Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חווית כדור פורח בשמי ישראל

חווית כדור פורח בשמי ישראל
מקור pixabay

בשנים האחרונות אנו רואים כיצד ענף הכדורים הפורחים אשר מאוד פופולארי בעולם, מגיע למחוזותינו והופך לאחת האטרקציות המרגשות והמדהימות שיש לענף התעופה להציע.מה שהחל כחלום ילדות לעוף בכדור פורח ולגעת בעננים הופך כיום למציאות וללא ספק, מדובר בחוויה בלתי נשכחת ובעיקר ממכרת מפני שאחרי המפגש הראשון עם כדור פורח, מיד מתאהבים בו והדרך למפגש השני היא מאוד קצרה.
בעבר נראה היה שכדורים פורחים היו שייכים לקבוצה סגורה של חובבי אקסטרים מושבעים ופחות היו נגישים לציבור הרחב, אך עם הזמן הענף פתח את שעריו והפך ליותר מסחרי ורבים החלו ליהנות מהקסם של חווית הטיסה בכדורים הפורחים. כפי שקורה בכל טרנד עולמי ההשפעה שלו על מדינת ישראל הייתה מהירה מאוד וכיום במדינת ישראל, יש היצע נאה של אטרקציית כדור פורח הפונים אל כלל האוכלוסייה והפכו למבוקשים מאוד.

חווית כדור פורח בשמי ישראל
מקור pixabay

עפים אל השמים

בשונה מטיסה במטוס, חווית כדור פורח היא הדבר הקרוב ביותר לתחושת מעוף של ציפור שכן במטוס, אתם נמצאים בחלל סגור ולא חשים באופן ריאליסטי את הטיסה עצמה.
כאשר אתם נמצאים בתוך סל נצרים גדול, בגובה 5000 רגל מעל פני האדמה, נושמים את האוויר הנקי, מרגישים את הרוח אשר מעצימה את פעימות ליבכם מהתרגשות עצומה ומתבוננים בנופים מרגשים ולרגע, מרגישים חוויה של התנתקות והרגשה עילאית של ריחוף ושכרון חושים.
מדובר בחוויה אשר מדברת אל קהלים רבים וניתן להיכנס לכדור כבר מגיל 5 ולהתמכר לריגוש, אקסטרים ואהבת עולם התעופה.

עקרון הפעולה של כדור פורח

ראשית נדע כי כדור פורח הוא כלי תעופה הנקרא אירו-סטטי כלומר, הוא לא פועל על עיקרון של מנוע הגורם לתנועתו אלא הוא תלוי אך ורק בכיווני הרוח, אשר משפיעים על מעוף הכדור. מדובר למעשה בכלי טיס אשר מורכב מכמה חלקים עיקריים הכוללים סל נצרים בו נמצאים הנוסעים, בלון רב ממדים וכמובן מבער האחראי על הזרמת אויר חם לתוך הבלון. לאוויר החם משמעות גדולה לתפעול הכדור שכן בלעדיו הוא אינו יצליח להתרומם ולהתנתק מהקרקע. כל עוד יש אויר חם בתוך הכדור, הוא ימשיך להתרומם ולהגיע לגבהים חדשים וכאשר מפסיקים להזרים אוויר חם, הכדור פורח מתחיל לנחות ולהגיע אל הקרקע.  בכדי לנווט את הכדור הפורח דרוש טייס מיומן ומקצועי, אשר יודע לזהות את כיוון הרוח ומהירותה המשתנה בהתאם לגובה בו נמצאים וכך, באמצעות שליטה על קצב הזרמת האוויר החם לכדור אשר גורם לו לעלות מעלה או לרדת למטה, הטייס יכול  לשלוט בכיוון הטיסה ועוצמתה בהתאם לרוח ומאפייניה בכל גובה. בעקבות התלות האבסולוטית ברוח ועוצמתה, מתבטל באופן מוחלט נושא הדיוק בלוחות הזמנים ומיקום הנחיתה, אך ככל שהטייס בעל ניסיון טיסה גדול יותר כך רמת הדיוק הופכת גבוהה יותר. 

שימושים בכדור פורח לאירועים שונים

כדור פורח הפך לאחת האטרקציות המלהיבות והמרגשות שיש בישראל וניתן לציין מגוון רחב של אירועים, שניתן לחוות באמצעותו והם:

  1. הצעות נישואין – אין רגע מרגש יותר בו אתם נמצאים בגובה של 5000 רגל מעל הקרקע, מביטים בנופים מדהימים, מרגישים איך הרוח עוברת דרככם ומציעים נישואין ברגע שתנצרו אותו לכל ימי חייכם.
  2. מסיבות יום הולדת – ישנה אפשרות לטיסה פרטית בכדור פורח יחד עם החברים והמשפחה ובהחלט מדובר בחוויה עוצמתית, אשר מלווה בשירים, צילומים וכמובן מזיגת שמפנייה לכולם להעצמת המאורע.
  3. יום גיבוש בחברה – כדור פורח הוא המקום לגיבוש ואיחוד צוות העובדים. אין כמו אדרנלין ואקסטרים התורם לחיבור ויצירת שיתופי פעולה. ניתן לשלב גם טיולי שטח ואטרקציות נוספות לאחר הנחיתה. 
  4. יום נישואין – חגיגת יום נישואין הוא אירוע רומנטי ומרגש ושילוב שלו עם טיסה בכדור פורח, תעצים את המאורע ותוביל לחוויית נישואין מדהימה ומרגשת.
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
תוכנית טלויזיה לילדים
תוכנית לילדים יוגיפלצת  נמאס לכם כבר מהשעות הרבות אותן מעבירים הילדים...
מדריך לפתרון בעיות: בחינת פגמים פוטנציאליים בשלט המזגן שלך
כשהקיץ הישראלי ובדגש בחום של תל אביב, שלט פונקציונלי למזגן...