Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טיפים ושיטות לתיקון חרסינה שבורה: המדריך המלא

טיפים ושיטות לתיקון חרסינה שבורה: המדריך המלא
קרדיט לתמונה: pixabay

בבתים ישנים לא פעם עולה הצורך לתקן חרסינה שבורה. לעיתים מדובר על מרצפות ישנות העשויות חרסינה ונשברות בשל בלאי, לעיתים מדובר על אריחים שונים בחדר האמבטיה או בכל חדר אחר בבית ועוד. בכל מקרה שבו אתם מזהים כי יש שבר בחרסינה שלכם, חשוב מאוד שתבצעו את מלאכת תיקון החרסינה בצורה המדויקת והמקצועית ביותר וזאת כדי לשמור על העמידות של החרסינה וכן בכדי שהעבודה תקנה למרצפת או לאריח שנשברו את המראה הטוב ביותר.

כיצד תזהו שהחרסינה שלכם שבורה?

ראשית כל, חשוב מאוד שתדעו כיצד לזהות שבר כלשהו בחרסינה. לעיתים מדובר על שבר שניתן לראות, אך לעיתים מדובר על סדק קטן שלא נראה לעין, אלא אם כן מאוד מתאמצים. אם נפל לכם חפץ כבד מאוד על מרצפות העשויות מחרסינה, עליכם לבדוק היטב האם החרסינה שלכם נשברה ולו במעט. כמו כן, ריצוף שהתבצע בצורה לא נכונה על חול רטוב יכול לגרום לשברים וסדקים במרצפות חרסינה ולכן, חשוב ביותר לבחון זאת. מעבר לכך, לא פעם ניתן לראות סדקים ושברים בקירות חרסינה. לא פעם מדובר על אריחי חרסינה שנשברו כתוצאה מבלאי ולעיתים הסיבות יכולות להיות אחרות, כך לדוגמא: תיתכן שחיקה של החרסינה בשל נזילה סמויה בצנרת המצויה מאחורי האריחים.

על כן, כדאי מאוד לבדוק האם אתם יכולים לראות שבר ולא משנה באיזה גודל בחרסינה ובהתאם לכך, לבדוק האם מדובר על שבר שעומדת מאחוריו סיבה אחרת שמקורה ברטיבות או בנזילה כלשהי מהצנרת שלכם, או שבר שפשוט נוצר בשל שחיקה או כל סיבה חיצונית אחרת. בכל מקרה, בהתאם לנסיבות שבירת החרסינה, יש להעניק את המענה המדויק לבעיה וכן, לטפל בחרסינה השבורה.

השיטות לתיקון חרסינה שבורה

ישנן שיטות שונות לתיקון חרסינה שבורה וחשוב לזכור כי תהליך התיקון ידרוש מכם עבודה עם כלי עבודה ייעודיים וכן חומרי גלם רלוונטיים. יש לבחור חומר מילוי בהתאם לעומק הסדק או החור שמוצר בחרסינה וכן בהתאם לסוג החרסינה. אחד מחומרי הגלם הטובים עבור תיקון שבר בחרסינה הוא דבק אפוקסי. מדובר על דבק איכותי מאוד וגמיש, הוא מתקשה תוך דקות ספורות ומקנה את המראה הטוב ביותר בתום העבודה.

ניתן לבחור גם במילוי בחומרים פולימריים. מדובר על חומרים גמישים ואיכותיים אשר המילוי של החורים או הסדקים בחרסינה באמצעותם מתבצע בצורה קלה ויוצר מראה טוב בתום העבודה.

עוד שיטה היא שימוש בבטון, אך חשוב לדעת כי לא מדובר על שיטה המתאימה לכל סוג של שבר או סדק וכן לא לכל סוג של אריחי קרמיקה. בשיטה זאת מיישמים בטון בסדק, בשבר או בחור, כאשר היתרונות של הבטון הוא החוזק והעמידות שלו. מדובר על שיטה שמבטיחה כי התיקון יהיה איכותי ויחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך פרק זמן משמעותי.

טיפים חשובים לתהליך תיקון חרסינה שבורה

כדי לאטום חרסינה שבורה בצורה הטובה ביותר, ראשית כל חשוב לבחון את העומק או האופי של השבר, הסדק או החור ולבחור את חומרי התיקון וההדבקה הטובים ביותר. חשוב לקחת בחשבון גם את האופי של המשטח אשר מתקנים, את המיקום שלו וכל פרמטר חשוב אחר שיש לתת עליו את הדעת. מלבד זאת, יש לבצע את העבודה בצורה בטוחה, שלב אחר שלב ובאמצעות כלי עבודה מתאימים וזאת בכדי שלא לגרום למצב שבו בשל עבודה רשלנית לא רק שלא מתקנים את השבר הקיים בחרסינה, אלא גם גורמים לנזקים נוספים ורחבי היקף.

חשוב לעבוד בצורה מדויקת שכן, מרבית החומרים שמשתמשים בהם לצורך תיקון חרסינה מתייבשים מהר. כמו כן, לאחר שהחומר מתייבש, יש צורך ללטש, לשייף ולנסר על מנת להעניק את המראה הטוב ביותר בסופו של התהליך.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בילוי בבודפשט: המדריך המלא לבילוי המושלם בבירת הונגריה
בירת הונגריה מושכת תיירים לא רק מאירופה, אלא גם מכל...
10 פעילויות פנאי חווייתיות לאנשים בגיל השלישי
ככל שאנו מתבגרים, חשוב לשמור על אורח חיים פעיל לא...
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...
החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים...
כירופרקטיקה: טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב כרונים
בעולם המודרני בו אנו חיים, לא מעט אנשים סובלים מכאבי...