Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חוזים וסכסוכים בין שותפים עסקיים

חוזים וסכסוכים בין שותפים עסקיים
קרדיט Canva

שותפות יכולה להתקיים בתחומים רבים כמו למשל שני שותפים למסעדה או שלושה שותפים לפיתוח אפליקציה. הכניסה לשותפות קיימת או הקמת שותפות חדשה היא לא דבר של מה בכך. בעלי עסקים ויזמים מתלבטים ושוקלים כל כניסה לשותפות משום שיש לכך השלכות, והמציאות מלמדת שלא אחת צפים מחלוקות וסכסוכים העלולים לחסל את קיומו של העסק מהיסוד. כמובן שיש פתרונות ודרכים להתמודד עם הדברים, ואף למנוע או למזער בצורה משמעותית תרחישים לא נעימים אלו. יש מקרים למשל בהם אחד השותפים מחליט בשלב מסויים כי הוא רוצה למכור את חלקו, או במקרה אחר תוך כדי פעילות השותפות יש צורך במימון נוסף ואחד השותפים לא מעוניין להכניס את היד לכיס. ואלו הן רק שתי דוגמאות מתוך עולם שלם של סיטואציות. אחד הפתרונות האפשריים בהקשר זה הינו לחתום מראש על הסכם שותפים באמצעות עו"ד בקיא בתחום. כך למשל תוכלו לפנות אל משרד ויינברג ושות'.

עו"ד לשותפויות ושותפים

עו"ד מהתחום המסחרי ודיני החוזים יסייע לכם להביא לידי ביטוי בהסכם את האינטרסים שלכם וכמובן לחתור לכך שההסכם יהיה מאוזן ויתאים לענף הפעילות. תוכלו לפנות אל  עורך דין לענייני חוזים אשר לו ניסיון וטיפול במגוון חוזים בין שותפים, הסכמי שותפות, הסכמי סודיות. אם למשל השותפות פועלת בעולמות הטכנולוגיה ופיתוח התוכנה רצוי כמובן לפנות לעו"ד לו ניסיון בנישה הזו. חשוב לכלול בהסכם סעיפים ספציפיים המתייחסים לזכויות וחובות בכל הקשור למכירת אחזקות, זכות הצטרפות, סעיף אי תחרות, מה עושים במקרה של אי הסכמה בין השותפים (יש פתרון הנקרא "במבי").

במקרה של סכסוך

וכאן אנו מגיעים לנקודה שלעתים היא כואבת ויזמים ושותפים לעתים מוצאים עצמם בה והיא קשורה למקרים של מחלוקות וסכסוכים. סכסוך שותפים עלול להופיע על רקע של מימון נוסף הדרוש לעסק ולא כל השותפים מסכימים או יכולים להביא כסף מהבית. היבט נוסף הגורם לעתים לסכסוכים הוא במקרה שבו אחד הצדדים מעוניין למכור את החלק שלו בשותפות או במקרה של אי תחרות כאשר אחד השותפים פורש או מכר את חלקו. על מנת לקבל סיוע משפטי, ייצוג וכלים משפטיים ופרקטיים שיקלו מאוד על ההתנהלות והטיפול בסוגיות כאלו אתם יכולים לפנות למשרד ויינברג ושות' בעל ניסיון ומוניטין בתחום העסקי. כך למשל במקרה של עריכת חוזה, זכרון דברים,  מחלוקות, הסכמים לפיתוח תוכנה ואפליקציות, או פירוק מרצון של החברה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפתרון הטוב ביותר לנשים וגברים
נשירת שיער היא בעיה אסתטית ורפואית שמציקה לרבים, גם נשים...
מכשיר שמייעל כל סביבה משרדית מתקדמת
בסביבה המשרדית ישנה חשיבות לציוד מתקדם, בייחוד במשרדי רשויות מקומיות,...
המשפחה שלכם זקוקה לטיפול הטוב ביותר
גם כשאתם מתחתנים ברבנות וגם כשאתם מתחתנים בחו"ל בחתונה אזרחית...
כל מה שתרצו לדעת על צוואות וירושות
סיוע מקצועי בעריכת צוואות ומסמכי תכנון עיזבון עו"ד צוואות הוא עורך...
הזמנות ייחודיות לאירועים מיוחדים
במארג המיוחד והמרתק של החיים שמחות הן הדבר שאנחנו הכי...
דוכן פיצות לאירועים
מי שחושב שפיצה לא מתאימה בתור אוכל באירועים מיוחדים לא...
חומרים המשמשים לייצור מצעי יוקרה איכותיים
בעוד שצפיפות החוטים מודגשת לעתים קרובות כגורם החשוב ביותר במצעים,...
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...