Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הגמילה מתחילה קודם כל בראש שלך

הגמילה מתחילה קודם כל בראש שלך

קיימים סוגים שונים של התמכרויות, לסמים, אלכוהול, סיגריות ואפילו להימורים ולאינטרנט. מרבית האוכלוסייה סובלת מהתמכרות ברמה כזו או אחרת, אך ברגע שההתמכרות הזו מתחילה להפריע בחיי היום יום ולפגוע באדם ובאנשים הקרובים אליו, חייבים לעשות מעשה. ברוב המקרים הצעד הראשון של פניה למרכז גמילה יכול להיות קשה מבחינה נפשית ומלווה בחרדות רבות. על כן, סיוע מבחוץ יכול להיות התמיכה המתאימה על מנת לעשות את הצעד הראשון כדי לצאת מהבור אליו המכור נקלע.

הגמילה מתחילה קודם כל בראש שלך

טיפול בהתמכרות נועד למצוא דרך חדשה עבור המכור על מנת שיצליח להתמודד עם חייו ללא הגורם להתמכרותו. כך יוכל לחיות את חייו מתוך שליטה מלאה עליהם תוך כדי תפקוד מלא ויעיל בחברה ובמקום תעסוקתו. פעמים רבות אנו יכולים לראות כי האנשים אשר נפלו לסמים היו אלו שלא הצליחו להתמודד עם שגרת יומם בלא ליווי של הסם בחייהם. וכך, צעד אחד צעד מצאו את עצמם מכורים פתאום. התמכרות לסמים יכולה להתחלק למספר סוגים, סמים "קלים" כמו קנאביס ומוצריו, אלכוהול, סמי הזיה, סמים אופיאטים כמו משככי כאבים דוגמת המורפיום ואמפטמינים הכוללים את הקוקאין ודומיו.

קצת על הליך ההתמכרות

חשוב לזכור כי ההתמכרות לא מתרחשת כרעם ביום בהיר. היא נובעת ממצב בו האדם מוצא את המציאות כבלתי נסבלת וכפתרון מחפש את הכלי שיסייע לו לשנות את מצב תודעתו, את המציאות שלו ואת הדרך שבה הוא תופס אותה. ההתמכרות היא תהליך הדרגתי התפתחותי אשר בא לפתור סבל נפשי או פיזי ומוביל לפיתוח של תלות. חשוב לציין כי האדם יכול לפתח תלות נפשית ולא רק גופנית, דוגמת הימורים. המקור להתמכרויות מסוג זה הינן תלות נפשית עמוקה בצורך בריגוש, זו עלולה להביא עימה השלכות הרסניות להיבטים שונים בחייו של המכור.

חשיבותה של הגמילה הנפשית

הגמילה הפיזית מחומרים שונים הינה הצעד הראשון וההכרחי בכל טיפול, וזו תהיה מלווה בצוות רפואי מוסמך. אך חשוב לזכור כי הגמילה הנפשית תהיה זו שמטפלת בצורה ישירה בגורם להתמכרות מלכתחילה. ניקח את תהליך גמילה מהימורים לדוגמא. בהתמכרות זו אין האדם צורך חומרים אסורים לרוב אך הוא מתמודד עם דחף כפייתי להמר. הטיפולים המומלצים לסוג התמכרות זה כוללים בין היתר טיפול פסיכולוגי פרטני וקבוצתי משולב. זאת משום שקיימת הבנה כי התמכרות להימורים כוללת אלמנט חברתי מובהק ועל כן הטיפול בדינאמיקה קבוצתית לצד תהליך אישי הדרגתי וטיפול התנהגותי יכול לסייע לתהליך הגמילה ולהשיב לאדם את היכולת לנהל חיים תקינים.

מספקים לכם את הכלים לגמילה

תהליך הטיפול בהתמכרויות השונות והגמילה מהן מתבסס על שילוב בין דיסציפלינות שונות, זאת על מנת שיהיה ניתן לטפל בכל היבטי ההתמכרות והגורמים לה. מרכז גמילה רפואי הגדול בישראל “רנסאנס – ויקטוריה” משלב בעבודתו טיפול תרופתי, קליני (רפואי) ו”רוחני"- טיפול על ידי פסיכיאטרים מומחים ופסיכולוגים. זאת על מנת לספק למטופל את כל הכלים להתגבר על התמכרותו ולחזור לחיים נורמטיביים בהם הוא שולט.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...
24 שעות של פרסום
שלטים מוארים הינם אלמנט פרסומי רב רושם, הם מבליטים את...
תנו לעורכת הדין ליישר את ההדורים בכל סכסוך משפחתי
מטבען של דברים משפחות מורכבות גם כאשר הכל מתנהל כשורה....
להגיע להסכם מול נושים- זה אפשרי
אף אדם או חברה לא רוצים למצוא את עצמם במצב...
מוצרי טיפוח מיוחדים לחוויה מושלמת
מחליק שיער פופולרי וחדשני מחליק אמיקה הוא מוצר טיפוח שיער פופולרי...
מערכת הביוב של תל אביב - עומדת בדרישות של עיר דינמית
תל אביב, מטרופולין שוקק חיים על חוף הים התיכון, פועמת...