Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

זוג או פרד – מהו טיפול זוגי

זוג או פרד – מהו טיפול זוגי
קרדיט לתמונה: freepik

"לֹא טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ, אֶעֱשֶׂה לּוֹ עֵזֶר כְּנֶגְדּוֹ" משפט זה, מתחילתו של ספר בראשית,  הוא הבסיס לדיונים שמתקיימים בנושא זוגיות מאז ומעולם, האם באמת לא טוב להיות לבד, האם טוב יותר ביחד ואולי זה לא עניין של טוב או רע אלא של צורך קיומי בסיסי. בכל מקרה, אנשים ממשיכים לייצר זוגיות באופניה השונים ונראה שהיא כאן כדי להישאר.

זוג או פרד - מהו טיפול זוגי
קרדיט לתמונה: freepik

מאז ימי האדם הראשון ניתן לראות את הדינמיקה של הזוגיות, זה עובר כחוט השני בספרי התנ"ך, בהיסטוריה של העולם, זוגיות העסיקה, מעסיקה ומהווה השראה לשירים, סרטים וספרים ונראה שאין כל חדש והדילמות, הבעיות, הקשיים והאתגרים לא ממש משתנים. מה שכן משתנה זאת התפיסה וההבנה שניתן לטפל, במסגרת מה שמכונה טיפול זוגי.

כאשר מדברים על טיפול זוגי, הכוונה היא לשיטה פסיכותרפיסטית אשר נועדה לסייע לזוגות לפתור קונפליקטים בנושאים שונים שעולים במהלך החיים המשותפים.  פעמים רבות תוך כדי החיים המשותפים בני הזוג מתרחקים והתקשורת בניהם "מתקלקלת", הם חווים חוסר התאמה היוצרת עימותים חוזרים ונשנים. בעיות בתקשורת, בעיות בחיי המין, עימותים חוזרים ונשנים, דילמות, קשיים ובעיות סביב נושאים כלכליים, סביב הורות וחינוך ילדים, בעיות בנושאים רגשיים ועוד.

טיפול זוגי מתאים לזוגות המעוניינים לפתור בעיות הקשורות למערכת היחסים ולייצר תקשורת יעילה וטובה. נדרשת מחויבות והשקעה רגשית אמיתית ובמידה וצד אחד לא מחויב או מרגיש שעליו לפתור דברים עם עצמו, מומלץ להגיע אליה רק לאחר שכל צד טיפל בעצמו ונותר לשפר את הביחד.  "מה שחשוב בזוגיות איננו לגרום לבן הזוג להיות מאושר, אלא להיות מאושר בעצמך, ולהעניק לו את אושרך." ~) ז'אק סאלומה)

הטיפול הזוגי מתקיים בידי מטפל מקצועי שהוכשר לכך ובנוכחות שני בני הזוג, ישנם מקרים בהם הטיפול מתקיים בנוכחות צד אחד בלבד אבל הם נדירים. המטפל היושב עם בני הזוג מנסה לעודד תקשורת ולבנות תשתית חדשה ליחסים, הם לומדים להקשיב ולהכיל את השני או השנייה ומקבלים כלים לצליחת המשבר או הדילמה במטרה לצאת ממנה מחוזקים.

הטיפול מתנהל בשיחה ובבחינת מהלך הזוגיות, דפוסי תקשורת, התנהלות בבית ובין בני המשפחה האחרים, ניתוח האתגרים והדילמות, תוך העלאת הקשיים והנקודות הנפיצות. במהלך המפגשים מייצר המטפל אפיקי תקשורת מחודשים ואפקטיביים, תוך בחינת הרגשות והצרכים ההדדיים, גישור על פערים  ופתרון קונפליקטים, תוך מתן כלים לחידוש האינטימיות והחזקת התשוקה והרגשות החיוביים שהיו מתחילת היחסים.

המטפל הזוגי נעזר בספקטרום רחב של כלי טיפול, הן מעולם הגישור וניהול משא ומתן, ניהול קונפליקטים וקבלת החלטות, מיומנויות תקשורת בין אישית ועוד, כל אלה יסייעו לזוגות גם במערכת היחסים ההדדית, אבל לא רק.. אלה כלים לחיים ולכל סוגי האינטראקציות האנושיות, לקביעת פגישת ייעוץ, לחצו:

https://www.horutplus.co.il

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...