Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הכשרות מקצועיות במימון המדינה למפוטרי מפעל פניציה

הכשרות מקצועיות במימון המדינה למפוטרי מפעל פניציה

"קרן מעגלים" מציעה קורסי הסבה או שדרוג למפוטרים העומדים בקריטריונים

מפעל פניציה שבצפון, הנמצא בא.ת ציפורית, נאלץ לסגור את שעריו בשל משבר הקורונה. מדובר בייצרנית הזכוכית השטוחה היחידה בישראל. המפעל העסיק כ – 300 עובדים מאזור הגליל, העמקים חיפה והקריות, כשליש מהם מבוגרים בני 55 ומעלה. "קרן מעגלים", הפועלת למען הכשרת עובדים שחוקים, מציעה למפוטרי מפעל פניציה קורסי הסבה או שדרוג מקצועי, במימון המדינה במגוון מקצועות.

הקורסים ימומנו על ידי "קרן מעגלים", ללא כל השתתפות מצד העובד או המעסיק, עבור אלו העומדים בקריטריונים של הקרן: עובדים מעל גיל 45 (גיל מיוחד לעובדי מפעלים במצוקה, הנמוך מהקריטריון הרגיל שהוא 50) ועד שנתיים לפני גיל פרישה וזאת בתנאי שהם מועסקים לפחות 7 שנים ב ”מקצוע שוחק”. בכדי להקל על העובדים ועקב העובדה שהפיטורים נעשו בתקופת הקורונה, מפוטרי "פניציה" יהיו זכאים להגיש את בקשתם עד מלאת 6 חודשים ממועד פיטוריהם.

הקורסים יועברו בצפון הארץ, מקום מגוריהם של העובדים. בימים אלה פועלת הקרן באינטנסיביות לקלוט את עובדי המפעל לקורסים במגוון תחומים על פי צרכי המשק, תנאי הסף של הקורסים וכישוריהם של העובדים.

"הבעיה העיקרית היא עבור העובדים המבוגרים יותר, שמתקשים למצוא עבודה חדשה מפאת גילם". אומרת יפה ויגודסקי יו"ר "קרן מעגלים", "כיום נותנת הקרן לעובדים אלה מענה במסגרת תכנית מיוחדת שפיתחנו במיוחד עבור מפעלים במצוקה, במטרה לאפשר לעובדים המפוטרים לעבור קורסים של הסבה למקצועות נדרשים, כדי שלא ייפלטו ממעגל העבודה, ויהוו נטל על משפחתם או  על המדינה. לשם כך הקרן הורידה את סף גיל הקבלה ל 45 כדי לתת הזדמנות להיקף עובדים רחב יותר במפעלים אשר מוגדרים "מפעלים במצוקה".

עוזי גולדנר: "אני עובד בפניציה מעל 40 שנה, דור שני במפעל מאז 1953. אני חי ונושם את עבודת ייצור הזכוכית, זה מה שאני יודע לעשות. בסיטואציה הנוכחית, היות שאין אף מפעל זכוכית נוסף בישראל, אני וחברי מוצאים את עצמנו ללא מקצוע, בגיל לא צעיר ובתקופה מאוד מורכבת. "קרן מעגלים" מאפשרת לנו לבצע הסבה למקצוע אחר ומכבד. אני אלך לבצע הכשרה לממונה בטיחות. אני מאמין שיש פה הזדמנות גדולה, מודה ומוקיר את הפעילות המבורכת של הקרן".

עוזי ורבים אחרים כמותו, יקבלו הזדמנות שנייה לקריירה חדשה או משודרגת באמצעות הקרן, הזדמנות זו תאפשר להם להישאר במעגל העבודה להמשיך ולהתקיים בכבוד, חלקם אפילו לאחר גיל הפרישה.

"אנחנו מאמינים שמתוך הפיטורים הלא נעימים תצמח ההזדמנות ועובדים אלו יזכו לקריירה חדשה שתאפשר להם קיום של כבוד", אומרת ויגודסקי.

הכשרות מקצועיות במימון המדינה למפוטרי מפעל פניציה

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
- Save the date - 6.6.24 מרוץ הלילה של פתח תקווה יוצא לדרך!
מרוץ הלילה של פתח תקווה יצא לדרך בפעם החמישית ביום...
כולנו שווים! פברואר יוצא מן הכלל - חודש להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות
כמדי שנה נציין את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות,...