Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

יש לך אזרחות אמריקאית? כבר דאגת לטפל במיסים שלך?

יש לך אזרחות אמריקאית? כבר דאגת לטפל במיסים שלך?
קרדיט pixabay

אזרחות אמריקאית היא האזרחות הנחשקת ביותר בעולם. הסיבה שהאזרחות האמריקאית כל כך מבוקשת היא שבזכותה ניתן להיכנס למדינות שונות בעולם ללא בעיה. אך לצד היתרונות הרבים של האזרחות האמריקאית, ישנה חובה להכיר את הצד הפחות נוצץ של האזרחות. האם אתם יודעים כי אתם מחויבים על פי החוק בארצות הברית לשלם מיסים? לא מעט מהישראלים המחזיקים באזרחות אמריקאית אינם מכירים את החוק הזה, ולא משלמים את המיסים במלואם. המשמעות היא שתוכלו להיות חשופים לקנסות ולתביעות מצד רשות המיסים האמריקאית. השאיפה שלכם תהיה לא להגיע למצב שבו תחששו לנסוע לארצות הבית בגלל שלא שילמתם את המיסים. זוהי לא חייבת להיות משימה קשה ומעייפת!

יש לך אזרחות אמריקאית? כבר דאגת לטפל במיסים שלך?
קרדיט pixabay

מה אומר החוק בארצות הברית?

על מנת להתמודד עם הגירעון של המדינה, בשנת 2010 חוקק חוק הפטק"א. החוק קובע כי כל אזרח (ולא משנה היכן הוא גר) מחויב לדווח על הכנסותיו והוצאותיו. יכול להיות כי רשויות המס בארצות הברית יחייבו אתכם לשלם מס במדינה. בחלק מהמקרים במסגרת הסכמים של מדינות שונות עם ארצות הברית יכול להיות שלא תחויבו לשלם מס. כל מקרה נשקל לגופו, אך כולם מוכרחים לדווח בצורה שוטפת לרשויות המס – אל תגידו שאתם לא ידעתם.

כמה מס תצטרכו לשלם?

השאלה הזאת היא לא שאלה שקל לענות עליה, והיא חייבת להיבחן באופן פרטני. הסיבה שבגללה אי אפשר לענות עליה היא שהיא מאוד דינאמית. ישנם אנשים שיצטרכו לשלם תשלומי מס גבוהים, ואחרים שיצטרכו לשלם תשלומי מס נמוכים. כמו שאמרנו בחלק מהמדינות לא תצטרכו לשלם מס בגלל הסכמים של ארה\"ב עם הממשל המקומי. כך שאין תשובה אחת גורפת שתהיה רלוונטית עבור כל אזרחי ארה\"ב המתגוררים בכל המדינות. כדאי לכם לבחון מה החוק אומר לגבי המדינה שבה אתם מתגוררים.

כל כמה זמן צריך לדווח?

הדיווח לרשויות המס בארה"ב אמור להתבצע פעם אחת בשנה, בדיוק כמו הדיווח לרשויות המס בישראל. בסוף כל שנה תצטרכו לרכז את כל המסמכים והטפסים, ולבצע דיווח כולל לרשויות המס. לאחר בדיקה מקיפה, יקבע כמה מס תצטרכו לשלם על השנה הספציפית שעברה. כמובן שלוקחים בחשבון את כל העניינים השונים, אלה שחובה להיות מודעים אליהם. בעזרתו של רואה חשבון אמריקאי, תוכלו לעשות לעצמכם סדר מבעוד מועד.

רואה חשבון אמריקאי יוריד מכם את הלחץ

הצורך לדאוג לתשלום המיסים עשוי להיות מעיק, ככה שאתם תמצאו את עצמכם הולכים לאיבוד. המטרה היא שלא תביאו את עצמכם למצב שבו אתם מפספסים את התשלום. בעזרתו של רואה חשבון אמריקאי תוכלו לדעת שיש מי שדואג לכם לכל העניינים החשובים. הוא יסביר לכם בדיוק מה תצטרכו לעשות על מנת שלא תשלמו קנסות רבים. זה בידיים שלכם לדווח את המס בדיוק על פי החוק.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...
קייטנת גלישה
מזג האוויר בישראל בשילוב עם רצועת חוף כל כך ארוכה...