Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חיפוש עבודה בתנאי השוק החדשים

חיפוש עבודה בתנאי השוק החדשים
מקור pixabay

חיפוש משרה חדשה לעובד, ומצד שני חיפוש עובדים חדשים לאיוש משרות קיימות או משרות חדשות שנוצרו בשנים האחרונות, הוא אחד התחומים הוותיקים והמאתגרים ביותר, אשר רמת הפעילות בו היתה ונשארה גבוהה לאורך שנים. עם זאת, במהלך העשורים האחרונים וביתר שאת בשנים האחרונות, עבר התחום הזה שינויים משמעותיים. מהם השינויים העיקריים בשוק העבודה? אילו פלטפורמות מאפשרות פרסום מודעת דרושים בעיתון ומה הבדלים ביניהם? מה בין פרסום באול ג'ובס ובלוחות דרושים אינטרנטיים לבין פרסום באמצעי התקשורת הקונבנציונליים? בשורות הבאות נביא תשובות קצרות ותמציתיות לשאלות הללו.

חיפוש עבודה בתנאי השוק החדשים
מקור pixabay

השינויים העיקריים בשוק העבודה

כאמור, שוק העבודה בעולם בכלל ובמדינת ישראל בפרט, עבר טלטלה משמעותית מאד שהלכה והתעצמה בשנים האחרונות, השינויים בשוק העבודה נוגעים לשלושה תחומים: התחום הראשון – השינוי באופי ובציפיות של מחפשי העבודה. נכון לימים אלה, מחפשי עבודה אינם רואים באפשרות לתעסוקה לאורך שנים אופציה עדיפה. הנטייה שלהם היא לחפש את העכשווי ואת המיידי תטך הימנעות ממחויבות. התחום השני – תוספת של תחומי עיסוק חדשניים בשנים האחרונות, באופן ההופך את מציאת המועסק הבא לאתגר משמעותי עבור מחלקות משאבי האנוש בחברות גדולות ובעסקים קטנים ובינוניים כאחד. מדובר בתחומי עיסוק ובתחומי ידע חדשים, שקשה להעריך את התשלום המגיע לעוסקים בהם וקשה לכמת את מספר שעות העבודה החודשיות הצפויות לעובד באותו התחום. התחום השלישי והמשמעותי ביותר הוא במידת ההשקעה הנדרשת מהגופים המציעים משרות חדשות, על משת לשמר את העובדים הקיימים ולמנוע עזיבה. על מנת למקסם את האפשרויות, נוטים כלל המעסיקים לבצע פרסום מודעת דרושים בעיתונות הכתובה, כמו גם בפלטפורמות אחרות כדון פרסום באול ג'ובס, כמו גם באתרים אחרים המוקדשים לנושא. 

פלטפורמות שונות וההבדלים ביניהן

כבר הוזכרה לעיל העובדה שהעידן המודרני המתאפיין ברמה טכנולוגית גבוהה, מזמן למעסיקים ולעובדים כאחר מגוון רחב של פלטפורמות המוקדשות לתחום. פרסום מודעת דרושים, שאך לפני שנים מעטות היה נחלתם הבלעדית של העיתונים המודפסים, עבר לפלטפורמות אחרות ואתרי חיפוש עבודה ספציפיים. פרסום באול ג'ובס הפך להיות מקובל מאד. זאת בנוסף לפרסומים באתרי חיפוש עבודה אחרים, חלקם חינמיים וחלקם גובה דמי שימוש חודשיים. מחלקת כוח אדם של העסק צריכה להחליט היכן כדאי לבצע גיוס עובדים חדשים, שיענו בצורה הטובה ביותר לציפיות. בעלי עסק ומעוניינים לפרסם מודעת דרושים? אנחנו כאן בשבילכם. דאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד ראשון בדרך לגיוס כוח אדם איכותי שיותאם בצורה מיטבית למשרה המוצעת. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עיצוב בלונים לאירועים
כל אדם שעורך אירוע ומשקיע לא מעט כסף, רוצה שהאירוע...
סין יוצאת בתוכנית חדשה לעידוד מכירות הרכב החשמלי הסיני בעולם
אחרי שנים של מאמצים לחדירה אל שווקי אירופה, ארה"ב והמזרח,...
כיצד מאבחנים ליקויי למידה?
ישנם ילדים אשר על אף שהם משתדלים מאוד, אינם מצליחים...
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...