Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חובותיכם גדולים מיכולתכם לשלם? יש מה לעשות

חובותיכם גדולים מיכולתכם לשלם? יש מה לעשות
קרדיט - Canva

יוקר המחיה, הריביות המזנקות ובכלל תנאים של חוסר יציבות כלכלית בארץ ובעולם גורמים לעסקים רבים להתרסק ולכך שאנשים שהיו עד אז במעמד הביניים מתקשים לסיים את החודש וצוברים חובות. החובות נצברים עד למצב  בו החייב יודע שלא יוכל לעמוד בהחזר כל חובותיו. חשוב לא להתייאש אלא להתייעץ עם עו"ד פשיטת רגל לגבי כניסה להליך שנקרא כך עד 2018 אך בשל רפורמה בחורק הפך להליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. מאז השינוי בחוק מושם דגש רב יותר על שיקום החייב ולא רק על תשלום החובות לנושים. כאשר החייב  עומד בכל התנאים המוצבים לו כמו צו תשלומים ותנאים נוספים יקבל ברוב המקרים צו הפטר הפוטר אותו מיתר חובותיו לאחר כארבע שנים.

לקבל את המגיע לכם ולא לוותר- כך תעשו את זה

כאמור,  החוק החדש בא לקראת החייבים כל עוד כמובן החוב נוצר בתום לב ולא ברשלנות או בכוונת זדון. עדיין, ישנו גם הצד השני, הנושים, אשר רוצים לקבל את המגיע להם, או לפחות חלק גדול ככל האפשר מן החוב. ישנם זוכים שמעדיפים לוותר מראש כי אינם רוצים להיכנס לענייני הוצאה לפועל, גם אם מהצד הזוכה, ולשקוע באין סוף בירוקרטיה. עורך דין גביית חובות ילווה את הזוכה בכל צעד וידאג לכך שהבירוקרטיה עבורו תהיה מינימלית ככל האפשר. יותר מכך, אם הנושה מעוניין, ניתן בחלק מהמקרים גם להוביל תהליך מו"מ שלא במסגרת ההוצאה לפועל ולהגיע להסדר מול החייב. זוכים רבים מעדיפים לוותר על חלק מהסכום או לפרוס אותו לתשלומים רבים יותר כדי לסגור את העניין מהר יותר וללא בירוקרטיה מיותרת. עורך הדין ינהל את המו"מ  וידאג לתנאי הסדר הטובים ביותר לזוכה.

מחלוקות במשפחה: לא רק  על אירוח הסדר השנה…

משפחה היא המסגרת הקרובה  והבטוחה ביותר. לרובה היחסים בתוך המשפחה, בין אם הגרעינית ובין אם המורחבת, הם טובים וחמים. עם זאת, אפילו כשהקשרים טובים עלולות לצוץ מחלוקות משמעותיות יותר מאשר איפה עושים את הסדר השנה… מחלוקות שדורשות כבר טיפול משפטי. חשוב לא להיכנס למחלוקות אלה בעצמכם. דווקא בגלל הקשרים הקרובים והלא רשמיים בין בני המשפחה הוויכוחים יכולים להתלהט ולהגיע לכדי סכסוך. בכל מצב כזה כדאי להתייעץ עם עורך דין לדיני משפחה אשר יוכל ליישב את המחלוקת בהתבסס על החוקים הקשורים לעניין. הנושאים יכולים להיות קשורים לירושה וצוואה, לעסק משפחתי וניהולו ועוד.

משרד עו"ד אליוב גרין ממתחה במשפט האזרחי מסחרי ומייצג ומלווה לקוחות רבים בנושאים שונים, החל מענייני משפחה דרך מקרקעין ועד הוצאה לפועל. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...