Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הגעה להסכם גירושין ללא עורך דין- האם אפשרי?

הגעה להסכם גירושין ללא עורך דין- האם אפשרי?
קרדיט - Canva

היום לא מעט זוגות מחליטים להתגרש רגע לפני שהעניינים ביניהם יוצאים מכלל שליטה, הם מחליטים על הפרדת כוחות גם כשהתקשורת ביניהם עדיין סבירה ואפילו טובה. ישנם יתרונות רבים להחלטה להפריד כוחות לפני שהיחסים מתדרדרים. עם זאת, ישנם זוגות שלא מסתכלים קדימה וחושבים שיוכלו להגיע להסכם גירושין לבדם ללא ליווי של עורך דין לגירושין. הניסיון להגיע להסכם זה לבד הוא טעות. מדובר על הסכם מורכב מאוד, כולל סעיפים רבים וגם כזה שאמור להנחות את הזוג למשך שנים. לכן, גם אם היחסים ביניכם טובים, השאירו את המצב כך להמשך חייכם כי ניהול ענייני המשפחה אחרי הגירושין עדיין יהיה משותף. את הסכם הגירושין קבעו בעזרת עורך דין, כשאם הקשר ביניכם טוב עשו זאת בהליך גישור.

בחירת עורך דין- צעד חשוב שיקבע כיצד תמשיכו לאחר הגירושין

בחירה טובה של עורך דין לגירושין תקבע רבות כיצד יראו חייכם לאחר סיום תהליך הגירושין. בין אם העניין מתנהל בבית המשפט (או בית הדין הרבני), בין אם במו"מ מחוץ לבית המשפט כשכל צד מיוצג ע"י עורך דין מטעמו ובין אם זהו הליך גישור אותו מוביל עורך דין שבחרתם יחד, חשוב לבחור עורך דין אשר מתמחה בענייני משפחה עם דגש על גירושין. גם אם בחרתם בהליך גישור, חשוב שלעורך הדין יהיה ניסיון גם בייצוג בבית המשפט כדי שיהיה מעורה בנהלים וכדי שההסכם יקבל תוקף משפטי. אם בחרתם שהדברים יתנהלו בבית המשפט, חשוב לבחור עורך דין שיהיה אסרטיבי ויעמוד על זכויותיכם אך לא יהיה לוחמני מדי. הדבר לא מוביל להסכם טוב יותר אלא רק ליחסים עכורים בין המתגרשים עם סיום .התהליך.

לעזור לעצמכם להתגרש טוב יותר עוד לפני שהתחתנתם

היום זוגות רבים שנמצאים לפני החתונה חושבים קדימה מתוך הבנה וידיעה שלא מעט זוגות בסופו של דבר מתגרשים. הם מעדיפים לעזור לעצמם אם יתגרשו כבר כעת, כשהקשר שלהם בשיאו בעזרת הסכם ממון. הם בוחרים לצוררך עריכת הסכם ממון עורך דין אשר מתמחה בעניין ולהגיע להסכם ברור לגבי חלוקת הרכוש. להסכם ניתן להכניס סעיפים הקשורים לחלוקת הוצאות ובכלל האופן בו יתנהלו פיננסית, האם בחשבון משותף בלבד, חשבון משותף רק להוצאות שוטפות וכו'. הסכם ממון עורכים היום זוגות רבים, אך הדבר משמעותי במיוחד לזוגות שנישאו מאוחר יחסית והספיקו לצבור רכוש בנפרד, זוגות שאצלם אלה נישואין פרק ב' ויש גם ילדים מנישואין קודמים או כאשר אחד מהם קיבל ירושה או מתנה בערך כספי גבוה.

עו"ד שחר שוורץ הוא עו"ד לענייני משפחה המתמקד בתחום זה ועוסק בו שנים רבות. הוא מציע את כל השירותים ומלווה גם מצבים מורכבים במקצועיות רבה ומתן יחס אישי לכל לקוח. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
10 פעילויות פנאי חווייתיות לאנשים בגיל השלישי
ככל שאנו מתבגרים, חשוב לשמור על אורח חיים פעיל לא...
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...
החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים...
כירופרקטיקה: טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב כרונים
בעולם המודרני בו אנו חיים, לא מעט אנשים סובלים מכאבי...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...