Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חברת מטרו קו , תטמיע טכנולוגיית חיטוי אקטיבית במערך צי המוניות אותו היא מפעילה בגוש דן, למזעור החשיפה לנגיף הקורונה, לחיידקים ולווירוסים נוספים

חברת מטרו קו , תטמיע טכנולוגיית חיטוי אקטיבית במערך צי המוניות אותו היא מפעילה בגוש דן, למזעור החשיפה לנגיף הקורונה, לחיידקים ולווירוסים נוספים
צילום: יח"צ

 בתום פיילוט מוצלח של 3 חודשים, נחתם הסכם עם חברת אוטו- קור Auto Cool, להטמעת מערכת מתקדמת ADS3000 המאפשרת לראשונה בעולם, חיטוי של תעלות מיזוג האוויר, נוסף לחלל הרכב

 חברת מטרו קו, אשר זכתה במכרז של משרד התחבורה, להפעלת מוניות שירות באשכול גוש דן והסביבה, תטמיע טכנולוגיית חיטוי אקטיבית במערך צי המוניות שהיא מפעילה, למזעור חשיפה לנגיף הקורונה, לחיידקים ולווירוסים נוספים.

בתום פיילוט מוצלח של 3 חודשים, נחתם הסכם עם חברת אוטו-קור Auto Cool להטמעת מערכת מתקדמת ADS3000, המאפשרת לראשונה בעולם, חיטוי של תעלות מיזוג האוויר, נוסף לחלל הרכב. זאת בכדי להבטיח את בטיחותם של ציבור הנוסעים בקווים השונים שהחברה מפעילה באשכול הערים: תל אביב, בת ים, חולון וראשון לציון, וכוללת צי של כ- 60 רכבים.

בשלב ראשון, הותקנה מערכת השבחת האוויר של אוטו-קור, המבוססת על סננים חכמים פרי פיתוח כחול לבן ה"מתלבשים" על מערכת המיזוג הקיימת, אשר הופכים את הרכב לבטוח יותר. זאת הודות לסננים המשלבים אלגוריתם חכם המתריע על צורך בהחלפת מסנן. פתרון ייחודי ובלעדי זה הנתמך בבדיקות מעבדה, למעשה קוטל וירוסים וחיידקים הנשאבים למערכת המיזוג ובכך מבטיח נסיעה בטוחה יותר עבור הנוסעים. בשלב הבא תותקן מערכת החיטוי האקטיבית המתאפשרת תוך דקות ספורות ונשלטת באמצעות שלט רחוק, או באמצעות אינטגרציה בהתאמה אישית למערכת לניהול ציי רכב.

 אילן זיקרי, מנכ"ל חברת מטרו קו, מסר "ראינו צורך ממשי לאפשר תנועה שוטפת ורגילה של הקווים אותם אנו מפעילים לציבור הנוסעים שלנו. לשם כך, בחנו בשנה האחרונה מספר רב של טכנולוגיות מתקדמות, מתוך הבנה שנצטרך ללמוד לחיות לצד הקורונה ולהעניק שקט נפשי לנוסעים בזמן הנסיעה. בין שלל הפיתוחים, בלטה במיוחד טכנולוגיית ADS3000 אשר עומדת בהבטחתה לחיטוי תעלות מיזוג האוויר הידועות כמועדות לפורענות לווירוסים ולחיידקים, נוסף לחיטוי חלל הרכב בצורה אקטיבית ובמספר דקות. בתום פיילוט מוצלח, אנו עולים שלב כך שנטמיע את המערכת בכל צי-הרכבים אשר בבעלותנו".

 זיו פרבר, מנכ"ל חברת אוטו-קור, הוסיף "אנו מברכים על הצטרפותה של חברת מטרו קו, לארסנל הלקוחות המכובד שלנו, כשהמטרה היא להנגיש ולהטמיע מערכת הכרחית זו בכל כלי תחבורה בארץ ובעולם. עלויות המערכת ותחזוקתה הנן מינוריות בהשוואה לתמורה שהן מעניקות הן למפעילי הקווים והן לציבור הנוסעים. מבחני מעבדה מוסמכת חיצונית- בקטוכם, מלמדים על יעילות של 100% בחיטוי, כך שמחסום הנסיעה בתחבורה ציבורית עשוי להתבטל ולאפשר לנוסעים לנשום לרווחה".

 מערכת חיטוי אקטיבית מדגם ADS3000, משלבת בין שתי פעולות, חיטוי עמוק ויסודי של חלל הרכב באמצעות הפצת רסיסי מים מהולים בנוזל חיטוי המנטרל וירוסים וחיידקים לרבות קורונה, לצד הפעלת מערכת המיזוג ולשם השלמת התהליך, חיטוי יסודי באמצעות מחזור האויר בתעלות המיזוג. שלב זה ייחודי ובלעדי למערכת החיטוי האקטיבית של אוטו-קור ואינו קיים במערכות חיטוי מקבילות הקיימות כיום בשוק.

 חברת מטרו-קו

חברת מטרו קו, מקבוצת שאשא ומטיילי ירון בר, זכתה  במכרז של משרד התחבורה, להפעלת אשכול קווים המבוסס מוניות שירות. האשכול כולל את הערים הבאות: ת"א, חולון, בת ים וראשון לציון.  החברה תפעיל את האשכול באמצעות כ- 60 מוניות שירות המצוידות במיטב הטכנולוגיה.  היתרון המרכזי בעבור ציבור הנוסעים, הוא בכך שביכולתם לעשות שימוש בכרטיס הרב קו שלהם, לצורך תשלום, או תיקוף בעבור הנסיעה נוסף לתשלום באמצעות כרטיס אשראי. לרשות הנוסעים עומדים שקעי טעינה USB, אינטרנט אלחוטי, מושבים מרווחים וזמינות גבוהה של רכבים בסטנדרט גבוה.

 חברת אוטו-קור   Auto Cool

הנה חברה ישראלית ותיקה בעלת פעילות גלובאלית ענפה בכל העולם, מזה כ- 40 שנה. החברה עוסקת בפיתוח והתקנה של מערכות קירור ומיזוג לרכבי נוסעים, רכבי הובלה בקירור, מיזוג ברכבי שירות וכן, במסוקים. בשנה האחרונה, הרחיבה את ליבת פעילותה העסקית עם פיתוח משפחת מוצרים בתחום חיטוי, סינון והשבחת האוויר המתחברים באופן טבעי עם עולמות התוכן בהם היא עוסקת ושולטת מזה עשרות שנים. 

צילום: יח"צ
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שמעון קונטראז'י – The Colors of Music
בגלריית GLOBAL ART רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב אוצרות :...
'יַיִן יְשַׂמַּח לְבַב־אֱנוֹשׁ'
DNA מציג: יריד מכירת יינות כשרים בעזריאלי ת"א - בואו...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה "קפה עוטף – נתיב העשרה" יפתח במתחם שרונה בתל-אביב במהלך חודש אפריל 2024
בתוכנית : הקמת עד 7 בתי קפה השייכים לישובים ובניהולם....
תערוכת "מסע אופטימי" תערוכת יחיד לאמנית אביבה סונסינו בבית האמנים בתל אביב
פתיחה חגיגית : 6.4.2024 בשעה 11:00 רח' אלחריזי 9 תל אביב אוצר :...
פסח 2024 בג'קו דגים: דגים טריים ואיכותיים ברמה גבוהה מאוד בחנות בתל אביב ובמשלוח עד הבית!
כמי שנולד למשפחה של דייגים, אפי אללוף (הבן של ג'קו...
חדש: דואה בורגר של השף שקד פחימה בסמטאות שוק הכרמל
המבורגריה כשרה נוחתת בשוק הכרמל בת"א ומציעה מגוון מנות ראשונות,...
חדש: פיצרייה בר 180 קו ראשון לים
חגיגה אחת גדולה שכולה שמש, מוסיקה, פיצות משובחות, אלכוהול וגולדן...
עומדים לצידה של ישראל: משרד הכלכלה והתרבות של טאיפיי בתל אביב החליט לתרום, בשם העם הטאיוואני, סכום כסף מכובד לרשויות המקומיות לצורכי חיזוק הביטחון ברשויות עצמן
בעקבות מלחמת "חרבות ברזל", העם הטאיוואני מציג עמדת תמיכה ברורה...