Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הכי קרוב לאמא

הכי קרוב לאמא
קרדיט: unsplash.com

תינוק חדש הוא קסם וחוויה ועונג מתוק ובראשיתי, נכון. תינוק חדש הוא גם עול ומעמסה ועיגולי עייפות שחורים והמון עבודה, נכון גם נכון ומותר לנו לומר את זה בלי להתבייש. אנחנו שמחים בכל בוקר מחדש בתינוק שלנו אבל גם מתלוננים לפעמים וזה לגמרי בסדר. באופן כללי אנחנו נוטים לשמוח במיוחד בכל רגע בו התינוק שלנו נח לו ברוגע איפשהו, במיטה, בעגלה, בנדנדה או בכל פינה אחרת שאינה הידיים שלנו. יש תינוקות שדורשים יותר שעות בידי אדם ופחות מסוגלים לנוח מחוצה להם, אם בגלל גזים ותופעות מציקות אחרות, אם בגלל פינוק יתר או סיבה אחרת, ויש תינוקות שהוריהם בני מזל, היודעים לנוח בשקט בלי להפריע לאיש. אבל חשוב שנדע שהקשר הפיזי עם בני אדם, זה המתיש אותנו לעיתים בגידול תינוקות, הוא קריטי להתפתחותם. מנשא לתינוק יכול להיות פתרון טוב עבור העניין.

למה זה חשוב

תינוק שקט מדי זה לפעמים לא חיובי כל כך. לא תמיד אנו זוכרים זאת במירוץ החיים שלנו אבל התינוק החדש והזעיר שלנו הוא אורח טרי ביקום, עד לפני מספר ימים או שבועות הוא עוד גדל בסביבה מוגנת ושקטה הכי בעולם, והנה בבת אחת הוא נזרק לתוך החיים. פתאום הוא חווה רעב מפעם לפעם, רעש, עייפות וגם גזים, המון פרצופים שחלקם מפחידים מעט, לפעמים קולות פתאומיים או רעב ממושך, כאב מכה שקיבל מקצה המיטה ועוד המון, זה בהחלט לא פשוט עבורו והוא בסך הכל תינוק חסר ישע ויכולות. מגע אנושי חם ואוהב הוא חיוני להתפתחותו הנפשית הבטוחה של התינוק, וחשוב ליזום אותה רבות לא רק במקרה של בכי. אפשר וכדאי כמובן להעניק לו שעות משחק במיטה או לרכוש טרמפולינה מומלצת לתינוק, אבל לעולם לא לוותר על זמנים משותפים עם דמות משמעותית בחייו.

מה אפשר לעשות יחד עם התינוק

ראשית, חשוב ליצור קשר עין עם התינוק לעיתים קרובות ככל היותר, וזאת גם כאשר הוא במיטה או בנדנדה, אבל במיוחד כאשר אתם מרימים אותו אליכם. קשר עין מתפתח בחודשי החיים הראשונים של התינוק ומעניק לו את ערוץ התקשורת הרגשי הראשוני אל העולם. שנית, תוכלו בחלק מהזמן גם לבצע מטלות קלות בבית כמו קיפול כביסה וכדומה, תוך כדי ליטוף אגבי או מילות חיבה, וכמובן תוכלו לרכוש מנשא איכותי בג'ואי ולהנות מזמני איכות בקלות וללא פגיעה באיכות חייכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה אתם צריכים לדעת על עיצוב משרדים
מי שלא מגיע מעולם העיצוב לא תמיד יכול לראות ברגע...
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
איך למצוא את המסיבות הכי טובות היום בתל אביב?
אם אתם מחפשים מסיבה היום, מציאת האירוע המתאים קלה ממה...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...