Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

המהפך של סלי וירדן

המהפך של סלי וירדן
אלבום פרטי

ירדן משה וסלי חנניה כבר חצו את רף ה-100 קילו במשקלן והחליטו אחרי אינספור דיאטות לעשות שינוי אמיתי. הן נרשמו למכון כושר והוצמדו למאמנת אישית וכיום, אחרי שחתכו למעלה כ-25 קילו כל אחת ולמדו לאהוב את עצמן הן רוצות לשתף כדי לעודד אחרים להצליח כמותן.

המהפך של סלי וירדן
אלבום פרטי
המהפך של סלי וירדן
אלבום פרטי

'זה לא מקצה שיפורים או שינוי זמני. זה מהפך חיצוני ופנימי'. זה פחות או יותר המסקנה אליה מגיעים לאחר ששומעים את סיפורן של ירדן משה וסלי חנניה אחרי מספר חודשים של אימונים. ירדן וסלי לא מכירות. למרות שהן בנות אותו גיל (25) והמציאות הובילה את שתיהן לאותו מכון כושר הן מעולם לא נפגשו ובכל זאת לשתיהן סיפור די דומה.

מגיל קטן סבלו מעודף משקל שהוביל להצקות ויחס משפיל על ידי הילדים בבית הספר. "לאורך כל הילדות, מגיל 4-5 סבלתי המון מבחינה חברתית. היו העלבות בגלל עודף המשקל שלי, זה לא היה נעים בכלל" נזכרת סלי חנניה. כמו כל אדם שסובל מעודף משקל גם לשתיים אינסוף סיפורים על דיאטות וניסיונות להרזות שהובילו ברוב המקרים לירידה זמנית ולעלייה חדה לאחר מכן. "זאת לא הפעם הראשונה שאני מנסה לרזות. ניסיתי דיאטנית, דיאטת דש, מכון מפורסם, תמיד ירדתי ובסופו של תהליך החזרתי הכל" מספרת חנניה. גם עבור ירדן משה זאת אינה דיאטה ראשונה: "מהילדות ועד לפני 5 שנים ניסיתי המון דיאטות שאף פעם לא הצליחו" היא משתפת.

קו השבר של שתיהן היה רף ה-100 ק"ג שבעקבותיו קיבלו את ההחלטה לעשות שינוי משמעותי בחייהן. ירדן הגיעה בשיאה למשקל של 100 קילו. היא החלה את השינוי לבדה והצליחה להוריד בכוחות עצמה 10 קילו. לאחר כחודשיים החליטה להירשם למכון הכושר "פרופיט" בבת ים, שם קיבלה ליווי של מאמנת אישית שליוותה אותה לאורך כל הדרך עד שהצליחה להוריד כ-25 קילו עד הגיעה למשקל של 75 ק"ג בו היא נמצאת כיום.

עבור סלי ההחלטה הגיעה שכבר שקלה 106 קילו. "הגעתי למצב של קושי בנשימה. לאחר צעידה של 20 דקות בלבד הייתי נעצרת וזה הדליק נורה אדומה אצלי. הגעתי לסניף 'פרופיט' בבת ים ולאחר שיחה עם המנחה התחלתי להתאמן אצל המאמנת הילה שי. בעקבות האימונים האישיים איתה ירדתי 24.5 קילו והיום אני במשקל של 82 קילו.

מבחינת ירדן וסלי לא מדובר רק באימוני כושר אלא גם בליווי אישי ומנטאלי. בתחילת התהליך ירדן הגיעה למצב שהיא סיפרה לה שהמטרה שלה להיות אנורקסית. ממש ככה. "הילה תמיד הייתה אומרת לי באופן נחרץ שאסור לי לחשוב ככה. 'את רוצה להיות חטובה ויפה' הייתה מתעקשת. ואני הייתי בשלי עד שזה חלחל לי בראש והיום אני אפילו לא רוצה להיות רזה  רזה אלה להיות חטובה ומוצקה והכי חשוב לאהוב את הגוף שלי" משתפת ירדן.

גם סלי מציינת שמדובר בהרבה עבודה מנטאלית: "המאמנת עזרה לי להבין מה אני צריכה לעשות ונתנה לי מוטיבציה להמשך ואני נלחמת כדי להגיע לתוצאות טובות כל הזמן".

המהפך של סלי וירדן
אלבום פרטי
המהפך של סלי וירדן
אלבום פרטי

הילה שי שליוותה ומלווה את שתיהן מספרת: "ההישג של סלי וירדן יוצא מן הכלל. עם זאת ישנן לא מעט סיפורי הצלחה כאלה אצלנו המשלבים כוח רצון והתמדה של המתאמנים והמתאמנות לצד ליווי מקצועי של מאמנים המשמשים לא פעם גם סוג של פסיכולוגים שכן יש המון עבודה מנטאלית. המסר החשוב הוא 'להרזות אבל לא להיות רזות' אלא מעוצבות וחטובות". ומה הלאה אתם שואלים? ירדן וסלי ממשיכות לשמור על ההישג הנפלא ומבקשות להעביר מסר לנשים וגברים שכמותן. "אם יש לך מטרה לכו איתה עד הסוף" מציעה ירדן ומוסיפה: "אל תקשיבו לאנשים אלא רק לעצמכם והכי חשוב תלמדו לאהוב את עצמכם ואת הגוף שלכם".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...
היתר בנייה ניתן לפרויקט GARDEN TOWERS בבת ים
הפרויקט היוקרתי במתחם החשמונאים בבת ים יוצא לדרך: במסגרת הפרויקט,...
מהו פרויקט התחדשות עירונית במסלול פינוי בינוי
עם צמיחת האוכלוסיה ותהליך העיור הנעשה בעולם, וכמובן, במדינת ישראל...