Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

החלל לאמנות ועיצוב, פארק המחזור חירייה מציג תערוכה קבוצתית חדשה: תחנת מעבר

החלל לאמנות ועיצוב, פארק המחזור חירייה מציג תערוכה קבוצתית חדשה: תחנת מעבר
צילום: אנצ'ו גוש

תערוכה קבוצתית חדשה בפארק המחזור חירייה מציגה עבודות העוסקות בתקופות מעבר, עשרה אמנים ואמניות מציגים עבודות שעיסוקן בתקופות ובמצבים שהם גשר זמני, תחנת ביניים בין מציאויות, בין מה שהיה לפני ומה שיגיע אחרי.

בשבועות הראשונים ללחימה, לאיסוף השברים ולעיבוד האבל, חלחלה בכולנו ההבנה שאנו מצויים בתקופה בה נדרש לאזור כוחות, ולהתגבר על אתגרים קיומיים. שהייה דינמית במצב מעבר מחייבת יצירתיות, גמישות ולמידה מתמדת של פתרונות וחלופות . זהו גם רגע בזמן המייצר בחינה מחודשת של הערכים והעמדות שלנו, בנסיון להחזיר אותנו לחיים ואת החיים אלינו.

התערוכה "תחנת מעבר" מציגה עבודות של עשרה אמנים ואמניות המתייחסות לתקופות ומצבים שהם בין עבר שאינו יכול להתקיים לעתיד שאינו ידוע. התערוכה שעיסוקה בתחנות מעבר שונות בחיינו מנסה להאיר סוגיות הקשורות בשהייה במצבי מעבר. הצגתה בפארק המחזור חירייה, מתחם המשמש תחנת מעבר לפסולת ששוהה בו לזמן קצר, מתמיינת ועוברת לאתרי מתמנה ולאתרי מחזור, מסמנת את שלל ההקשרים הפיזים והקונספטואלים של תחנות מעבר בחיינו, אלה הטיבעיים, ואלה הכפויים

בחלל העצום של המרכז לחינוך סביבתי שבפארק חירייה יציגו 12 אמניות ואמנים מדורות ומדיסיפלינות שונים. האמניות תמר ברניצקי, כרמל אילן, וליזבט ביגר עוסקות בנושא מתוך התבוננות בחומרי הפסולת המגיעים לתחנת המעבר שבחירייה, והפיכתם לאלמנט אסתטי המאפשר נוכחות וויזואלית. נורית דוד מתייחסת לתחנות מעבר שעניינן מקום וסביבה כמו טרנספורמציה של עיר בתהליך של השתנות פיזית. טיגיסט יוסף רון, אנה לוקשבסקי ודוד זיסר יצרו עבודות המבטאות נקודות זמן כתחנות של החלטות הפועלות כשעון עצר בשלבי מעבר והגירה. האמנית ורד אהרונוביץ' מציבה תחנות של מחשבות אל מול עשייה מורכבת, הנחשבת לבלתי אפשרית, וסרחיו דניאל צ'רטקוף מציג תחנות מעבר שמבטאות את המעבר בין רעיון למעשה. עבודות אחרות מבטאות הבנה שכל תקופה בחיים היא תחנת מעבר לזו שאחריה, כמו העבודה של ורד אהרונוביץ', המתייחסת לשלבי הילדות והזיקנה, לצידה יציג אלקנה לוי מקבץ עבודות העוסקות בשאלה האם המוות הוא תחנה סופית או תחנת מעבר, לעולם הבא.

אמנות ועיצוב במרכז לחינוך סביבתי בפארק חירייה: החלל לאמנות ועיצוב במרכז לחינוך סביבתי בפארק חירייה פועל כמרכז אמנותי משנת 2021, בניהולו האמנותי של האוצר עדי יקותיאלי. החלל מציג תערוכות מתחלפות ופרוייקטים אמנותיים לאורך כל השנה, ומארח יוצרים ואנשי תרבות העוסקים באקולוגיה וקיימות. פעולה זו מבקשת לקדם ערכים לקדם ערכים סביבתיים ולעודד חשיבה ביקורתית סביב תרבות הצריכה.

אמנים משתתפים: נורית דויד, טיגריס יוסף רון, אנה לוקשבסקי, דודי זיסר , ורד אהרונוביץ', תמר ברניצקי, כרמל אילן, ליזבט ביגר, סרחיו דניאל צ'רטקוף, אלקנה לוי

אוצר: עדי יקותיאלי
פתיחה חגיגית: יום שישי, 5.1.2024 בשעה 12:00

שעות פתיחה: ימים א'-ה' שעות 11:00-15:00 ימי ו' 10:00-13:00
כתובת: המרכז לחינוך סביבתי, פארק המחזור חירייה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת 'א.א. אורטופדיה' מתרחבת ופותחת סניף חדש בכפר סבא הסניף מתווסף ל- 38 סניפים ברחבי הארץ בהשקעה של 200 אלף ₪
גיא אלוביץ', מנכ"ל א.א. אורטופדיה: "עד סוף שנת 2025 צפויים...
עם ישראל חי! פתח תקווה חוגגת את פורים בסימן הצדעה לעם ישראל ולכוחות הביטחון
הפנינג עדלאידע 2024 בסימן עם ישראל חי, יתקיים השנה בפורים,...
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...