Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כך תנהלו סכומי כסף גדולים

כך תנהלו סכומי כסף גדולים

הצטבר לכם סכום כסף גדול להשקעה? קיימים מגוון נתיבים לצבירת הון הדרגתית באמצעות עבודה או ניהול עסק. בנוסף, חלק מהמשקיעים מגלים כי קבלו סכום גדול במפתיע אם על ידי זכייה בלוטו, קבלת ירושה, פסיקה של בית משפט במשפט כלשהו, חלוקת כספים בגירושין וסיבות נוספות. במצב זה, לא תמיד יש את הניסיון הדרוש לנהל בעצמכם את ההון וכדאי להיוועץ במומחה. המדריך המלא לניהול הון לפניכם.

כך תנהלו סכומי כסף גדולים

האם להשאיר את הכסף בחשבון הבנק?

לפעמים, מבט מהיר בתדפיסי הבנק שלכם המציגים סכום בעל חמש או שש ספרות גורם תחושה של ביטחון. אם יש לכם חיסכון גדול או סכום גבוה בחשבון העובר ושב אתם אולי מבוססים אך עדיין לא למדתם להשתמש בכסף על מנת ש"יעבוד" עבורכם. כיום יש מגוון רחב של השקעות שניתן לבצע בסכום זה ולהשיג תשואה שנתית נאה. מהעבר השני, חשוב לדעת כי חלק מאפיקי ההשקעה גובלים בסיכון ועשויים לגרום לאובדן חלק מהכסף. לכן, רבים טוענים כי הדרך הטובה ביותר היא לנהל אותו באמצעות מומחי ניהול תיקי השקעות.

מהם תיקי השקעות?

תיק השקעות הוא חשבון המנוהל על ידי גוף פיננסי, בדרך כלל בתי השקעות, המשקיעים את הכסף עבורכם בניירות ערך שונים. אתם יכולים לפזר את ההשקעות לפי רצונכם או להתייעץ עם מנהלי ההשקעות ולבנות תוכנית אישית המבוססת על ההמלצות שלכם.

אם אתם רוצים ראש שקט בניהול התיק ולתת למקצוענים לנהל אותו עבורכם בהתאם לצרכים שלכם – כדאי להיעזר בבית השקעות לצורך ניהול תיקים המעניק לכם את הידע והניסיון בניהול התיק.

בחירת האסטרטגיה להשקעה

כאשר מתכננים את ניהול ההשקעות שלכם כדאי לבחור באסטרטגיה המתאימה לגילכם, למצבכם המשפחתי ולזמן שיש לכם להשקיע בניהול ההון. לדוגמה – אם אתם מתכננים לרכוש דירה בעוד שנה, לא מומלץ לבחור באפיקי השקעה שאינם נזילים. חסכונות לטווח רחוק בבנק לעשר שנים או יותר יגררו קנס אם תרצו לשחרר את הכספים מוקדם יותר לרכישת הדירה.

בנוסף, כאשר אתם בוחרים אסטרטגיה להשקעה כדאי להתאים אותה לאופי שלכם. אם אתם חובבי הרפתקאות וסיכונים תוכלו לבנות תיקים בתמהיל הכולל גם ניירות ערך עם תנודתיות גבוהה ופוטנציאל לתשואה גבוהה יותר. ניירות ערך אלה מומלץ לאזן עם מספר השקעות סולידיות על מנת שלא תפסידו סכום כספי גדול במקרה שנייר הערך בו השקעתם מאבד מערכו במהירות.

לסיכום, כאשר מנהלים סכומי כסף גדולים בצורה נכונה ניתן להשתמש בתשואה המצטברת להגדלת ההון. הכספים יכולים "לעבוד" בשבילכם. בדרך כלל לא מומלץ להשאיר את הכסף בחשבון העו"ש אלא  להיעזר בבית השקעות מנוסה ולבנות את תיק ההשקעות שלכם (המכונה בלעז "פורטפוליו") בהתאם למטרת ההשקעה, האסטרטגיה המתאימה והאופי האישי שלכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד כרטיסים חכמים משנים את האבטחה?
מדוע אנו רואים שאנשים משתמשים בכרטיסים על בסיס קבוע? יש...
עיצוב בלונים לאירועים
כל אדם שעורך אירוע ומשקיע לא מעט כסף, רוצה שהאירוע...
סין יוצאת בתוכנית חדשה לעידוד מכירות הרכב החשמלי הסיני בעולם
אחרי שנים של מאמצים לחדירה אל שווקי אירופה, ארה"ב והמזרח,...
כיצד מאבחנים ליקויי למידה?
ישנם ילדים אשר על אף שהם משתדלים מאוד, אינם מצליחים...
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...