Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הסלאם הגדול 2019

הסלאם הגדול 2019
צילום יקיר שוקרון

אירוע הגמר השנתי של פואטרי סלאם ישראל!

מיטב אמני הספוקן-וורד בשנה החולפת יעלו על הבמה בזה אחר זה ויתחרו על ליבו של הקהל כשהם מטיחים קטעי שירה מדוברת, מלהטטים במילים מושחזות וחולקים עם הקהל מונולוגים מנבכי מוחם הפואטי.

הקהל יבחר מי מבין תשעת המשוררים יהיה הנציג הישראלי בתחרות הסלאם הבינלאומית בפריז.

בהפקת תיאטרון האינקובטור, הבית של פואטרי סלאם ישראל.

מוצ"ש 28.12, רדינג 3 בנמל ת"א בשעה 21:00. פתיחת דלתות: 20:00.

הסלאם הגדול 2019 – אירוע הגמר השנתי של פואטרי סלאם ישראל, יתקיים ב-28.12 ברדינג3 בנמל ת"א. האירוע הוא מסורת של פואטרי סלאם ישראל לציון שנת פעילות, ובסופו יקבע הקהל מי יהיה הנציג הישראלי לתחרות הסלאם הבינלאומית בפריז. מיטב אמני הספוקן וורד בשנה החולפת, תשעה במספר, יעלו על הבמה בזה אחר זה ויתחרו על ליבו של הקהל כשהם מטיחים קטעי שירה מדוברת, מלהטטים במילים מושחזות וחולקים עם הקהל מונולוגים מנבכי מוחם הפואטי. מנחה האירוע: אריק אבר. הסלאם הגדול מופק על-ידי תיאטרון האינקובטור, הבית של פואטרי סלאם ישראל.

לאורך שנת 2019 נערכו בישראל אירועי פואטרי סלאם מדי חודש בערים: תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע. אירועים נוספים נערכו ביישובים שונים ברחבי הארץ במסגרת "הליין הנודד".

המשוררים הבולטים מאירועים אלה הוזמנו להשתתף במוקדמות הסלאם הגדול ברחבי הארץ, ומתשעה אירועים אלה נבחרים תשעה משוררים ומשוררות אל במת הסלאם הגדול. אירועי המוקדמות נערכים בנובמבר ודצמבר. עד כה נערכו שמונה אירועי מוקדמות והאחרון בהם יהיה ב-17.12. בשונה מאירועי "הסלאם הגדול" בשנים הקודמות, הגמר השנה מביא לקדמת במת הספוקן וורד דם חדש. חלק מהאמנים החלו את פעילותם בפואטרי סלאם ישראל רק בשנה האחרונה ולרובם תהיה זו ההשתתפות הראשונה בגמר השנתי. שמות שמונת המשתתפים בגמר, הידועים בשלב זה: יוסי צברי, נוי סער, אסף שנהב, רונה טולדנו, רעות גזבר, יובל שקד, זוהר בלאס ועמנואל קורן.

קרדיט גיל אמיר

"פואטרי סלאם" הוא אירוע שירה מדוברת המבוסס על פורמט אמריקאי שהפך לתופעה בינלאומית. הפורמט הומצא על ידי המשורר מארק קלי סמית בשנת 1984 ובמסגרתו עולים לבמה 6-8 משוררים/ות בכל ערב. כל שיר מקבל ניקוד על ידי הקהל. בסוף הערב מוכתר הזוכה, המשורר עם מספר הנקודות הגבוה ביותר, והוא עולה לביצוע קטע נוסף כהדרן.
חברי הקהל שנותנים ניקוד הם חמישה אנשים אקראיים ובלתי משוחדים שקבלו מבעוד מועד טוש ולוח מחיק. בישראל הם מכונים 'האנשל"טים' – האנשים עם השלטים. תפקידם לבטא בכנות את דעתם על הטקסט ואופן הגשתו, לתת ביטוי לדעת הקהל  וליצור דריכות ועניין סביב המילים שנאמרות על הבמה.
אירועי "פואטרי סלאם" נערכים כ-30 מדינות ברחבי העולם על בסיס קבוע. בכל שנה מתקיים אירוע בינלאומי אליו נשלח נציג מכל מדינה.


פואטרי סלאם ישראל
נוסד ב-2012 והוא פועל כבר שמונה שנים בהפקת תיאטרון האינקובטור. האירוע הראשון נערך בירושלים על במת תיאטרון האינקובטור ומאז הפך לתופעה שהתפשטה ברחבי הארץ כאש בשדה קוצים. בכל שנה מתקיימים עשרות ערבי פואטרי סלאם ואירועי ספוקן וורד. סביב אירועים אלה נבנתה קהילה חיה, הולכת וגדלה של חובבי הז'אנר, שחבריה באים לצפות ולהשתתף. בנוסף, מקיים פואטרי סלאם ישראל אירועי תוכן בנושאים ממוקדים, אירועים מוזיקליים וסדנאות כתיבה למבוגרים ולנוער וסדנאות בבתי ספר.
השנה חוגג פואטרי סלאם ישראל שנה ליציאת הספר "בקול רם!", אנתולוגיית הספוקן וורד הראשונה בישראל, בה פורסמו לראשונה טקסטים של כחמישים משוררים שפועלים בסצנת הספוקן וורד מראשיתה בארץ.

 

על המתחרים בגמר:
יוסי צברי
שחקן תיאטרון, במאי, סטנדאפיסט ורקדן. הוציא לאור ספר ספוקן וורד בשם "יפה נפש" ובעקבות הספר נוצר מופע באותו שם, שירה מדוברת עם מוזיקה חיה. הופיע בפואטרי סלאם לראשונה בערב הבחירות 17.03.15. השתתף בסלאם הגדול גם בשנים 2015, 2016, 2017.

קרדיט זיו עמר

נוי סער
סטודנט לרפואה ויושב ראש אגודת סטודנטים. משתתף בפואטרי סלאם כבר שנתיים. מנהל קבוצת פייסבוק בה יש תמונות שלו אוכל בורקס בכל מני מקומות וקוראים לה "נוי אוכל בורקס במקומות". משתתף בפעם הראשונה בסלאם הגדול.

קרדיט It's All Happening – Gig Photography


אסף שנהב
בעלים גאה של החתולה סבטה, מפיק את הליין החריג "ערב ספוקן חריג", מייסד הספוקנוער ומנחה סדנאות כתיבת ספוקן וורד למבוגרים ונוער. משתתף בפואטרי סלאם מאז 2014. משתתף בפעם הראשונה בסלאם הגדול.

רונה טולדנו
את רוב שעות היום מבלה כסטודנטית למשחק בבית ספר הדרך. עושה הצגות ילדים. עד היום השתתפה בשני אירועי פואטרי סלאם בלבד והפעם השלישית תהיה בסלאם הגדול. משתתפת בפעם הראשונה בסלאם הגדול.

צילום יקיר שוקרון

רעות גזבר
עורכת תוכן, עובדת באתר מידרג בצוות התוכן והשיווק, וגם לומדת מחשבת ישראל בבית המדרש הגבוה לנשים במגדל עז. מופיעה בפואטרי סלאם מאז אוגוסט 2018. בעלת רקע בכתיבה, למדה בכמה קורסים של התוכנית לכתיבה יוצרת באוניברסיטה ופרסמה כמה שירים בעיתונים. משתתפת בפעם הראשונה בסלאם הגדול. 

יובל שקד
מקרין סרטים בקולנוע כוכב. הופיע לראשונה בסלאם נוער כשהיה בן 17 והופיע לראשונה בפואטרי סלאם רגיל בגיל 19, בעיקר מופיע על במות שוליים. את דרכו בכתיבה התחיל בגיל 17, בסדנת 'המילה המדוברת' שאסף שנהב העביר בכוכב השמיני בהרצליה, שלימים הפכה לארגון הספוקנוער, ארגון בו היה פעיל בנעוריו ובחייו הבוגרים. משתתף בפעם ראשונה בסלאם הגדול.
זוהר בלאס
במאית, תסריטאית ומורה לקולנוע. מופיעה בפואטרי סלאם מיולי 19, אבל מופיעה בבמות פתוחות של ספוקן-וורד ו"ספוקן חריג" למיניהן כבר שנתיים. משתתפת בפעם ראשונה בסלאם הגדול
עמנואל קורן
מדריך טיולים במסע ישראלי, זריחה בהר סהרונים ומסלול במכתש רמון הם שניים משיאי היום שלו בזמן ההדרכה. כשהוא לא בשבילים הוא עובד בוופל הירושלמי בשוק מחנה יהודה. התחיל להופיע בפואטרי סלאם בשנה האחרונה. משתתף בפעם ראשונה בסלאם הגדול.

 

הסלאם הגדול 2019 – אירוע הגמר השנתי של פואטרי סלאם ישראל
בהפקת תיאטרון האינקובטור.
רדינג 3, רח' התערוכה 3 נמל ת"א.
מוצ"ש 28.12 בשעה 21:00. פתיחת דלתות בשעה 20:00
כרטיסים
:
לאירוע: 75 ₪.
לאירוע + ספר "בקול רם!": 125 ₪.
לרכישה באיוונטים באתר או בטלפון 9066*
מנחה: אריק אבר.

9 משוררים ומשוררות מרחבי הארץ ישתתפו באירוע פואטרי סלאם המסכם של השנה. בסיומו ייבחר  נציג פואטרי סלאם ישראל לתחרות הפואטרי סלאם העולמית בפריז. התשעה נבחרו להגיע לגמר אחרי תשעה אירועי מוקדמות בהם השתתפו מיטב אמני הספוקן וורד בשנת 2019. המשתתפים הם: יוסי צברי, נוי סער, אסף שנהב, רונה טולדנו, רעות גזבר, יובל שקד, זוהר בלאס ועמנואל קורן.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...