Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הופעת סדקים בקירות חיצוניים – כיצד מומלץ לפעול?

הופעת סדקים בקירות חיצוניים – כיצד מומלץ לפעול?
קרדיט לתמונה: פוטוליה

למרות היותה תופעה נפוצה יחסית, הופעתם של סדקים בקירות החיצוניים של המבנה עלולה להיות סימן לסכנה ממשית וקריאה לפעולה מיידית. במקרים רבים אמנם לא מדובר בבעיה מבנית המציבה סכנה ליציבות ושלמות הבניין (ולשם כך נדרשת חוות דעת של איש מקצוע, דוגמת מהנדס בניין), אך הסדקים בקירות מהווים בעיית איטום חמורה – הם מאפשרים למים לחדור לתוך הקירות החיצוניים של המבנה, מה שכמובן עלול לגרום לשלל בעיות בהמשך כולל החלשת הקירות עצמם, חדירה של מים עד לקירות הפנימיים של הדירות בבניין ועוד. במידה ואנו מבחינים בסדקים בקירות החיצוניים של הבניין – כיצד מומלץ לפעול?

הופעת סדקים בקירות חיצוניים – כיצד מומלץ לפעול?
קרדיט לתמונה: פוטוליה

אבחון של מצב הסדקים וסוג התיקון הנדרש

במידה ואנו מבחינים בסדקים בקירות החיצוניים של הבניין, בתור התחלה חשוב להכיר כי קיימים סוגים רבים ושונים של סדקים, לא כולם בעייתיים וחמורים באותה המידה. חלקם נובעים מתפרי התפשטות ייעודיים אשר מתוכננים במבנה מראש על מנת לאפשר מידה מסוימת של תזוזה ותנועה של החלקים השונים במבנה, חלקם עשויים להעיד על בעיה מבנית מסוכנת ואחרים פשוט מהווים בעיה מבחינת חדירה פוטנציאלית של מים.

כמובן שעל מנת לאבחן בצורה בטוחה וודאית את סוג הסדקים, מידת חומרתם והתיקון שהם מצריכים, יש להיוועץ באנשי מקצוע דוגמת מהנדסים ואנשי איטום. חברות איטום מקצועיות מחזיקות באנשי מקצוע אשר מאבחנים את המצב ומסיקים ממנו את הפתרון הנדרש, הן על מנת לשמור על שלמות המבנה ובטיחות האנשים החיים בו והן על מנת למנוע החרפה של הבעיה, למשל באמצעות תיקון מערכת האיטום של המבנה. 

קיימת חשיבות ממשית גם לסוג החיפוי של אותו בניין, שכן סדקים ובעיות איטום בחיפויים מסוגים שונים מצריכים טיפול שונה (כמו גם ידע מקצועי פרטני על מנת לאבחן את הבעיה ולהציע את הטיפול היעיל ביותר). במקרה של חיפוי אבן, למשל, יש לתת את הדעת לאפשרות שהמשך התרחבות הסדקים תביא לנפילה של אריחים או חלקי אבנים, מה שעלול להציב סכנה בטיחותית ממשית נוספת.

לכן, הצעד הראשון שלנו צריך להיות הזמנת אנשי מקצוע לאבחון המצב, על מנת להבין גם מהי דרך התיקון והטיפול המתאימה והמומלצת ביותר.

איטום קירות חיצוניים – כיצד זה נעשה?

לאחר שאנשי המקצוע הרלוונטיים יאבחנו עבורנו את המצב ואת סוג התיקון הנדרש, נוכל לדעת מול מה אנו מתמודדים ולהזמין את עבודת התיקון/איטום המתאימה. 

כיצד מתבצע איטום של קירות חיצוניים? ובכן, זה תלוי כמובן בנסיבות המקרה הייחודיות, אבל בגדול ישנם כמה דברים שחברת איטום מקצועית יכולה לעשות על מנת לתקן סדקים ובעיות באיטום הקירות החיצוניים – 

חירוץ וניקוי של המרווחים בין האבנים והאריחים שעל הקירות לצורך יישום שכבה חדשה של חומרי איטום, קיבוע מחדש של אבנים רופפות אל הקיר על מנת למנוע את נפילתן הצפויה ועוד. שיטות האיטום של היום יבטיחו לכם עוד שנים רבות וארוכות של שקט נפשי וידיעה כי קירותיו החיצוניים של המבנה אטומים ומוכנים לכל גשם…

למידע נוסף אודות איטום קירות חיצוניים היכנסו כתובת
  https://itumpaz.co.il/איטום-קירות-חיצונים/

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל מה שרציתם לדעת על עגלת קמפינג
בשנים האחרונות אנחנו רואים אותן בכל מקום: עגלות הקמפינג. אנשים...
זה הרגע לחפש וילה להשכרה באזור באר שבע
בעידן שבו אנו מחפשים חוויות ייחודיות ואינטימיות הרעיון של לשכור...
אימוני כושר בתל אביב לכולם!
תל אביב עיר דינמית ותוססת, מציעה מגוון רחב של אפשרויות...
הום סטיילינג - על מה ולמה?
בעולם האופנה והעיצוב, הבסיס הוא חשוב, אך הנגיעות הקטנות הן...
איך מטפלים בהתקרחות
תופעה שמחמירה עם השנים, כאשר חיי היומיום נהיים מלחיצים יותר...
להתחיל את החיים בראש שקט - כך תעשו זאת
כאשר אנשים מתחילים לחשוב על חיים משותפים, הם אינם אוהבים...
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...