Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הפסיכיאטר נגד הפסיכיאטר- התמכרות לתרופות

הפסיכיאטר נגד הפסיכיאטר- התמכרות לתרופות
קרדיט - Canva

בשונה מספת הפסיכולוג המיועדת לשיחות וטיפולים באמצעות עבודה בין אישית או אישית, אנשים מגיעים אל הפסיכיאטר כדי שירשום להם תרופות, ממש כאילו היה רופא. למעשה, זה אכן כך, הפסיכיאטר עובר הכשרה רפואית המסמיכה אותו לתת תרופות מרשם העוסקות בנפש האדם, כאילו היה זה איבר מן השורה. עם השנים הפכו התרופות הפסיכיאטריות למוכרות ומקובלות יותר ויותר, סטיגמות עבר הולכות ומאבדות את גובהן ואת משמעותן, ואנחנו מתרגלים לעובדה שתרופות עשויות לסייע לנו להתמודד עם מצבי חיים מורכבים, רגשות קשים או התמודדויות נפשיות שונות שעוברות על כולנו פה ושם. אולם, זהירות- תהליך גמילה מתרופות פסיכיאטריות עלול להיות עבורכם הרבה יותר גרוע מכל מה שחשבתם עד כה, וזה לא רחוק מכל מטופל בתרופה פסיכיאטרית ככל שהיא מקובלת ופשוטה. אז מה עושים? איך נמנעים מטעויות מסוכנות? ולמה זה חשוב כל כך? אתם מוזמנים ללמוד מתוך הניסיון העצוב והלא קטן של מומחי ההתמכרויות במכוני מכורים לחיים.

מרכזי הגמילה של מכורים לחיים

מכורים לחיים היא עמותה ששמה לעצמה מטרה עצומה- סיוע למכורים מכל הסוגים והתחומים. העמותה מפעילה הוסטל למצבי קיצון, בתי תמיכה וטיפול, סוויטות יוקרה וחדרי אירוח למטופלים ברמות שונות ובמצבים שונים, מרכזי גמילה פרטיים, מרכז יום, ועוד. אם אתם למשל מחפשים מרכז גמילה מאלכוהול פרטי, או דווקא טיפול הכולל ביקורי בית ולא שהיה סגורה במרכז, הכל אפשרי בעמותה שלנו, מתוך אכפתיות עמוקה וניסיון דאין לו מתחרים. אז מה יש לנו נגד הפסיכיאטריה? כלום, באמת, אבל חשוב לנו ליידע אתכם בכך שלא תמיד מטופלים שמים את שיקול הדעת הראוי כאשר המטפל מעדכן אותם בסיכונים השונים של התרופה, וביניהם הסיכון להתמכרות.

כמה זה מסוכן

אוהו, זה מסוכן מאד, וקשה לצפות מראש עד כמה. דפוסי התמכרות בעקבות תרופות שונות, לא רק פסיכיאטריות, הולכות ומקבלות יותר ויותר מודעות והכרה, ואין ספק שתרופות פסיכיאטריות עומדות בראש הפירמידה בתחום הזה. הסיכון להתרגל לנטילת התרופה באופן שיקשה על האדם להיפרד ממנה בשלב שבו הוא לא יצטרך אותה יותר, או מסוכן מכך- הסיכון שהוא ייגרר למצב נטילה מוגברת או מיותרת עד כדי סיכון נפשי, מוחי או פיזי, בגלל הצורך הפנימי בתרופה, הוא לא קטן בכלל

אז מה עושים?

קודם כל, מעדיפים טיפול פסיכולוגי על פני טיפול פסיכיאטרי, ובמידת הצורך בוחרים לשלב בין שניהם כדי להישאר במעקב איש מקצוע. אם הגעתם למצב שאתם מזהים כהתמכרות- פנו אלינו ללא שהיות כדי לקבל את הסיעו המלא שמגיע לכם ולצאת לחיים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...
החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים...
כירופרקטיקה: טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב כרונים
בעולם המודרני בו אנו חיים, לא מעט אנשים סובלים מכאבי...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
הפתרון המושלם להשחלה וקישוט
איבקות הן טבעות עם חור המשמשות לטכניקה של השחלה –...