצמם מכורים פתאום. התמכרות לסמים יכולה להתחלק למספר סוגים, סמים "קלים" כמו קנאביס ומוצריו, אלכוהול, סמי הזיה, סמים אופיאטים כמו משככי כאבים דוגמת המורפיום ואמפטמינים הכוללים את הקוקאין ודומיו.

קצת על הליך ההתמכרות

חשוב לזכור כי ההתמכרות לא מתרחשת כרעם ביום בהיר. היא נובעת ממצב בו האדם מוצא את המציאות כבלתי נסבלת וכפתרון מחפש את הכלי שיסייע לו לשנות את מצב תודעתו, את המציאות שלו ואת הדרך שבה הוא תופס אותה. ההתמכרות היא תהליך הדרגתי התפתחותי אשר בא לפתור סבל נפשי או פיזי ומוביל לפיתוח של תלות. חשוב לציין כי האדם יכול לפתח תלות נפשית ולא רק גופנית, דוגמת הימורים. המקור להתמכרויות מסוג זה הינן תלות נפשית עמוקה בצורך בריגוש, זו עלולה להביא עימה השלכות הרסניות להיבטים שונים בחייו של המכור.

חשיבותה של הגמילה הנפשית

הגמילה הפיזית מחומרים שונים הינה הצעד הראשון וההכרחי בכל טיפול, וזו תהיה מלווה בצוות רפואי מוסמך. אך חשוב לזכור כי הגמילה הנפשית תהיה זו שמטפלת בצורה ישירה בגורם להתמכרות מלכתחילה. ניקח את תהליך גמילה מהימורים לדוגמא. בהתמכרות זו אין האדם צורך חומרים אסורים לרוב אך הוא מתמודד עם דחף כפייתי להמר. הטיפולים המומלצים לסוג התמכרות זה כוללים בין היתר טיפול פסיכולוגי פרטני וקבוצתי משולב. זאת משום שקיימת הבנה כי התמכרות להימורים כוללת אלמנט חברתי מובהק ועל כן הטיפול בדינאמיקה קבוצתית לצד תהליך אישי הדרגתי וטיפול התנהגותי יכול לסייע לתהליך הגמילה ולהשיב לאדם את היכולת לנהל חיים תקינים.

מספקים לכם את הכלים לגמילה

תהליך הטיפול בהתמכרויות השונות והגמילה מהן מתבסס על שילוב בין דיסציפלינות שונות, זאת על מנת שיהיה ניתן לטפל בכל היבטי ההתמכרות והגורמים לה. מרכז גמילה רפואי הגדול בישראל “רנסאנס – ויקטוריה” משלב בעבודתו טיפול תרופתי, קליני (רפואי) ו”רוחני"- טיפול על ידי פסיכיאטרים מומחים ופסיכולוגים. זאת על מנת לספק למטופל את כל הכלים להתגבר על התמכרותו ולחזור לחיים נורמטיביים בהם הוא שולט.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
10 פעילויות פנאי חווייתיות לאנשים בגיל השלישי
ככל שאנו מתבגרים, חשוב לשמור על אורח חיים פעיל לא...
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...
החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים...
כירופרקטיקה: טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב כרונים
בעולם המודרני בו אנו חיים, לא מעט אנשים סובלים מכאבי...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...