Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ירידה דרסטית בתאונות הקטלניות בעיר בת ים

ירידה דרסטית בתאונות הקטלניות בעיר בת ים
עיריית בת ים

מנתונים אשר התפרסמו החודש מטעם מטה הבטיחות של העיר בת ים עולה כי חלה ירידה של עשרות אחוזים במשרד תאונות הדרכים בעיר, כל זאת לאור קמפיינים פרסומים רבים כמו גם פעולות הסבר ותיקון תשתיות אשר הובילו לכך שכיום בת ים נחשבת לעיר בטוחה מאוד מבחינת בטיחות בדרכים הן בעבור הנהגים והן בעבור הולכי הרגל.

 מפעילות המטה לאחרונה בבתי הספר
עיריית בת ים

מטה הבטיחות של עיריית בת ים פרסם ביחד עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים דו"ח מקיף אשר הנתונים בו יכולים לעודד כל תושב בעיר בת ים: בשנתיים האחרונה חלה ירידה של עשרות אחוזים בהיקף תאונות הדרכים בעיר, כמו גם מעורבות של הולכי רגל בתאונות דרכים. מהנתונים עולה כי חלה ירידה משמעותית בנפגעים מתאונות דרכים, כאשר בשנת 2007 מספר הנפגעים 442 מקרים, לעומת 247 בשנת 2018.

צחי בן גיגי, ראש מטה הבטיחות של העיר, מספר: "הנתונים המעודדים המצביעים על ירידה דרמתית בתאונות הדרכים בעיר טמונה במספר גורמים: העיר בת ים חרטה על דגלה את המלחמה בתאונות הדרכים, ולשם כך פועל המטה לבטיחות עירונית ביחד עם משטרת ישראל במספר פלטפורמות מרכזיות. ראשית, בשנים האחרונות מתקיימת פעילות הסברה אינטנסיבית אשר אותה מבצע המטה בכל שכבות העיר והתיכונים בעיר, וזאת על מנת להעניק לילדים מידע קונקרטי לגבי התנהגות בטוחה בכביש. בנוסף, מתבצעות כל העת פעילות הסברה בעבור קשישים וגמלאים, וכן יצאנו במהלך השנה עם קמפיינים פרסומיים אשר נועדו לעודד את הציבור לבטיחות בדרכים". בנוסף מסביר גיגי כי "שיתוף הפעולה האדוק ביחד עם גורמי אכיפת החוק, בהם משטרת התנועה וגורמים נוספים הצליחה למגר את התופעה של תאונות בהם מעורבים הולכי רגל וקטינים, כאשר אכיפה מוגברת נמצאה כאפקטיבית ביותר למתן הרתעה והתנהגות בטוחה בכביש".

 מפעילות המטה לאחרונה בבתי הספר
עיריית בת ים

את הירידה בהיקף התאונות ניתן גם לזקוף לזכות מגרש ההדרכה לרכיבה נכונה של אופניים, בעבור ילדים מגיל גן ועד כיתה ו', כאשר בפרויקט הזה משתתפים מדי חודש כ 1,200 ילדים ותלמידים, כמו גם העובדה כי עיריית בת ים בשיתוף מטה הבטיחות מקדמים מספר פרויקטים בתחום השתיות אשר משפרים את הבטיחות לאין בעבור משתמשי הדרך, אשר כוללים בין היתר: התקנה של כ 970 עיני חתול סולריים במאות מעברי חצייה ברחבי העיר, כמו גם שיפור התשתיות בהקמה של צמתים חדשים ותכנון מדויק של הדרך בעבור נהגים, לצורך נהיגה איטית וטובה יותר.

צביקה ברוט, ראש עיריית בת ים: "הנתונים הללו הם בבחינת סימן מעודד לבאות, ומהוות בשורה של ממש בעבור תושבי העיר. עירית בת ים בשיתוף מטה הבטיחות בדרכים של העיר, משטרת ישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תפעל בכל דרך בכדי למגר את תאונות הדרכים בעיר, ע"י פיקוח מוגבר, שיפור של התשתיות כמו גם הסברה בעבור התושבים  לשימוש זהיר בדרכים. תאונות דרכים הן מכת מדינה של ממש, והן גובות מדי שנה את חייהם של אזרחים רבים. עיריית בת ים תמשיך לפעול במלוא הכוח בכדי למגר את התופעה הזו, באמצעות תוכניות רבות כמו גם פעולות הסברה אפקטיביות בשיתוף משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בכדי למנוע אובדן חיים מיותר נוסף."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
להזמין אוכל באופן איכותי
על מנת שתוכלו ליהנות מקייטרינג שהוא איכותי וכשר באזור המרכז...
הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב יתרמו דם לשירותי הדם של מד"א
עמדת תרומת דם של שירותי הדם של מד"א תוצב ביום...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
הקרנת הסרט "החתונה היוונית שלי 3" בלבד בבית הקולנוע של HOT CINEMA!
קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר, יוצא בפעילות ייחודית להורים...