Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית

החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
קרדיט - Canva

יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים לפני הכניסה או בסמוך לאחר הכניסה על מנת להבטיח את בטיחות ואיכות הנכס. עם זאת, רק מחצית מהרוכשים בוחרים להזמין בדק בית, מה שעלול לפגוע בזכותם לביצוע תיקונים נדרשים במהלך תקופת הבדק של היזם / הקבלן. בנוסף, קיים חוסר הסמכה מספק בקרב חברות בדק בית רבות, מה שעלול לגרום לבדיקות לא מספקות ולא שלמות. גם אם אתם גרים באזור המרכז, כשאתם בוחרים חברת בדק בית במרכז, חיוני לתת עדיפות לבעלי הסמכה הנדסית או ביצועית והסמכה ממשלתית רשמית. התעלמות מכך מסכנת את איכות ואמינות הבדיקה.

בדיקת ליקויים בדירה יד שניה

ברכישת דירה חדשה ישירות מהקבלן או ממשקיע, ישנה בדרך כלל תקופת בדיקה או אחריות שבמהלכה נוכל לזהות ולדווח לקבלן על כל ליקוי ותיקון. עם זאת, כאשר מדובר בדירה ישנה שעברה מספר שנים עם דיירים אחרים, האחריות לטפל בליקויים מוטלת על הרוכש בלבד. לכן, חובה לערוך בדק בית דירה יד שניה מקיף על ידי בודק מוסמך, מקצועי ואמין עוד לפני חתימת החוזה. הבודק יעריך ביסודיות את כל מרכיבי הדירה הגלויים והבלתי נראים, תוך הקפדה על תקנים רלוונטיים ושימוש בציוד ספציפי המתואר בתקנים אלה. כך ניתן להבטיח שהדירה עומדת בכל הדרישות הנדרשות ובתקנים המחייבים. במהלך הבדיקה מופק דוח ליקויים מפורט המפרט את הליקויים השונים, התקנים הרלוונטיים ושיטות מומלצות לתיקון התיקונים הנדרשים. במידת הצורך, ניתן לספק גם פירוט תמחור מקיף עבור עלות התיקונים. לאחר מכן, הקונה יכול לנהל משא ומתן על ניכוי עלות התיקונים ממחיר הרכישה, תוך הבטחה כי הדירה תעלה לסטנדרט גבוה ותשמור על ערכה בעתיד.

כיצד מתקנים את ליקויי הבנייה?

חברת בדק בית לא רק מזהה ליקויי בנייה, אלא גם נותנת המלצות מדויקות ומקצועיות לתיקונם. למרבה הצער, לחברות בדק בית רבות חסר הניסיון וההכשרה המקצועית הדרושים, מה שעלול לגרום להמלצות שגויות לטיפול בליקויים שזוהו. חשוב להעריך ביסודיות את הרקע המקצועי ואת האישורים של חברת בדק הבית. רק מפקח בעל רקורד מוכח ומומחיות רלוונטית יכול להמליץ ​​במדויק על התיקונים המתאימים. ללא מומחיות זו, גם אם המוכר או הקבלן מבצעים את התיקונים על סמך דו"ח הבדיקה, קיים חשש לביצוע לא נכון, המוביל לבעיות ותסכולים נוספים. דורון סטרוד – בדק מבנים, הוא בעל רקע הנדסי וניסיון של 34 שנה בתחומי הבנייה. לאורך הקריירה שלו מילא תפקידים שונים כמו מנהל עבודה, מנהל פרויקטים, יזם וקבלן. בעבודה עם דורון תוכלו להיות בטוחים כי ביתכם החדש יעבור בדיקה מקיפה ודו"ח הליקויים יבוצע תוך הקפדה על כל הנהלים המתאימים על מנת להבטיח דיוק וקבילות. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...