Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

השר לאיכות הסביבה קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית פתח תקווה

השר לאיכות הסביבה קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית פתח תקווה
לשכת דובר עיריית פתח תקוה

"אני פועל לשינוי התב"ע באזור התעשייה סגולה. מצאנו את עצמנו עם אזור תעשייה בלב שכונה" – כך אמר ראש העיר לשר להגנת הסביבה

השר לאיכות הסביבה קיים פגישת עבודה עם ראש העיר
לשכת דובר עיריית פתח תקוה

השר להגנת הסביבה זאב אלקין הגיע היום (11.12) יחד עם צוות משרדו לביקור בעיר לפגישת עבודה בנושאי איכות הסביבה, בדגש על זיהום האוויר בצפון העיר, באזור התעשייה סגולה.

השר וראש העיר רמי גרינברג צפו במצגת שהוצגה על ידי חברת המועצה ענת זנזורי, ראש אגף איכות הסביבה שהציגה את הבעיה המרכזית והחמורה בנוגע לריחות הקשים בשכונות הצפוניות, בעיקר שכונת הדר המושבות, הסמוכה לאזור התעשייה סגולה.

השר לאיכות הסביבה קיים פגישת עבודה עם ראש העיר
לשכת דובר עיריית פתח תקוה

ענת זנזורי סיפרה לשר ולפמלייתו "ההכרות שלי אתכם היא בשלוש השנים האחרונות כשהובלתי מאבק בנושא הריחות הקשים והאוויר המזוהם בשכונת הדר המושבות והייתי בקשר עם המשרד להגנת הסביבה. שלוש שנים של תלונות בלתי פוסקות בגינם התושבים משלמים מחיר מאוד גבוה ונושמים את החומרים הללו. כעת נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה כשאני בכובע השני שלי כממונה על תיק איכות הסביבה".

השר לאיכות הסביבה קיים פגישת עבודה עם ראש העיר
לשכת דובר עיריית פתח תקוה

השר אלקין אמר כי "קשה מאד לזהות את מקור הריח וכדי להוכיח שמפעל מסוים גורם לריח רע יש להוכיח זאת עובדתית ולהביא תימוכין לכך. יחד עם זאת, לבקשת הרשות, יצאנו לביצוע הליך בעלות גבוהה לניטור ריחות באזור וברגע שזיהינו חריגות שמקורן במפעלי טביב ואקוכם, הורנו להם להפסיק להשתמש בחומרים מסוימים. צוות משרדי עומד תמיד לרשותכם וכל בדיקה שתעשה בנושא, תובא לידיעתכם בשקיפות המלאה".

השר לאיכות הסביבה קיים פגישת עבודה עם ראש העיר
לשכת דובר עיריית פתח תקוה

ראש העיר רמי גרינברג "המפעלים קיימים בשטח עוד לפני שהיו שם בנייני מגורים ולכן אנו מקדמים תב"ע לשינוי יעוד האזור. בסופו של יום, האזור כולו מתפתח לשכונת מגורים מרשימה בגודלה שבליבה אזור תעשייה.  אני מבקש את סיוע המשרד להגנת הסביבה לשינוי המצב הקיים, שיגביל ויצמצם את מפעלי התעשייה באמצעות תמריצים להעתקתם למקום ראוי ונכון יותר".

השר לאיכות הסביבה קיים פגישת עבודה עם ראש העיר
לשכת דובר עיריית פתח תקוה

בפגישה נדונו נושאים נוספים שהוצגו ע"י אהוד שטיין מנהל האגף לאיכות הסביבה, כגון הגשת קול קורא להגדלת כמות הפסולת המופרדת המועברת למחזור והגשת קול קורא לעידוד שדרוג תחנות המעבר.

שטיין ביקש את סיוע המשרד בשיקום אתר הפסולות העירונית והפיכתו לפארק. העלות המשוערת כ – 30 מיליון ₪. העירייה פנתה בנושא לקרן שטחים פתוחים ולקרן קיימת לישראל שיתמכו בכך, בנוסף להשקעה העירונית. הרשות ביקשה לבצע דיגומי אוויר וניטורי אוויר גם בשנת 2019 בצפון העיר, שיתואמו מול ההשוואות של המודד האוסטרי שהעירייה שכרה את שירותיו. השר השיב שהבקשה נמצאת בתוכנית העבודה של המשרד.

השר לאיכות הסביבה קיים פגישת עבודה עם ראש העיר
לשכת דובר עיריית פתח תקוה

השר אלקין עדכן כי העירייה תקבל התחייבות עד סוף שנה זו מהמשרד, להחזרים כספיים לעירייה של כמיליון ₪ ובכך תוכל העירייה  להרחיב את מערך הפחים הכתומים בעיר. כן הודיע השר לראש העיר וצוותו שהעירייה זכאית לקבלת סיוע נוסף מטעם המשרד להגנת הסביבה בהיקף כולל של 7.5 מליון שקלים בנושאים שונים הקשורים למיחזור וטיפול בפסולת ובתקצוב של אגף הסביבתי של המשרד.

השר שיבח את פעילות אגף לאיכות הסביבה בעירייה, ואת רמתו המקצועית הגבוהה ואמר למארחו, ראש העיר גרינברג, "הרבה פעמים המשרד מתקשה לשתף פעולה עם רשויות בשלטון המקומי, או בגלל היעדר אנשי מקצוע, או בגלל חוסר תשומת לב לנושא הסביבה.  אבל כאן, בפתח תקוה, אין לי ספק, אמר השר, שהנהגת העיר החדשה מתייחסת ברצינות גדולה לנושא הסביבה, ואנחנו נמצא בכם שותפים אמיתיים למאבקים משותפים למען בריאות התושבים ואיכות הסביבה."

בתום הדיון נערך סיור בתחנת המעבר ובמפעל טביב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה "קפה עוטף – נתיב העשרה" יפתח במתחם שרונה בתל-אביב במהלך חודש אפריל 2024
בתוכנית : הקמת עד 7 בתי קפה השייכים לישובים ובניהולם....
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
תערוכת "מסע אופטימי" תערוכת יחיד לאמנית אביבה סונסינו בבית האמנים בתל אביב
פתיחה חגיגית : 6.4.2024 בשעה 11:00 רח' אלחריזי 9 תל אביב אוצר :...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...