Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ההפנינג הסביבתי הגיע למוזיאון האדם והסביבה

ההפנינג הסביבתי הגיע למוזיאון האדם והסביבה
קרדיט צילום: תאגיד מ.א.י

כ-600 איש ביקרו ביום חמישי (22.12) במרכז המבקרים מהמתקדמים והחדשניים בעולם למיחזור פסולת אלקטרונית וסוללות – מ.א.י פקטורי, שהגיע למוזיאון האדם והסביבה בפ"ת. כחלק מהפנינג לעידוד המיחזור, במעמד ראש העיר רמי גרינברג, שכלל מגוון סדנאות לילדים ולכל המשפחה, דוכני קיימות ואיכות סביבה, סדנת תיפוף סביבתי וקצבי על כלים מפסולת אלקטרונית, וכמובן מפעל המיחזור הנייד של מאי.

ביום ה', ה-22 לדצמבר, "נחת" בפתח תקוה מפעל למיחזור פסולת אלקטרונית להפנינג פופ אפ מהנה וחינוכי שהתקיים במוזאון האדם והסביבה בשיתוף אגף איכות הסביבה-חינוך סביבתי. הילדים והתושבים הביאו פסולת אלקטרונית חשמלית וסוללות מהבית, העבירו אותם למיחזור במפעל הנייד, ולמדו על חשיבות מיחזור הפסולת האלקטרונית, תוך שהם חווים תהליך חינוכי ערכי, וגם מבצעים אותו בפועל. באמצעות אור, קול, שמע ומישוש הומחשה למשתתפים חוויית המיחזור.. בדרך חדשנית זו קיבלו את האפשרות לקחת חלק פעיל ומעשי באיסוף ומיחזור, ואף זכו לתמורה חברתית וערכית.

קרדיט צילום: תאגיד מ.א.י

עיריית פתח תקוה  ותאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית פועלים יחד ליצירת שינוי חברתי-סביבתי ביחס לפסולת הכי מזהמת – פסולת אלקטרונית. במסגרת שיתוף הפעולה הוצבו מרכזי מיחזור עירוניים חדשים לפסולת אלקטרונית וסוללות ברחבי העיר. מיקומי נקודות האיסוף, וכן מידע מפורט בנושא ניתן למצוא באתר עיריית פתח תקוה ובאתר תאגיד מ.א.י

בכל שנה מייצרים אזרחי ישראל כ-160,000,000 ק"ג של פסולת אלקטרונית. וכך, למרות שהפסולת האלקטרונית הינה רק כ-3% מכלל הפסולת, בפועל היא מהווה כ-70% מתכולתה הרעילה, המזיקה מאוד לבריאות התושבים, כאשר כל תושב בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בכל שנה. היא עשויה מחומרים מזהמים ביותר כגון עופרת וכספית, שעלולים לגרום למחלות במערכות העצבים והנשימה. כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למחזור. בישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

ראש העיר פ"ת רמי גרינברג: "השבוע קיימנו פעילות הסברה במוזאון האדם והסביבה העוסק במהלך כל השנה בנושאים הקשורים למדע, קיימות ושמירה על הסביבה. טבעי הדבר היה להביא את מפעל המיחזור פסולת למוזאון האדם והסביבה ולקיים פעילות נרחבת בנושא לילדים ולבני הנוער, דור העתיד. נמשיך לקדם את נושא המיחזור והטיפול בפסולת אלקטרונית למען איכות החיים של כולנו."

דותן קבק, מנכ"ל תאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית: "אנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה עם עיריית פ"ת ומוזיאון האדם והסביבה, שבזכותו חשפנו את ילדי העיר לחשיבות הרבה שבמיחזור פסולת אלקטרונית. אנו מקווים שבזכות הפעילות הם ישאלו את עצמם שאלות כמו – למה אני צריך אייפון חדש, אם הישן עושה את אותה העבודה בדיוק? למה לקנות צעצוע חשמלי חדש לפני שהישן התקלקל? אם לא נתחיל למחזר ולשנות את הרגלי הצריכה, נראה גידול משמעותי בנזקי הסביבה ובתחלואה. האם זו המציאות שאנו רוצים להוריש לילדינו?

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...
רצים לזכרם בישיבת אמית כפר גנים
השבוע יזמה ישיבת אמית כפר גנים מרוץ לזכר חללי צה"ל...
יום המוזיאונים בפ"ת
כמיטב המסורת, גם השנה המוזיאונים בפתח תקווה פתחו את שעריהם...
עשרת ימי האומה - ברשת אמית לומדים עם ההורים השכולים וקרובי החטופים
לצד המורים ברשת אמית ילמדו גם הורים שכולים שאיבדו את...
בלעדי וראשוני בפתח-תקווה: עופר הקניון הגדול יעניק לראשונה מינוי חצי שנתי חינם לאמהות בחופשת הלידה
עופר הקניון הגדול בפתח תקוה, מקבוצת קניוני עופר, יוצא במהלך...
אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה וחגיגת יום העצמאות – תשפ"ד
"לאור התקופה המורכבת, החלטנו השנה לקיים את חגיגות העצמאות באופן...
חדש בקולולו: שעות שמחות ומבחר מנות אביביות
30% הנחה על כל התפריט בימים א׳-ה׳ בין השעות 17:00-19:00...
כוכבת הריאלטי ליהיא גרינר תערוך סדנאות לעיסוי תינוקות ובייבי יוגה במהלך חודש מאי בעופר הקניון הגדול
הכניסה להורים עם תינוקות - ללא תשלום שייהנו גם מהטבות...
רשת סופר פארם משיקה חנות דגל חדשה ויוקרתית המשתרעת על שטח של כ 800 מ"ר
ההשקעה בסניף סופר פארם החדש נאמדת בכ 3 מיליון ש"ח רשת...
שואפים גבוה
20 תלמידות ותלמידים שאפתנים ומוכשרים השתתפו בקורס הכנה לצבא בתחום...