Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ועדת הגבולות המליצה על סיפוח של כ-300 דונם לעיר פ"ת – בשורה להתחדשות העירונית, בשורה למהפכה התחבורתית, בשורה לעיר ולתושבים

ועדת הגבולות המליצה על סיפוח של כ-300 דונם לעיר פ"ת – בשורה להתחדשות העירונית, בשורה למהפכה התחבורתית, בשורה לעיר ולתושבים
קרדיט: דוברות פתח תקווה

הועדה הגיאוגרפית מטעם משרד הפנים פרסמה לאחרונה את המלצותיה בפני שר הפנים בנוגע לשינוי הגבולות של פתח תקוה, קריית אונו, המועצה המקומית גני תקווה, המועצה האזורית דרום השרון והמועצה האזורית חבל מודיעין. הועדה בחנה את בקשותיהן של המועצות האזוריות והערים לשינוי הגבולות בין הישובים הגובלים על ציר כביש מכבית, 471. לבקשת עיריית פ"ת, החלה הועדה את דיוניה בחודש ינואר 2019 כאשר במהלכם הוצגו עמדות הרשויות השונות, משרדי הממשלה הרלוונטיים ועוד. בתום דיונים וסיורים שנערכו בציר המדובר, החליטה הועדה להמליץ על העברת כ-300 דונם בסה"כ לתחום השיפוט של פתח תקוה לטובת פיתוח.

בין המלצות הועדה, הומלץ להעביר את תאי השטח התחומים בין כביש מכבית לבין פתח תקוה, בסוף רח' כץ ורח' בן צבי, וזאת כדי לאפשר קרקע משלימה בין היתר להקמת מבני ציבור, מגורים, מגרשי ספורט ותשתיות חדשות במסגרת ההתחדשות העירונית הצפויה בשכונת אחדות והסביבה. בנוסף, הומלץ להעביר לפתח תקוה את תא השטח הנמצא בקצה רח' מנחם בגין, בשטח הכלוא ממערב למחלפון עמישב. כמו כן, ההרחבה תאפשר להקים את מסופי האוטובוסים המשודרגים בסוף רחוב כץ ובאזור מחלפון עמישב.

קרדיט: דוברות פתח תקווה

במידה והמלצות הועדה יאושרו, הגבול בין הרשויות יהיה ציר 471, כך שתאי השטח שמצפון לכביש 471 יועברו לפתח תקוה. זאת, למעט המובלעת שנמצאת מול שעריה (בין כפר מעש לנחלים) מעברו השני של כביש 471 אשר תשאר גם היא בתחומי פתח תקוה.

ראש העיר רמי גרינברג "קביעת הגבולות באופן שיסדיר את השטחים התחומים בין כביש 471 לפתח תקוה, תאפשר לעירייה להעמיק באופן משמעותי את פיתוח התשתיות וכן לקדם פרוייקטים של התחדשות עירונית בשכונות הותיקות ולהמשך לקדם את המהפכה התחבורתית חסרת התקדים שמתבצעת בעיר בשנתיים האחרונות. המלצות הועדה הן חשובות מאוד ומביאות בשורה לעיר."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בר הקיץ של מלון קרלטון תל אביב נפתח מחדש! Contento בר שקיעות קו ראשון לים
המקום מציע תפריט קוקטיילים יצירתי ומדויק, תפריט אוכל חדש ומרגש...
האב השכול לתלמידים במאהל הגבורה: "כוח האחדות הוא החשוב ביותר"
"כוח האחדות הוא החשוב ביותר. בנמר שבו היה ישי הי"ד...
חופשת קיץ של כוכבים בקניותר
הצגות ומופעים עם כוכבי ילדים, סדנאות, ופעילויות יצירה לכל המשפחה...
מארחים את תערוכת "לב פועם": יצירות של אמנים תושבי העוטף, שורדי מסיבת הנובה, מפונים מהצפון, חיילים ומילואים שנפגעו במלחמה
כל ההכנסות מהתערוכה יוקדשו לעמותת וראייטי ישראל אנשי עסקים, בכירי המשק...
חברת אורון נדל"ן וחברת סיירוס קפיטל זכו במכרז דיירים להתחדשות עירונית במתחם נחשק בלב גבעתיים
החברות יחדשו יחד את מתחם ויצמן-שינקין בגבעתיים * ארבעה בנייני...
סלבס, מובילי דעת קהל, כוכבי רשת ומפונים מצפון הארץ הגיעו להקרנת בכורה ללהיט החופש הגדול: "גנוב על החיים" – מיניונים הגיעו בחום הגדול לקניון הממוזג: ליאת הר-לב, יניב ביטון, אנה אהרונוב ובנה אדם, השורדת גל רובין עם חמש ילדיה, לירון טנג'י, אמירה בוזגלו ועוד..
שיירה של סלבס, מובילי דעת קהל, כוכבי רשת ומשפחות מפונות...
עבודה עם עורך דין במקרה של נזקי גוף
נזקי גוף מתייחסים לנזק פיזי, רגשי או פסיכולוגי הנגרם לאדם...
הכי קרוב לאמא
תינוק חדש הוא קסם וחוויה ועונג מתוק ובראשיתי, נכון. תינוק...
כיצד בוחרים בצורה הטובה ביותר מושב בטיחות לתינוק?
בחירת מושב בטיחות לתינוק לרכב מהווה דבר בסיסי וחשוב מאוד....
אורון נדל"ן מצדיעה למשרתי המילואים וכוחות הביטחון: הנחות של עד 300,000 ₪ לדירה חדשה, לרוכשים דרך מועדון 'בהצדעה'
מאז תחילת המלחמה, משרתים עשרות מעובדי חברת אורון נדל"ן במילואים...