Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ירוקת בבריכה ביתית – טיפול ומניעה

ירוקת בבריכה ביתית – טיפול ומניעה
credit pixabay

זה לא נעים לשחות בבריכה מלוכלכת שצברה ירוקת חלקלקה שמכערת את דפנות הקירות והרצפה ואין ספק שנושא זה מעסיק את רוב בעלי הבריכות. מי שלא מכיר את התחום או רק עכשיו בנה לעצמו בריכה ביתית חייב להכיר את השיטות להימנע מהצטברות של ירוקת, וגם את השיטות להיפטר מירוקת שכבר החלה להצטבר בבריכה. אז מהי אותה ירוקת וכיצד היא בכלל נוצרת בתוך הבריכה הביתית שלנו וכיצד נצליח להיפטר ממנה כשהיא כבר נוצרת? אספנו עבורכם את כל המידע שצריך לדעת על ירוקת בבריכה ביתית – טיפול ומניעה, כדאי להמשיך לקרוא.

מהי ירוקת וכיצד היא נוצרת בבריכה הביתית?

ירוקת היא מערכת צמחי מים מתוך ממלכת צמחים המכילה מעל לשבעת אלפים סוגים של אצות. אצות אלה מבצעות פוטוסינתזה ואנחנו מכירים אותה היטב מבריכות מים טבעיות, גם כאלה שמתוחזקות על ידי אנשים ונדמה לנו שכל אותן אצות וירוקת שאנחנו רואים התפתחה על ידי האדם אך לא – מדובר על תהליך טבעי שמתרחש במים עומדים בשמש. מי שבונה בריכה בביתו צריך לדעת שירוקת יכולה גם יכולה להתפתח בבריכה הביתית, גם אם עושים בה שימוש תדיר וגם אם היא עוברת חיטוי – יש צורך לבצע טיפולים מונעים עבור הירוקת. הופעת ירוקת מתרחשת כשיש חוסר איזון רמת PH במים, בדרך כלל הסימן הראשון יהיה שהמים הופכים לפחות צלולים ולמעשה מדובר על תהליך טבעי לחלוטין, על ירוקת בבריכה פרטית – טיפול ומניעה יעילים ושימוש בחומרים איכותיים בהמשך המאמר.

נוצרה ירוקה? כל הדרכים לטיפול

בדרך כלל יהיו סימנים מוקדמים לכך שהירוקת מתחילה להצטבר, לעיתים נבחין בה לאחר תקופה בה לא עשינו שימוש בבריכה, בדרך כלל בתקופות הביניים או אחרי החורף, במידה והבריכה לא טופלה בזמן זה ולא הייתה מכוסה. לעיתים נראה את הירוקת גם בתקופות בהן אנו עושים שימוש בבריכה וכשדבר כזה קורה מי שמתמחה בתחום ירוקת בבריכה ביתית – טיפול ומניעה שלהם, יוכל לבדוק את רמות ה-PH במים. במידה והתוצאה תהיה גבוהה או נמוכה מטווח הנורמה יש צורך לבצע איזון לרמות ה-PH בבריכה. ניתן לעשות זאת על ידי הוספת כלור גרגרי או נוזלי לבריכה ויש לבדוק גם את רמות הכלור ולוודא שהן אינן עוברות את המותר.

על ירוקת בבריכה ביתית – טיפול ומניעה

מומלץ לכסות כל בריכת שחייה כשהיא אינה בשימוש, במיוחד אם היא חשופה לקרני השמש, שכן זהו הזמן בו הירוקת מתפתחת במהירות הגדולה ביותר. כאשר יש ירוקת בבריכה ביתית – טיפול ומניעה יש להתחיל עם הרגל קבוע של הוספת חומר אנטי אצות למים אחת לשבוע, ויש לנקות את קרקעית הבריכה והדפנות בהתאם להוראות המתקין עם מברשת מתאימה, למתקינים ולמנקי בריכות קיים ציוד להברשת הדפנות באופן מקצועי וחזק ביותר. לעיתים הניקוי או תחילתו יכול לגרום לאצות להתפרק ולהפוך את המים עכורים, אם שימוש במשאבה במקביל לא מצליח לנקות את המים – יש לבצע ניקוי לפילטרים, אם גם פעולה זו לא מצליחה לנקות את המים, יהיה צורך לרוקן את הבריכה ולמלא אותה מחדש. מסיבה זו בעיקר, מומלץ מאוד להימנע מראש מהתפתחות הירוקת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המעצבת שמביאה את עולם העיצוב היוקרתי אל הבית הפרטי שלכם
ההתמקדות של אלה בעיצוב בתים פרטיים ויוקרתיים נובעת מהאמונה העמוקה...
רישום משטרתי ורישום פלילי- מהם ומה ההבדלים
מעבר לטיפול המעשי בכל תיק שנפתח ובכל חשוד, למשטרה חשוב...
בילוי בבודפשט: המדריך המלא לבילוי המושלם בבירת הונגריה
בירת הונגריה מושכת תיירים לא רק מאירופה, אלא גם מכל...
10 פעילויות פנאי חווייתיות לאנשים בגיל השלישי
ככל שאנו מתבגרים, חשוב לשמור על אורח חיים פעיל לא...
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...