Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

החזרי מס והקשר להגדלת הכנסות בעסק

החזרי מס והקשר להגדלת הכנסות בעסק
קרדיט pixabay

כל עסק פעיל במדינת ישראל מחויב על פי חוק להגיש בכל שנה דו"ח שנתי לרשויות המס. למעשה, מדובר בדו"ח המחשב את כלל ההכנסות של העסק אל מול כלל ההוצאות שלו. מהרווח הנקי של העסק גובה המדינה מס הכנסה אל פי מדרגות מס הנקבעות מעת לעת. ואולם דבר נוסף חשוב לציין – העסקים במדינת ישראל משלמים, ברובם, מקדמות על חשבון מס ההכנסה למדינה.

סכום המקדמות מחושב על ידי פקיד השומה במס הכנסה ומותאם להכנסה של העסק בשנה החולפת. בסוף השנה ולאחר שמוגש הדו"ח השנתי למס הכנסה, מתבצעת גם פעולת השקלול של המיסים. אם צריך, העסק מוסיף את הסכומים הנדרשים להשלמת סכום המס עבור שנת המס. מנגד, אם מתברר שההכנסות היו נמוכות מהצפוי, מתבצע הליך החזרי מס, שבו מקבל העסק החזרים עבור המיסים ששולמו. מה ההיגיון המנחה העומד מאחורי תשלום מקדמות למס הכנסה? אילו דרכים נוספות קיימות לתשלום מיסים? מה הקשר בין הפחתת הפעילות הכלכלית לבין החזרי מס? המומחים של טקס שירותים פיננסיים והחזרי מס מסבירים.

החזרי מס והקשר להגדלת הכנסות בעסק
קרדיט pixabay

למה לשלם מקדמות למס הכנסה

תשלום מקדמות למס הכנסה על חשבון ההכנסה העתידית של העסק הינה השיטה המקובלת לגביית המיסים במדינת ישראל. כל עסק פעיל משלם למדינה מקדמות על חשבון מס ההכנסה לשנת הפעילות הקרובה. ההיגיון העומד מאחורי השיטה הזאת הוא ברור – המקדמות מבטיחות למדינה את תשלומי המס ומצמצמות למינימום את האפשרות להתחמק ממנו. ואולם מצד שני, אם מתברר שהמקדמות היו גבוהות מדיי, מקבל בעל העסק החזרי מס על פי חוק. זה המקום לציים כי רשויות המס בישראל הן אחד הגופים ההוגנים היותר במדינה, אם לא ההוגן שבהם ומחזירות עד לשקל האחרות כל סכום המגיע לאדם פרטי ולעסק, ובלבד שהגישו את הדו"חות שלהם במועד ועל פי הדרישות. עם זאת, עסקים שלא שלמו את המקדמות כנדרש או כאלה המעדיפים לעשות כך, ישלמו באמצעות ניכוי מס במקור מכל חשבונית המגיעה להם. המשמעות היא שהלקוחות יעבירו את הסכום הנדרש לרשויות המס ויעבירו לעסק אך ורק את מה שנותר לאחר ביצוע הניכוי במקור.

הפחתת הפעילות הכלכלית וקבלת החזרי מס

המאפיין העיקרי של עולם העסקים הוא העליות והיקידות המתרחשות מעת לעת בפעילות העסקית. השינויים בפעילות העסקית יכולים להיות תולדה של בעיות בתחום העיסוק הספציפי של העסק, בעיות בעסק עצמו או בעיות במשק כולו. בעיות מהסוג הזה עשויות להתעורר כתוצאה מהפחתה כללית הפעילות, כפי שקרה למשל בגלל מגפת הקורונה העולמית. המגפה גרמה להאטה משמעותית או לעצירה מוחלטת של הפעילות העסקית. זאת, הן בגלל חוסר הרצון של לקוחות להגיע לעסק ולצרוך את השירותים שלו והן בגלל העובדה שמדינת ישראל כפתה למעשה סגירה של עסקים לא חיוניים. כך השתנה אורח המחשבה. במקום לחשוב איך להגדיל את ההכנסות בעסק עסוקים בעלי עסקים רבים בדרכים להקטין את ההפסדים ולעבור את התקופה הקשה בשלום. קבלת החזרי מס, לפיכך, היא אחת הדרכים המתאימות להתמודדות עם המצב הזה. ואכן, נראה שבשנה הבאה ייהנו מרבית העסקים מהחזרי מס גבוהים יחסית. מעוניינים לדעת עוד? אתם במקום הנכון. צרו קשר כבר כעת והמומחים של טקס שירותים פיננסיים והחזרי מס יחזרו אליכם בהקדם. הם יסייעו לכם לאורך כל הדרך החל מיצירת הקשר ועד להגשת הדו"חות וקבלת ההחזרים. זה המקום לציין כי שכירים יכולים למלא דו"חות לצורך החזרי מס עד שבע שנים אחורנית וליהנות מהחזרי מס שעשויים להיות משמעותיים למדיי.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
איך לבחור סלון בהתאם לאופי הבית
הסביבה הביתית שלנו משקפת את אישיותנו וסגנון החיים שלנו. בחירת...
ספות ריקליינר- הלהיט החדש בתחום מערכות הישיבה
הסלון משמש כלב הביתי של הבית ומרכז החיים המשפחתיים. זהו...
הקסם שלא הכרתם שיש בחתונה קטנה
בעולם המודרני, זוגות רבים מעוניינים לחגוג את האירוע המשמעותי בחייהם...
ספות ריקליינר- הלהיט החדש בתחום מערכות הישיבה הסלון משמש כלב הביתי...
איך לבחור נעלי כדורגל מקצועיות
בחירת נעלי כדורגל מקצועיות היא צעד חשוב עבור כל שחקן...
הילדים שלנו לא חייבים להתמודד לבד
הילדים שלנו הולכים בכל יום לבית הספר. שם, מחוץ לבית,...
כל הסיבות לבחור פרגולה אלומיניום למרפסת ולגינה
חומר הגלם המוביל בשנים האחרונות לבניית פרגולות הוא אלומיניום. הבחירה...
לבחור בחברת ההסעות הטובה ביותר לאירועים
לא מעט אנשים בוחרים לערוך אירוע פרטי כלשהו בעיר מרוחקת...
כל עסקת נדל"ן מעוגנת בחוזה מחייב
מגמת ההתחדשות העירונית שסוחפת כבר שנים את הארץ הודות לחקיקה...
פתרונות איטום חכמים בגובה
מה עושים כאשר קיימת בעיית איטום בקיר חיצוני של מגדל...