Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טקס הוקרה ל150 צעירים עם מוגבלות המסיימים את השירות הלאומי

טקס הוקרה ל150 צעירים עם מוגבלות המסיימים את השירות הלאומי
קרדיט צילום: אלווין ישראל

"בתחילת השנתיים אני באופן אישי התלבטתי אם לעשות שירות לאומי  שנה או שנתיים. היום, אחרי שסיימתי שנתיים בהצלחה, רכשתי חברים וכלים  חדשים, והתפתחתי בהרבה תחומים שאת חלקם לא הכרתי- אני יודעת שקיבלתי מתנה גדולה. זאת זכות גדולה לעמוד כאן גם בפני צוות מדהים שליוו אותנו לאורך כל הדרך שנלחם ועשה למעננו" (אושרת, בוגרת תוכנית "פסיפס"- אלווין ישראל). 

טקס הוקרה ל150 צעירים עם מוגבלות המסיימים את השירות הלאומי
קרדיט צילום: אלווין ישראל

השבוע הוענקו תעודות סיום והוקרה לכ-150 צעירים עם מוגבלות ומתוכם כ- 13 מנתיבות, אופקים, שדרות, שדות נגב, מרחבים ושער הנגב שעתידים לסיים השנה את השירות הלאומי שביצעו בהתנדבות בהדרכת תוכנית פסיפס" המופעלת על ידי עמותת אלווין ישראל ובהובלת עמותות השירות הלאומי שלומית ועמינדב. באירוע נכחו מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי, ראובן פינסקי, מנכ"לית קרן הזדמנות אפרת שיפרוט, מנכ"ל עמותת אלווין ישראל, דוד מרקו, הנהלת עמותת שלומית ועמותת עמינדב.

יום ההוקרה שהתקיים בגני התערוכה תל-אביב הופק והונחה זו השנה השניה על ידי הצעירים עצמם וכלל הופעה של "שלישית טוטאלוס" מתאטרון הפרינג' באר שבע.

טקס הוקרה ל150 צעירים עם מוגבלות המסיימים את השירות הלאומי

קרדיט צילום: אלווין ישראלבשירות הלאומי-אזרחי משרתים כיום קרוב ל-18,000 מתנדבים ומתנדבות, המגיעים מכלל המגזרים והקבוצות מהפסיפס של החברה הישראלית: יהודים ובני מיעוטים, דתיים, חילונים וחרדים, בנות ובנים, צעירים מרקע של סיכון ומצוקה וכמובן צעירים עם מוגבלות.

רשות השירות הלאומי-אזרחי הציבה כיעד מרכזי את שיפור מעמדם הציבורי של המתנדבים, תוך השוואת תנאיהם וההטבות הניתנות להם, לאלה הניתנות לחיילים עורפיים בצה"ל, מתוך האמונה כי המתנדבים תורמים לחברה הישראלית לא פחות מכל חייל וחיילת.

בעוד שלפני שש שנים היו 84 תקנים בלבד עבור הצעירים מהאוכלוסיות המיוחדות, היום מתנדבים לא פחות מ-1,500 צעירים. אותם הצעירים רוכשים במסגרת השירות הלאומי-אזרחי והשותפים כלים רבים, המאפשרים להם בעתיד להפוך לאזרחים תורמים ומעורבים.

טקס הוקרה ל150 צעירים עם מוגבלות המסיימים את השירות הלאומי

קרדיט צילום: אלווין ישראלדוד מרקו- מנכ"ל עמותת אלווין ישראל שהינה בין היתר הגוף שמלווה את עמותות שלומית ועמינדב אמר באירוע: "אין ספק שהמדינה לקחה על עצמה בעשור האחרון כמשימה לשלב כמה שיותר צעירים עם מוגבלות בשירות הלאומי ואנו שמחים להיות חלק משמעותי מכך.

הצעירים המתנדבים בשירות הלאומי יוצאים לחברה הישראלית הרבה יותר מחוזקים ומשתלבים בצורה משמעותית יותר בעולם העבודה, השכלה והופכים לחלק בלתי נפרד מהקהילה שיוצאת נשכרת מכך".

"תודה לכלל השותפים, לכל אורך השנים- משרד העבודה והרווחה, משרד הבריאות, משרד החינוך, הרשות לשירות לאומי-אזרחי, קרן הזדמנות, הפורום לקידום השירות, עמותות שלומית ועמינדב- ולצוותים, אגפי הרווחה והחינוך ברשויות המקומיות. תודה למארגני האירוע, לחגית צדיק שהפיקה בהתנדבות, לאבי מרן, לשלישית "טוטאלוס" מתאטרון הפרינג' באר שבע, למרכז הירידים, לצוות אלווין, וכמובן המון בהצלחה לבוגרות והבוגרים עצמם שיוצאים עכשיו להמשך דרכם העצמאית.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
'יַיִן יְשַׂמַּח לְבַב־אֱנוֹשׁ'
DNA מציג: יריד מכירת יינות כשרים בעזריאלי ת"א - בואו...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה "קפה עוטף – נתיב העשרה" יפתח במתחם שרונה בתל-אביב במהלך חודש אפריל 2024
בתוכנית : הקמת עד 7 בתי קפה השייכים לישובים ובניהולם....
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
תערוכת "מסע אופטימי" תערוכת יחיד לאמנית אביבה סונסינו בבית האמנים בתל אביב
פתיחה חגיגית : 6.4.2024 בשעה 11:00 רח' אלחריזי 9 תל אביב אוצר :...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...