Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כיצד נתמודד עם בן משפחה שחולה במחלה כרונית?

כיצד נתמודד עם בן משפחה שחולה במחלה כרונית?
credit: canva.com

הכליות הן איבר חיוני לתפקוד הבריא של גופנו, וכאשר מצבם בעקבות מחלת אי ספיקת כליות מתחיל להידרדר, מצבנו הבריאותי ככלל מידרדר אף הוא. הפסולת תתחיל להצטבר בגופנו, אנו נתחיל לאגור עודף נוזלים, עצמותינו יחלשו בעקבות איזון לקוי של המינרלים בגופנו, כמו גם נחווה מגוון תופעות לא נעימות לכל הפחות, לעיתים גם מסכנות חיים.

למחלת אי ספיקת כליות ישנן כמה דרגות חומרה, כאשר בתחילת התפתחות המחלה החולה לרוב יוכל להמשיך לנהל חיים מתפקדים אם ישמור על אורח חיים בריא ויטול כדורים מתאימים באופן קבוע, אך כשהמצב מדרדר לאורך הזמן ותפקוד הכליות צונח לרמה קריטית – החולה יצטרך לפנות לקבלת טיפולים קשים כמו דיאליזה באופן זמני, ואף לחכות להשתלת כליה.

להימנע מפתרונות זמניים

מדינת ישראל מתקשה לעמוד בביקוש הרב להשתלת כליה בשטחה, וחולים ממתינים להשתלת כליה בין 8 ל- 12 שנים בממוצע, כאשר רבים מהם נעזרים בטיפולים זמניים כואבים, מייסרים ומגבילים כמו דיאליזה ביתית ודיאליזה בבתי החולים. הדיאליזה היא כאמור טיפול זמני אשר מטרתו היא להחליף את תפקידן את הכליות על ידי מכונה – המטופל למעשה יחובר מספר פעמים בשבוע למכונה בעזרת קטטר תוך ורידי, והמכונה תסנן באופן מלאכותי את דמו, תסלק ותנקה את הפסולת המצטברת, תסייע לפרק את המינרלים והוויטמינים כמו סידן, מגנזיום, אשלגן וויטמין D, ותאפשר למטופל להמשיך ולחיות. בגלל זמני ההמתנה הארוכים והמפרכים להשתלת כליה, חולי כליות רבים מטופלים על ידי דיאליזה לאורך זמן רב, טיפול שהוא איננו אפקטיבי באותה מידה לאחר זמן מה, כמו גם גורם לסבל רק בקרב המטופל.

לקבל את הטיפול הנכון

הטיפול האפקטיבי ביותר להתמודדות עם מחלות כליה כמו אי ספיקת כליות כרונית סופנית הוא ללא ספק השתלת כליה, ואילו פתרונות אחרים כמו דיאליזה ותרופות אחרות מהווים פתרון זמני בלבד שפוגם באיכות חייהם של החולים. ההמתנה הארוכה לתרומת כליה בישראל פעמים רבות גם גובה חיי אדם ולא רק פוגעת באיכות חייהם של הממתינים, ולכן כדאי לפנות ולחפש אפיקים אחרים שיוכלו להציל את חייכם ואת חיי בני משפחתכם – מרכז הסיוע מד ליד מסייע לחולי כליות סופניים לקצר באופן משמעותי את תהליך ההמתנה להשתלת כליה ובתוך כחצי שנה לקבל תרומת כליה ולעבור הליך השתלה באחד ממרכזי ההשתלות המובילים ברחבי העולם. החברה מציעה ליווי לכל אורך הדרך, ממילוי הטפסים ועד לליווי בבית החולים בו תתנהל ההשתלה ובבתי המלון וההחלמה אחריו. לפרטים נוספים צרו עימנו קשר או חייגו למספר 03-3760762.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב יתרמו דם לשירותי הדם של מד"א
עמדת תרומת דם של שירותי הדם של מד"א תוצב ביום...
כל מה שחשוב לדעת לפני שניגשים לניתוח השתלת שיניים
השתלת שיניים היא למעשה הפתרון האידיאלי עבור כל אותם אנשים...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
מבצע מיוחד של השיטור העירוני והמחלקה הווטרינרית בבת-ים: נתפסו 880 ק"ג בשר שאינו ראוי למאכל
לקראת החגים יצא לדרך מבצע חשוב בעיר בת-ים. את המבצע...
מחזור ראשון של תואר בלימודי רפואה דיגיטלית השלים את לימודיו
מאז הוכרזה התכנית באישור המל"ג במהלך שיאו של משבר הקורונה,...
תורמים לילדי שניידר לרגל פתיחת שנת הלימודים: חברת הלן דורון תורמת מאות ערכות לימוד אנגלית לילדים המאושפזים בביה"ח שניידר שאינם חוזרים לספסל הלימודים
החברה הישראלית ללימודי השפה אנגלית "הלן דורון" הפועלת ב –...
מפסיקות להתבייש: כנס מודעות לתסמונות שלפוחית השתן יתקיים ב4.9 בקריית אונו
שלפוחית רגיזה, שלפוחית כאובה, זיהומים ודליפות שתן – כל התופעות...
לקראת סוף שבוע חם מהרגיל, מד"א ממליץ לציבור להיערך בהתאם
בעקבות גל החום הכבד שצפוי החל מסוף השבוע הקרוב, סמנכ״ל...
שבוע ההנקה הבינלאומי
מאוחדת תקיים פעילויות והרצאות מעניינות להורים באזור המרכז האירועים פתוחים לקהל...
143 מנות דם הותרמו בהתרמת דם מיוחדת במלאות 30 להירצחו של הראל מסעוד הי״ד בפיגוע בעלי
ביום חמישי (20.7) התקיימה ביד בנימין אזכרה במלאות 30 להירצחו...