Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ועדת הגבולות המליצה על סיפוח של כ-300 דונם לעיר פ"ת – בשורה להתחדשות העירונית, בשורה למהפכה התחבורתית, בשורה לעיר ולתושבים

ועדת הגבולות המליצה על סיפוח של כ-300 דונם לעיר פ"ת – בשורה להתחדשות העירונית, בשורה למהפכה התחבורתית, בשורה לעיר ולתושבים
קרדיט: דוברות פתח תקווה

הועדה הגיאוגרפית מטעם משרד הפנים פרסמה לאחרונה את המלצותיה בפני שר הפנים בנוגע לשינוי הגבולות של פתח תקוה, קריית אונו, המועצה המקומית גני תקווה, המועצה האזורית דרום השרון והמועצה האזורית חבל מודיעין. הועדה בחנה את בקשותיהן של המועצות האזוריות והערים לשינוי הגבולות בין הישובים הגובלים על ציר כביש מכבית, 471. לבקשת עיריית פ"ת, החלה הועדה את דיוניה בחודש ינואר 2019 כאשר במהלכם הוצגו עמדות הרשויות השונות, משרדי הממשלה הרלוונטיים ועוד. בתום דיונים וסיורים שנערכו בציר המדובר, החליטה הועדה להמליץ על העברת כ-300 דונם בסה"כ לתחום השיפוט של פתח תקוה לטובת פיתוח.

בין המלצות הועדה, הומלץ להעביר את תאי השטח התחומים בין כביש מכבית לבין פתח תקוה, בסוף רח' כץ ורח' בן צבי, וזאת כדי לאפשר קרקע משלימה בין היתר להקמת מבני ציבור, מגורים, מגרשי ספורט ותשתיות חדשות במסגרת ההתחדשות העירונית הצפויה בשכונת אחדות והסביבה. בנוסף, הומלץ להעביר לפתח תקוה את תא השטח הנמצא בקצה רח' מנחם בגין, בשטח הכלוא ממערב למחלפון עמישב. כמו כן, ההרחבה תאפשר להקים את מסופי האוטובוסים המשודרגים בסוף רחוב כץ ובאזור מחלפון עמישב.

קרדיט: דוברות פתח תקווה

במידה והמלצות הועדה יאושרו, הגבול בין הרשויות יהיה ציר 471, כך שתאי השטח שמצפון לכביש 471 יועברו לפתח תקוה. זאת, למעט המובלעת שנמצאת מול שעריה (בין כפר מעש לנחלים) מעברו השני של כביש 471 אשר תשאר גם היא בתחומי פתח תקוה.

ראש העיר רמי גרינברג "קביעת הגבולות באופן שיסדיר את השטחים התחומים בין כביש 471 לפתח תקוה, תאפשר לעירייה להעמיק באופן משמעותי את פיתוח התשתיות וכן לקדם פרוייקטים של התחדשות עירונית בשכונות הותיקות ולהמשך לקדם את המהפכה התחבורתית חסרת התקדים שמתבצעת בעיר בשנתיים האחרונות. המלצות הועדה הן חשובות מאוד ומביאות בשורה לעיר."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת 'א.א. אורטופדיה' מתרחבת ופותחת סניף חדש בכפר סבא הסניף מתווסף ל- 38 סניפים ברחבי הארץ בהשקעה של 200 אלף ₪
גיא אלוביץ', מנכ"ל א.א. אורטופדיה: "עד סוף שנת 2025 צפויים...
עם ישראל חי! פתח תקווה חוגגת את פורים בסימן הצדעה לעם ישראל ולכוחות הביטחון
הפנינג עדלאידע 2024 בסימן עם ישראל חי, יתקיים השנה בפורים,...
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...