Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

החזר מס רכישה בתל אביב – הכירו את מס הרכישה המשולם כבר בעת רכישת הנכס

החזר מס רכישה בתל אביב – הכירו את מס הרכישה המשולם כבר בעת רכישת הנכס
קרדיט FREEPIK

מס הרכישה הוא מס שונה מכלל המיסים אליהם התרגלנו. מס הרכישה משולם כבר בעת רכישת הנכס, ללא כל קשר לרווחים כלל. בשונה ממס הרכישה, כל שאר המיסים שאנו מכירים נגזרים באופן ישיר מרווחים משלל אפיקים שונים. בדומה לכל שאר המיסים המקובלים, גם תשלומי מס הרכישה אינם תמיד מדויקים, מה שלא אחת יוצר פערי מס המזכים רבים בקבלת החזר מס רכישה בתל אביב. בשורות הבאות נעסוק בהרחבה במס הרכישה בישראל, בסיבות השכיחות ביותר בגינן אנשים רבים נמצאים זכאים לקבל החזר מס רכישה בתל אביב, החזר מס על תרומות, החזר מס שבח ועוד. 

החזר מס רכישה בתל אביב - הכירו את מס הרכישה המשולם כבר בעת רכישת הנכס
קרדיט FREEPIK

חוששים לעמוד בתורים ארוכים ולהתמודד עם שלבים בירוקרטיים מורכבים? כל מה שחשוב שתכירו אודות בדיקת זכאות לקבלת החזרים 

לפני שנרד לעומקם של פרטים אודות מס הרכישה המקובל בישראל, חשוב שתכירו את השינויים הגדולים בדרך קבלת החזרי המס מרשות המיסים. עד לפני שנים לא רבות אנשים רבים חששו לדרוש את כספי ההחזרים המגיעים להם. הליך בירור הזכאות והגשת הבקשה להחזרים כלל התמודדות עם שלבים בירוקרטיים רבים, תורים בלתי נגמרים ולא מעט טפסים מורכבים. אם גם אתם חוששים מכל התמודדות מול רשות המיסים, חשוב שתדעו כי הליך בדיקת הזכאות ובקשת ההחזרים עבר שינויים רבים. כיום, לא תידרשו להתמודד עם בירוקרטיה, תורים ארוכים וטפסים מייגעים. כל שאתם נדרשים לעשות בשביל לבדוק את זכאותכם לקבלת החזר מס רכישה בתל אביב, החזר מס על תרומות,  החזר מס שבח או החזר שלל סוגי המיסים זה למלא את פרטי תעודת הזהות שלכם. 

בדיקה אינטרנטית ומהירה שתאפשר לכם לבדוק זכאות בכל זמן ומכל מקום 

כל שלבי הבדיקה המסתכמים במילוי פרטי תעודת זהות נעשים ברשת, כך שתוכלו להשלים את הבדיקה בכל עת ובכל מקום שתבחרו. חברת החזרי מס – זכותך העוסקת בתחום מזה לא מעט שנים עוזרת לאנשים רבים לקבל החזר מס רכישה בתל אביב, החזר מס על תרומות או החזרים על שלל סוגי המיסים בקלות ובמהירות ללא התעסקות בירוקרטית כלל. מילאתם את כל הפרטים הנדרשים לבדיקת זכאותכם והתשובה מאחרת להגיע? מומחי החזרי מס – זכותך מסבירים שהסיבה המרכזית לכך היא אי דיוקים במתן הפרטים הנדרשים. לכן, חשוב להקפיד למלא את כל הנדרש ללא שגיאות הקלדה ובצורה מלאה ויסודית. 

מס הרכישה בישראל – מס פרוגרסיבי המוטל בעיקר על משקיעים 

לאחר השלמת שלבי הבדיקה, חשוב שתכירו את כל הפרטים החשובים ביותר אודות מס רכישה בישראל. כפי שציינו לעיל, מס הרכישה בישראל הינו מס שמשלמים בעת רכישת נכס, ללא כל קשר לרווחים הצפויים להתקבל ממנו. מס הרכישה מוטל בעיקר על ציבור המשקיעים שרוכשים דירה שניה ומעלה. רוכשי דירות יחידות (כלומר הדירה היחידה בבעלותם) פטורים מתשלום מס עד למחיר של כ 1,750,000 שקלים (המחיר משתנה מעת לעת). לעומתם, רוכשי דירה שניה בישראל ידרשו לשלם 8% מס רכישה כבר מהשקל הראשון ועם עליות בשיעורי המס בהתאם לעלות הדירה. מדוע מס הרכישה מוטל דווקא על המשקיעים? המטרה המרכזית היא להפוך את שוק הדיור בישראל להרבה פחות אטרקטיבי עבור משקיעים וכך להצליח לצנן את זינוק המחירים בשוק הדיור המקומי. 

הזכאים לפטור או להנחה בתשלומי מס רכישה 

ישנן לא מעט סיבות בגינן רבים נמצאים זכאים לקבל החזר מס רכישה בתל אביב. אחת הסיבות השכיחות ביותר היא זכאות להנחה בתשלומי מס הרכישה. לא מעט אנשים זכאים לפטור או להנחה במס רכישה ללא ידיעתם. בין כלל הזכאים השכיחים ביותר ניתן למנות את:

  1. נכים 
  2. משפחות של חיילים שנספו במערכות השונות
  3. עולים חדשים 

נכים, משפחות של לחיילים שנספו וכן עולים חדשים רבים זכאים לקבלת הנחה משמעותית בתשלום מס הרכישה ללא ידיעתם. אי הכרה בהטבות הללו יוצרים פערי מס ומאפשרים לרבים לקבל החזר מס רכישה בתל אביב. אז אם גם אתם רכשתם דירה שניה או ראשונה שעלותה גבוהה מ 1,750,000 שקלים ושילמתם מס רכישה, מומחי החזרי מס – זכותך ממליצים לכם לבדוק את זכאותכם לקבלת החזרים. 

החזר מס על תרומות – החזרים על סך 35% מהתרומה שלכם 

נקודה נוספת שחשוב שתכירו אודות החזרי מס היא החזרים עבור תרומות. תורמים רבים לא מודעים לעובדה שהם זכאים לקבל החזרי מס על סך 35% מהתרומה שלהם. מומחי החזרי מס – זכותך מסבירים כי הן בהחזר מס רכישה בתל אביב, והן בהחזר מס על תרומות, הסיבה המרכזית לאי קבלת ההחזרים היא חוסר ידיעה. לכן, חשוב שתדעו כי כל אדם התורם למעלה מ 190 שקלים מידי שנה למוסדות מוכרים, זכאי לקבל 35% מסך התרומה שלו כהחזר מס. לדוגמה אדם שתורם 1,000 שקלים בשנה, זכאי לקבל 350 שקלים החזרי מס. 

ההחזרים יועברו ישירות לחשבון הבנק שלכם בתוספת ריבית של 4% בכל שנה!

עוד חשוב לדעת אודות קבלת כלל ההחזרים, החזר מס רכישה בתל אביב, החזר מס על תרומות, החזר מס שבח, החזר מס בגין אי הכרה בנקודות זיכוי או החזר מס בגין ניכויים גבוהים שלא לצורך, כלל ההחזרים מועברים לחשבון הבנק הרשות ברשות המיסים. לכן, אם החלפתם חשבון בנק לאחרונה, חשוב לוודא כי הוא מעודכן אצל רשות המיסים טרם תחילת הליך קבלת החזר מס רכישה בתל אביב. עוד חשוב לדעת כי ההחזרים יועברו לחשבון הזכאי בתוספת 4% ריבית חיובית מידי שנה. כלומר, לא רק שתקבלו את כל המגיע לכם, תקבלו גם תוספת של 4% מסך כלל ההחזרים בכל שנה. מומחי חברת החזרי מס – זכותך ממליצים לבדוק זכאות לקבלת החזרים מידי שנה. ניתן לקבל החזרים עד שש שנים אחורה, כך שאם לא תתמידו לבדוק, ייתכן שתאבדו לא החזרים המגיעים לכם. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...